ProSadGuru.com

V kraljestvu mahov

Video: Sobne rastline / Kaj Problem nastane pri nakupu rastlin v trgovini?

Mahovi so zanimivo ... ne vem, morda je še vedno zmanjka otroških izkušenj - kot je videti na mah, zajetega v panjih, božal žamet mah hummocks se :) Ne morem priti mimo teh čudovitih rastlin, še posebej, če vaš fotoaparat))

Narava ustvarja neverjetno kombinacijo

Zadnja pomlad, sem govoril o teh čudovitih "slike", ki jih sprejme na naravo s pomočjo mahovi in ​​lišaji - tukaj. No, danes, v času rednega sprehod z Alenko smo spet udaril resnično kraljestvo mahovi.

Kraljestvo mah ob vznožju starega breza

Video: Oddelek za širjenje Moss družino. Strukturne značilnosti življenja, vrednost mhov.AVI

Sneg še vedno prihajajo, in zelenja vas kliče in privlači močnejši magnet :)) Na žalost nisem močan v teh vrstah vegetacije, tako da sem lahko samo uživajo svoje lepote, fotografiranje in delite svoje izkušnje. Hvaležen vam bom, če kdo od strokovnjakov na mojih slikah nauči primerkov naših flore in govoriti o njih podrobneje.

Na primer, tukaj je tako čudno - ali ... Nekaj ​​v njem je lišaj, ali gobova tujec, kajne? :))

Nekaj ​​bizarna, od nastanka mahovi in ​​lišaji :)

Tu ti neverjetno "gobe", ob bok z drugimi, tudi nenavadnih in zanimivih gozdnih prebivalcev (ki ga poznajo in lahko povem, da smo našli, odzvali!):

Nenavadne in zanimive predstavniki gozdne flore




Obstajajo tudi manj bizarni primerki, vendar nič manj lepa:

mah

To je ta "blazina" in tako želijo pat)) In čudovito barvo - izključen srebrno-zelena:

mah

In tisti, ki raste v bližini, - svetlo zelene barve, čeprav so v obliki dveh vrst zelo podobna. Spet vprašanje za tiste, ki vedo, mahovi: to so različne oblike iste rastline ali vse različne vrste?

mah

Seveda pa to še ni vse so mahovi in ​​lišaji, ki rastejo na našem območju. Ampak smo in sprehod je bil dokaj kratek)) Mislim, da v kratkem času, ko je sneg popolnoma staljen, ta galerija je znatno izboljšala.

In radi mahovi?

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com