ProSadGuru.com

Monarda čudovita aroma

Video: PAINT ingver POLETJE !!! Nectar čudovite arome !!!

V naši regiji smo zdaj v polnem razcvetu Monarda Didyma. "Shaggy" svetlo rdeče rože v gredic privabljajo metulje. A rastline visokokakovostne presenečenje bledo roza, lila, vijolična in celo bele cvetove. Zelo rad, da bi našli belo Monarda - če mislite, slike, ki so prišli čez z mano, je videti nenavadno! Ampak ponavadi rdeče je dobra:

Flower Monarda didyma

Čeprav, odkrito povedano, je rastlina ne maram toliko za rože, še daleč za aromo - močan, polnega okusa, ki spominja na meto (ali bolje, celo Melissa). Pravijo, da so meta - daljni sorodniki :) čaj z posušenih listov Monarda - to je nekaj! Zato je po mojem vrtu vedno v skladišču za svoje mesto.

Video: Okus Monarda. Faberlik

Drugo branje, ki pušča Monarda se lahko uporablja sveže v solatah in kot začimba za kuhanje mesa. Pri hibridnih rastlin je, vendar ni tako - so postavili le za lepoto, ne pa tudi v kulinarične namene. Jaz sem še vedno preveč omejiti čaj.

zapusti Monarda

Video: Nakupovanje za zdravje, Asterion, Monarda (Faberlic)

Gojenje Monarda enostavno. Lahko raste na soncu in v poluteni- tleh raje svoboden, bogat s hranilnimi snovmi. Če so z njim zadovoljni pogoji, raste tudi - včasih celo priporočajo, da omeji svojo rast s sajenjem v veliko vedro brez dna.

Vsake tri ali štiri leta grm je treba razdeliti. Če ne, na koncu obrat slabi, stanjša, zboli. Monarda to pomlad-razdeliti, mimogrede, najhitrejši in najbolj zanesljiva pot do svoje razmnoževanje.




Ampak nazaj k skrbi. Monarda didyma - voda ljubeč rastlin, tako da je suha poletja so zelo pogosto zalivati ​​vsaj dvakrat na teden. Na suhem se razvija slabo in morda celo zabolet- njen glavni sovražnik - pepelasto plesen. Oslabljene rastline in cvetje slabše, in izgleda precej neprivlačna. Mimogrede, morajo cvet stebla prestregla čas: bled cvet Monarda tudi ne okrasite, izgleda grdo.

Toda to, morda, nego Monarda in konča. In če ste jo dali v kotu vrta z vlažno zemljo - na primer ob ribniku, - in potem zalivanje ni potrebno. Prijetna, ta rastlina je tudi v naravnih skladb, na obrobju grmičevja.

Video: Faberlik Partner30. Bestseller " Monarda Plus"

cvetenje Monarda

Kljub svetlim videzom, Monarda - ni individualist)) To izgleda super v kombinaciji z drugimi rastlinami, ne le vrtovi, temveč tudi divje. Njen partner fit visok jetičnik, zlata rozga, Salvia, Sedum vidno, daylilies, slamnik, Coreopsis. Zaradi aromo listov, ki je, mimogrede, tudi če je le dotik Bush, Monarda logično vklopil v sestavi zelišč, je obogatena s svetlimi barvami. In želim, da bi poskušali dati več od Motherwort: tudi on zdaj samo cveti. Po mojem mnenju bi izkazalo dobro!

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com