ProSadGuru.com

Knifofiya: opis, reprodukcija, skrb, uporaba, foto, razred

Knifofiya: opis, reprodukcija, skrb, uporaba, foto, razred

Ko na trgu, sem videl vrečko semen knifofii. Prikazano na embalaži cvet všeč njihova edinstvenost. Privlači in da je trajnica.

Prispeli smo tri semena. Poganjki so kot lok-Chernushka. Kot sem skrbel za njih ali dveh rostochku še umrl. Preostali sem posajene v lonec in ga dal na okensko polico, kjer knifofiya in prezimila.

Knifofiya

V prvem letu po sajenju v vrt rastlin, ki rastejo dal več novih trgov, vendar ni razcvetela.

Hibernacija knifofiya ostala na prostem pod svetlobnim pokrovom. Spomladi je skoraj umrla od vstalega podtalnice. Shranjevanje rastlino, sem ga presaditi v lonec in ga pripeljati v hišo.

Knifofiya

Še enkrat, moj "Pepelka" (kot sem ga poklical), poletje in zimo preživel v hiši na oknu. Knifofiya tudi gojijo, pridelujejo, in novi trgi, ampak ... ni razcvetela.

je spet šla na vrt naslednjo pomlad, zdaj pa na postavljeno postelj, objekte za "njeno veličanstvo". Čez poletje sem zrasel velik grm z elegantno rozeto listov s premerom približno en meter.

Knifofiya

Ampak spet cvetenja nisem čakati. Ampak to je že četrto leto! Zdaj pa mislim, da je bil razlog, toplo pozimi. Očitno, da niso prejeli času mirovanja, je rastlina, ki ni iz popki.




Knifofiya

Še ena zima knifofiya srečal na vrtu pod svetlobnim pokrovom. Do listi februarja je bilo zeleno in le na -17 stopinj, so "predal".

Knifofiya

In v juliju (to je bilo lani) stebla končno razkrila - močan, z belimi "popki", več kot 20 kosov! So zrasla z Skoke in meje, na dan, tako, da je rast 10 cm "ovire" kmalu postala kot sveče, nato pa -. Svetilke.

Knifofiya

Ni čudno, knifofiyu imenuje Lily-svetilka. Torej, moja Pepelka je postala princesa. Močne cvet stebla do 120 cm. Ločeno sprejeti cvet, ki kot cvetenja spreminja barvo od rumene do rdeče, brez posebnega pomena, vendar je socvetje je impresivna.

Knifofiya

Moram reči, da samo sonce cvet stebla močan in visok v senci je bilo manj natanko pol.

Gledanje rastlina ugotovi, da knifofiya izgleda super v enem pristanek na travniku in na ozadju iglavcev.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com