ProSadGuru.com

Te lepe lilije

Video: Mama lilije

Šmarnice. Mislim, to pomlad je trajnica znani vsem. Po mojem mnenju, obrat je tako skromen, da bi bilo v vašem vrtu ni težko, celo prvo leto cvetličar. Ampak, tako kot vse rastline, šmarnice ima svoje preference do pristanka, sestave tal, načina in časa za presaditev.
šmarnica

Mimogrede, šmarnice navedeni kot ogrožena, tako da je pod zaščito države! Nihče vas ne daj zbrati šopek na njen cvet postelji, ampak v naravi, da je najbolje, da se ne dotaknete. Dovolite nam, spoštovati zakone in zaščititi naše naravne dediščine.

Opažam, da je cvet, bolj sebičen! Ne poskušajte dati v vazo z drugimi cvetovi šmarnice, so še vedno le Uvelo in šmarnice bo sveža dolgo časa. Ne pustite šopek lilij v dolini ponoči v sobi, kjer spanja. Močan vonj lahko povzroči hude glavobole, tudi v povsem zdravega človeka.

Video: Hope Kadysheva - Lilije

Torej, moraš Lily pristanka dolini. Kje začeti? Šmarnica je všeč senco. V skrajnih primerih se lahko zasajene v senci. V odprtih območjih, ves dan Sončnem, da se lahko pregreje koreninski sistem je zelo občutljiv na temperaturo tal. Kot vedno - oceniti, ali sestavi svojega območja zemlje, primerne za to vrsto naprave. Menijo, da je treba šmarnice, ki se posajene v glino in peščeno rodovitno zemljo, dodal pristanek listov humus. Ne vem, imam v črni zemlji, ampak z majhnim dodatkom mivke dobro raste, cvetje in vzgojiti tako, da je le uspelo prepričati, da je celoten cvet ne zanyal.Tak da je preveč tal, če imate slabo, dodamo humus in pesek in bodo sprejete cvetovi kot lepa. In po prevzemu korenine, in se lahko izvede hranjenja.

V naši vasi je to cvet splošno velja skoraj za travo, ki je zelo težko znebiti. Imam raste zelo hitro, zaseg novo ozemlje pred našimi očmi. Vsako jesen sem kopati grmovje, ki ne potrebujejo, in jih prinese na bližnjem gozdnem parku. Moški woefully vzdihi (na ramenih odgovornost do vode za namakanje), grunting in poudarjeno kašelj, vleče avto tjazhelennye bučko se z vodo. Ampak ne ogorčeni, odpusti mi mojo slabost za rože!




Zdaj, o času sajenja šmarnice. Vedno sem držijo eno pravilo: če Rastlina cveti spomladi - presadijo v jeseni, če padec - presaditi spomladi. To seveda ne velja za enoletnice. Ne vem, morda to znak in narobe, ampak ko sem presadimo na novo lokacijo potonika grm v začetku pomladi. Tako je bil užaljen, da ne le razcvetela tri leta, vendar ni odrasti! Samo sedel v novem mestu in vse. Razmnoževanje lilije doline možna delitev korenike, ali sejanje semen najlažje preprosto vprašati, lilija za presaditev s prijatelji. V tem primeru, izkopati grm z majhno kepo zemlje, vendar bodite previdni, da ne, da jo preplavijo s koreninami in rastlin v najkrajšem možnem času. Cvetje morali počakati 2-3 let, zato bodite potrpežljivi.

Medtem je bistvo zadeve, ne pozabite skrbi za lilije! Pletje (najboljše roke, koreninski sistem teh barv površina je mogoče enostavno poškodovanih), zalivanje (imajo radi požirek vode), gnojiti. In luksuznih courtines te čudovite rastline, ne bo oklevala, da vas prosim s prvo cvetenje! Nevtralno šmarnice je stabilen tudi pri močni zmrzali, zato ne potrebuje kritje za zimo, če ste kupili druge sorte vrt, nato pa imejte v mislih posebnosti njihovih kmetijskih praks. Na primer, razred Convallaria Rosea je, da raste v dobro osvetljenem mestu, vendar ne na neposredni sončni svetlobi. Le v tem primeru barva je bledo rožnate, in bo skoraj beli v senci. On je zahtevna konstantno vlažnost tal in njeno dobro prepustnost zraka in konstantno hranjenje. Zato bo mesto za sajenje te sorte morajo pripraviti za sajenje za leto do Rosea v cvetličnem vrtu.

Video: šmarnice balonov (Podnapisi)

In ne pozabite - rastlina je strupena! Poleg tega so vsi deli! Včasih sem ga pustimo, da se jagode Staranje - videti zelo lepo oranžno-rdeče v jesenski cvet vrtnega graha. Toda, ko so otroci odraščali, je postalo, da jih odstranite takoj po cvetenju. Moja najmlajša hči, ko je bila stara približno dve leti, obupno vleče vse v usta! In ko je bil najstarejši, nato 3 leta in 8 mesecev, sprehod skozi vrt postane zelo vesel! Ena hodil na desno, drugega - na levi strani, poskuša hkrati slediti tako, samo škiljenje ne deluje! Ko je že prav na usta ujeti roko z zeliščno mlajši polž, in drugič - z jagodami šmarnice. Obnovitev po strahu, neusmiljeno odrezani vse izhaja iz strupenih lepote. V naši vasi še posebej pristojnega (ali sami menijo, da je), strokovnjaki za zdravila rastlinskega surovin naselitve cvet in šmarnice pušča za medicinske namene. Ampak verjamem, da je v primeru šmarnice je bolje, da ne. Still, srčni glikozidi, da rastlina vsebuje, ni šala. In čeprav mnogi menijo, da je bila nevarnost poison šmarnice močno pretirana, jaz bi svetoval, da ga obravnavajo previdno.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com