ProSadGuru.com

Gozdnih in poljskih rastline na vrtu: Meadowsweet

toplota julij, je zrak nasičen z gosto in sladko medu dišave - to je cvetenja medvejka. Za bujno lepoto svojih včasih imenuje kraljica na travnikih. Surove robovi in ​​vrtne zaraščene meadowsweets (je drugo ime za Meadowsweet), popolnoma spreminja podobo v času njenega cvetenja.

goščavi Meadowsweet


Sprehod mimo cvetočih Meadowsweet nemogoče: prvič, boste pritegnili vonj, ki se je razširil po vsej državi, nato pa bo zagotovo pritegnil pozornost puhasto kremasto belimi cvetovi, dvigne visoko nad izklesan listje (stebla lahko doseže višino dveh metrov!). Jaz spomnim cvetenja Meadowsweet belo astilbe - samo socvetja ni tako stroga obrisi.

socvetje Meadowsweet

In, poleg privlačnim videzom in izrazni okus, Meadowsweet je znan po svojih zdravilnih lastnostih. Bil sem otrok, moja babica varijo tavolgovy čaj za prehlad, kašelj. Na splošno, v teh očarljivo socvetje se skriva veliko moč, da tradicionalna medicina uporablja globoke srednjega veka. Pravijo, da je v Evropi so ga uporabljali tudi kot zdravilo za kugo!

Video: Evropska Wild Ginger

Sodobni znanstveni poskusi so pokazali, da Meadowsweet zdravila pomagajo pri zdravljenju nekaterih vrst raka, in je njihova učinkovitost v bližini nekaterih kemičnih zdravil! In ker je del te rastline, salicilate, podobno v svojem delovanju naše običajno aspirin. Samo uporaba Meadowsweet ne daje takšnih stranskih učinkov kot zdravila.

cvetenja medvejka

Vrt bo dobrodošel gost Meadowsweet, ki zahtevajo posebno nego zase, ampak vedno pritegnejo pozornost. Samo najti svojo vlažno območje - na primer, na obali. To vegetativno razmnožujejo ta obrat: to je dovolj, da kopati travnik korenike in jih posadili na ustrezno mesto. Zaželeno je, da to stori v zgodnji pomladi ali osenyu- razdalja med rastlinami pri sajenju je 30 - 40 cm.

Meadowsweet in vrba zelišče

Video: Grah Mouse Vicia cracca

In zdaj je čas, da uživate v medu aromo in pridelka Meadowsweet cvetove kot zdravilna rastlina.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com