ProSadGuru.com

Dekorativni lok: več kot koristna zelišča

Video: Mešana zelenjava sajenje in jagode

Nekaj ​​let sem zasleduje idejo ustvariti cvetlični vrt okrasnih čebule (Allium). Vse se je začelo s priložnostno znanec s temi rastlinami, in ko sem ugotovil, kako raznolik svet Allium, dobesedno izgubil mir)) In potem, lansko jesen v novem vrtu, sem nosil njegovo podjetje. In medtem ko čakam na sneg tali in začel videti rezultate tega dela, povej malo o teh vrst, ki v svojem vrtu in vrtu so bili živi dolgo časa.

Bumbar na čebule drobnjak

Brezpogojna najljubša - drobnjak. Zdi se, da o tem, sem že povedal, vendar pa so pripravljeni ponoviti, ker je res izjemna rastlina. To je vir zgodnje zelene: Pero raste takoj, ko se sneg topi. In mladi pero je zelo okusna, skoraj brez grenkobe. In če drobnjak redno cut in dobro zalivati, pridelki lahko dobesedno odstrani iz snega na snegu. In tudi pozimi: ta rastlina je povsem mogoče, da destilacijo doma.
Samo v vrednosti zalog do več lonci z sadilnega materiala, če želite, da se zelenicah so bili vsi pozimi: doma dovolj drobnjak samo za dva pridelka, nato pa je potrebno ponovno počiva - pred pristankom nazaj na pomlad cvet posteljo.
In vendar - to je univerzalna okrasna rastlina. To se lahko zasajene grmovje, in lahko - v pasu vzdolž mejnih grebenih ali cvetlični

Video: Zamrznjene zeleno! Kako zamrzniti čebulo za zimo!

Drobnjak v cvetlični

To je priročno, saj raste zelo hitro. Delitev ene odrasle grm, je možno, da se mejno dolžino dveh metrov ali še več, in je dobesedno na teden po pristanku, je veselo postane zelena. In ko se je cvet! ..
Edina pomanjkljivost: v času cvetenja peresa začne porumenijo, in Ohol drobnjak morda videti grda. Toda to "opekline" lahko pomaga: preprosto obrezovanje rastlin v celoti, tako da ni več kot 5 cm nad površino zemlje. Že bo naslednji dan prvi mladi perje, in zelo hitro privlačnost obnovljena rastline.
Druga izjemna rastlina - Allium Aflatunense. Njeni listi celo izginotje snega ne čakati, pogosto naravnost iz taljenja snega drift izgleda bujno zelenje.

Video: Dekorativna lok purpl senseyshen.Dlya fito!

Allium Aflatunense zgodaj spomladi

Listi so široki, mesnate, sočno, z okusom in okus česna. Všeč mi je, da jih uporabljajo v solatah, predvsem spomladi telo cenimo vsako zeleno)) Malo kasneje, visok cvet stebla. Listi v tem času je ni užitna, so začeli takoj, ko rože cvetijo zbledi. Zato je zaželeno, da dajo čebulo na ozadju gredicami, ali v centru (če pregled na vse strani), vendar tako, da v pravem trenutku njihovega grd videz je skrita z drugimi rastlinami. Čeprav, če redno Ustreliti vyanuschuyu listje ni breme, je možno, da zapustijo grm in v mislih

dekorativni loki

V zgodnji pomladi se pojavijo listi in vtičnice Rosenbach lok. To je njegova skromna cvetje pokukati izza grma močan lok aflatunskogo na fotografiji zgoraj. In to je, kako to izgleda v začetku pomladi.

čebula Rosenbach

Socvetje-kroglice so zelo podobni, so različni, morda le v velikosti. So dobri, in na cvetličnem vrtu, in šopke, ampak se lahko uporablja kot suho cvetje.

čebula socvetje

Na žalost, ti pentlje dekorativni učinek je kratek: njihovi listi vihra v začetku poletja, kot so tulipani, narcise in druge žarnice. Toda Allium nutans - stabilna okrasna rastlina.




Allium nutans

In to je zelo koristno: njeni listi so bogati z železom in vitaminom C, se priporoča uporaba slabokrvnost zaradi pomanjkanja železa. In to ne draži želodec, tako da lahko imajo celo tisti, ki so kontraindicirana čebulo zaradi bolezni prebavil. Allium nutans se uporablja v tibetanski medicini.
Ta rastlina ne tvori žarnic - namesto da bi se le rahlo odebelitev v spodnjem delu stebla. Listi njegovo stanovanje, sočno in prijetne za vkus- imajo tudi česen okus, kot čebula zapusti aflatunskogo, vendar za razliko od njega, nutans Allium ne coarsens.
Cvetoče Allium nutans kasneje kot drugi loki - v drugi polovici poletja.

Blooming Allium nutans

Kljub temu, da je rastlina precej zahtevno za vlago in prehrane, sem jo uspešno živijo na tako majhnem griču, kjer je hrana v redu, vendar je voda v poletni vročini ni vedno dovolj.

Allium nutans na hribu

In to, kot drobnjak, se lahko goji doma, priti skozi zeleno vse leto.
Poleg tega - lepe, okusne in zdrave - loki, obstaja veliko različnih okrasnih Allium. Na primer, kratek Allium Oreophilum

Video: Dekorativni lok dzhusay. Razmnožujejo s koreninsko delitvijo spomladi

Allium Oreophilum

Ali tukaj je modra lok

modra lok

No, ko se bo pojavil v vsem svojem sijaju, je moja nova čebula cvetlični posteljo, ti bom povedal o drugih vrstah. Še posebej, zbirka je prepričan, da je treba dopolniti, tako da predmet ni suha za dolgo časa :))

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com