ProSadGuru.com

Tak drugačen mint

Za približno 2 tedna, sem cveti poprova meta. Ta rastlina je ena izmed mojih najljubših. Peppermint eterična olja navdihuje in posodobitve. Mint je tako vsestranski, da se lahko uporabljajo v medicini, parfumi, kuhanje. Ne samo čaj z meto lahko dvignete razpoloženje, ampak tudi meso z meto dojema precej drugače. Nekaj ​​let nazaj moj mož matere kuhane, polnjene z meto, saj sem prepričan, da se meso ne bo pokvarilo meto.

Moj Peppermint

Mint - trajnica rastlina, ki spada v družino Lamiaceae. Mint razlikovati od drugih rastlin edinstven osvežujoč, kot na hladnem dišavo, in vse, ker mete vsebujejo posebna olja. 

Moj poprove ribnik

Poprova meta je bilo znano, da ljudje v antični Grčiji, Egipčani so ga v grob faraonov, in ona je dobila ime v čast nimfo Policaji spremenila v obratu z mrzlo, ampak resnično veličastno nežen, osvežujoč vonj.

Peppermint med gazebo in ribnik

sajenje mint


Sajenje mint morali spomladi v aprilu ali poleti, v začetku avgusta. Imejte v mislih, da je zelo hitro razvija in lahko preživijo druge rastline.

Mint raje svoboden plodna tla z veliko svetlobe. Rusty lahko na apnenčastih tleh, vendar pa mora aroma ne bo preveč silnym.U sem absolutno mete raste v senci, med brezami, tui, gazebo in ribnik. Jaz gnojiti tla je precej dolgo časa, vendar mete je še ne vpliva. Dobro obnašal mete počutil med krhlika drevo. Težke glinenih tleh s stoječo vodo meto ne bo preživela.

Zemljišče je treba očistiti od plevela in dodajanje organskih in mineralnih gnojil (ponavadi pripeljem v okviru sheme na embalaži). Če surovo teren, je potrebno, da se greben nad vlage izhlapi bolje, če je zemljišče, nasprotno, se hitro suši, ne nizek greben vodi prebivajo več v njih.

Po sajenju, voda, da je treba mete. Ko sem posejal svoje seme, da shed utor v grebenu, sejal seme in prekrita z zemljo, malo mulčenje. 

razmnoževanje mint


Najbolj priljubljena metoda pri vrtnarjih, seveda, seme. Sow mint lahko neposredno v tla, in se lahko posajene v lončkih doma, nato pa posadili na vrtu ali v lončkih zapusti.

Mint tudi dobro razmnožujejo Reznice s ponovno ledvic, ko so že približno 5 listov. Cut potaknjenci so bili dani v grebenov in prisypaya zemljo, zaliti, po kratkem času, ko začnejo korenine. Ta metoda je dobra za tip oddajanja in razreda lastnosti.

Video: Mint Meatball juha recept od kuharja / Ilya Lazerson / azerbajdžanski kuhinja

Nega mint

 
Osnovna skrb za mete je pletje, rahljanje tal, zalivanje. Njegova mete sem zalivati ​​2-krat na mesec poleti.
Gnojenje z dušikom fosfor gnojilo v rastni sezoni ne bo odveč. 
Vsaka tri leta, zemljišče je treba ponoviti, ker plevel spodbuja izgubo mete rastlin.
V jeseni je zemlja vredna bolje zamulchirovat kopnem ali zavetje smrekovih vej, slame.

Zbiranje in shranjevanje mete


Mint pridelanega že v prvem letu sajenja. Pred cvetenjem solza metine liste za sušenje, v tem obdobju, so listi nasičeni najbolj koristne snovi. Morate se posuši v svežnjih v senci. Običajno smo jih posuši na podstrešju pod streho. Ta meta ohranijo okus in aromo v zimskem času.

Po želji praznik in sveža zelišča, za to pa je potrebno zmanjšati opran in dal na posodo tanko mokro tkiva v hladilniku, oddam brez tkiva, vendar ne pri 0 ° C.


vrste mete


Ljudje se lahko imenuje Dragoljub meta, Perekop, bezhava, vendar ne glede na to se imenuje, ki jih uporablja veliko ljudi. Rhode meta ima veliko različnih vrst. Priznam, zasajene poprova meta iz ljubezni do samega obrata, vendar je lepo, da okrasite svojo malo sosedsko ribnik, začetek morda, da je s tem tipom.

poprova meta




Dobljeni s izbirnem Agnglii že od 16. stoletja. Ta vrsta mete - trajnica, lahko raste približno 1 m visok. Višina mojega mete veliko bolj skromna. Listi so svetlo, sočno zelene barve. Korenine se nahaja na globini približno 15 cm, so vozlišča, iz katerih je veliko majhnih korenin. Cvet moje mete bledo rdeče rože, lahko pa so tudi vijolično ali bledo roza. Zbrani cvetje v konico, kot socvetja. Začne cveti poprovo od junija do avgusta, vendar mislim, da je letos moja meta cvet še vedno ostala pol tednov.

Poprova meta je bogata z sort in zanimivih sort:

  • Citronska poprove mete (Mentha piperita var.citrata) - ne smemo zamenjevati z Melissa, ki je pogosto imenovan tudi kot "limonin mete." Obstaja veliko sort: limone, pomaranče, bergamotke in drugi odtenki citrusov vonj.
 
Lemon Poprova meta - Mentha x piperita var. citrata


  • Tirinžanin poprove mete (Mentha piperita var.multimentha) - Ta sorta ima zelo izrazit vonj mentola.
 
Tirinžanin mint


Polje mete (Mentha arvensis)

Mentha arvensis zelo pogosto raste v območju gozda, v Rusiji, v naravi je mogoče najti skoraj povsod. Ta tip ljubi vlago, zato raste ob bregovih rek in jezer, ki pa na poljih in travnikih, je mogoče prosto izpolniti. Dolgoročni pogled. Naprava od približno 50 cm visok, zaokroženo izrezljani listi, podolgovate ali obliko jajca. 

Polje mete (Mentha arvensis)

Video: Čokolada medenjaki c mint


Apple mete (Mentha suaveolens variegata)

Ta oblika se nanaša tudi na mete trajnic. Bil je zelo hitro in močno narašča. Listi zakrnela, mehka z belo obrobo na robu. Ta mehka meta izžareva nenavaden okus.

jabolko mint

Mentha suaveolens - Mentha suaveolens & amp; # 39-variegata'


Poprove jabolčna, rotundifolia ali metin (Mentha rotundifolia)

Ta vrsta mete je zelo ljubil v kuhanje in prehranjevanje, zaradi dejstva, da ima nežen vonj in okus. Kako bi izklopljen meta okus s pridihom jabolka, črnega ribeza listov, ananas. Gojenje višina grm od približno 55 cm. Trajnic.

Apple mete ali mint rotundifolia - Mentha rotundifolia

Obstaja veliko število vrst mete, zelo različne arome in vonja, in še več vrst mete z različnih barv in okusov: čokolada, ingver, banane, jabolka, pomaranče, ananas, ribez in kompleksne sestave. In ti si mislil, mete - to preprosto obrat? :)

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com