ProSadGuru.com

Clematis Tangut: opis, reprodukcija, skrb, uporaba, foto, razred

4858627925730ebc12ae010.04194992

Clematis Tangut, kot tudi njene druge srobot, rastem metodo sadik. Semena zavita v vložek za dan namakati v topli (20-25 ° C.) Vode. dam jih redko, rahlo posuta (lahko in ne potresemo). Tla je SOD zemlje, peska in zdrobljenega krede (2: 1: 0.1).

Pridelki pokrivanje s plastično vrečko in jih v temnem prostoru pri temperaturi od 10-13 ° C. Po 20-25 dneh, ko so semena odprtin, pokazal pot na močni svetlobi (ne neposredno sončno svetlobo).

Poganjki dobro odprašimo z aktivnega oglja v prahu, da se prepreči poraz sadik črno nogo. Jaz jih vodi samo iz brizgalke ali palete. Temperatura v tem času je prednostno 15-18 stopinj.

Video: srobot

Srobot Tangut 2

Sadike za 2-3 tedne, da "teplichke", postopoma navadili na prostem. Lahko setev v zgodnjem poletju, v tem primeru za trajnih sadike posajene v začetku jeseni.

Pri sajenju v odprtem terenu (konec maja, začetek junija) pokopati sadike do 10 cm. Če so "otroci" šibka, so posajene z minimalno globino pokopa. Navijali za obdobje, ki je potreben za njihovo redko svetlobo.

Tla na mestu nastanka korenin morali pritenyat. Ponavadi za ta namen okoli rastline posajene Alyssum rock in Arabis.

Srobot Tangut 3

Ali pa močno slanih tal za srobot ne Tangut primerna. Na kislih tleh rastlina ne cveti. Če je padec koreninskega sistema zamulchirovat šote, je potrebno odstraniti vzmet.

S prihodom trajnostnih toplarne dovodom infuzija mullein (1:10), vedro za vsakega.

Dva tedna kasneje - "Kemira-Lux". Za vsako odraslo osebo bush valjanje v kozarcu lesnega pepela in malo je vdelan v tla. Menjavanje organskih in mineralnih gnojil daje dober rezultat.

V odsotnosti gnojenje krči cvetje. Pojavil v letu sajenja brsti izvlecite.

Srobot Tangut 4

To se zgodi, da srobot Tangut izgubi vse nadzemnih delov. V tem primeru ne bi smeli hiteti, da vrže ven korenine. Po enem letu, ali celo dva iz spečih očes verjetno, da razvijejo nove poganjke.




Za koreninami potaknjencev z uporabo kosov sveže krompir ali pesa. Potaknjenci za hitrejšo vzpostavitev prenese rešitev medu (1 čajna žlička. - 1. vode). Jaz rezhu zmlet zelenjave, punkcija z eno roko in vstavite steblo v luknjo.

Kocke "pristanek" dal v ponev, vlijemo malo vode nekje. Potem morate samo ne pozabite, da nalijemo vodo v ponev in spray pritenyat in potaknjenci.

Srobot Tangut 5

Greš enkrat v zimskem počitniškem naselju, je opozoril na "čuden" Liana uvivshuyu žice pobotu Ryabitsev. Predstavljajte si: vsem v snegu in pred vas lepih rastlin z puhasto kosmate kroglice, pokritih s slana.

To je poletje na istem mestu nisem prepoznal lepoto zime. Puhasto kroglice me je tako prizadel, le tu in tam pokukal v luknjičaste listje. Ampak najbolj zanimivo - je cela trta pokrita z dokaj veliko rumeno zvonec.

Odločil sem se, da se prepričajte, da dobiti te rastline doma, saj se zavedajo, da srobot Tangut (in sicer tako, da se imenuje), dobro povzema s semeni.

Z njihovo, I nakupu z vsemi pravili, da začnete sajenje. Ampak vsi moji napori so bili zaman. To ni pomagalo, in razslojevanje - no seme ni povečala tudi po 3 mesecih.

Spomladi sem posebej šel na kraj, kjer je prvič zagledal srobota. Na vejah neodvisno nekoliko uničena "Fluffy." Lastniki niso, in sem upal, da trgati vejico s semeni, ki so posejane v rastlinjaku.

Samo nekaj tednov je bilo prijazno poganjki. Ko so sadike odrasel malo, sem jih presadimo v posteljo, in ki ga je jeseni sem imel dostojno grmovje. In najbolj presenetljivo, nekateri celo cvetijo.

Srobot Tangut 6

Zima ni razočaral me je. Tudi potem, ko so hude zmrzali, prenese brez zavetja, ta trta srečna s svojim zelenjem in ljubek barvah do pozne jeseni. In semena, zbrani v spomladi dal prijazno sadje.

Očitno, kot naravni stratifikacija je bolj učinkovito. Mogoče ne zadnji dejavnik je svežina semen, ki lahko izgubijo sposobnost preživetja v enem letu. Vendar pa je težko ustaviti navdušeno osebo, in sem kupil semena treh novih sort in bo še en poskus, da imajo na teh neverjetno rastlin.

Srobot Tangut 7

Nezahtevna z razmerami za rast, odlično zimsko trdnost, dolgo obdobje cvetenja, dekorativni vse leto, da je ta rastlina bistven element navpično vrtnarjenje.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com