ProSadGuru.com

Glavna pravila žarnic v jeseni sajenja

Jesen - vroč čas za vrtnarje. To je čas, da se počutijo žalostno vzdih, ki opozarja na pretekle poletje, in zavihati rokave - delo pred zimo še veliko več! Ena izmed najbolj pomembno - jesen zasaditev balonasti rastlin. Da ne bo pomote, saj meni, da je le nekaj in treba - da ublažijo tal in vztrajati pri tem žarnico. Torej pridelovalci, ne upošteva potreb rastlin, vendar mi ni všeč?

žarnice za sejanje


Potem ko je odločil, da povem vse, kar vem o žarnic v jesenskem sajenju, sem se soočila s problemom. Naš klub je skupaj ljubitelje rastlin iz različnih regij - tako v istem članku, da bi univerzalnih priporočil za prebivalce Urala in Kavkaza? Iskreno želi, da bi se material izkazalo koristno za vse, sem se odločil, da dodeli najpomembnejša načela žarnic za jesen sajenja. To so univerzalne pravila, vedoč, da lahko enostavno navigacijo v času sajenja, da se ugotovi, da je treba v zaklonišče v zimskem času in drugih razlik, pomembnih za vašo regijo. 

čas sajenja


V povprečju je čebula v zemlji korenin nepromerzshey 2 tedna. Zato se je treba nadaljevati. Zagotovo že veste, če imate stabilno pride čas zmrzali. Seveda, mati narava včasih prisotna z neprijetnimi presenečenji - odjuge stabilna po pozebi, ali nenadnega zime, po dolgem topli jeseni. Brez panike, imamo vse pod kontrolo!

Tulipani začela rasti v zimskem času

Če imajo žarnice časa, da vzklijejo, in kar naenkrat zimo je prišel, samo treba skrivati. Smrekove veje, seno, slama, mrtvi listi - fit vse, kar je pri roki. To ne velja, narcise in tulipani ohrovt so čudovito preživeti zimo pod snegom.

Druga možnost zmrzali pridejo, in niste posadili žarnice. Toliko, kot se sliši noro, vendar je še vedno mogoče, da jih: pred več odtaja, v katerem se zemlja segreje dovolj, tako da je bilo časa, da bi korenine. Torej lahko storite, če se zemlja ne zamrznejo na globini sajenja. To je način, za tiste, ki želijo, da bi dobili zgodnjo pomlad cvet.

Video: Osnovna pravila jeseni fotografiranje v jeseni padcu listov

Če je čas cvetenja ni načelni pristal spomladanske čebulice, so popolnoma preživijo zimo iz zemlje. Vrednost žarnic sajenja jeseni je, da vam omogoča, da bi dobili najbolj zgodnje cvetenje. Mimogrede, če jeseni posaditi žarnice s presledkom 5-7 dni, lahko dobite posteljo spomladi, nenehno cvetoči mesec ali celo več! Poskusite - rezultat vas bo navdušila. Poleg tega lahko uporabite žarnice tipa in sorte, sajenje čas razmejiti čas cvetenja. 

žarnice kraj za sejanje


In še enkrat, bom dal temeljna načela, in res se jim prilagodi. Od tistega, kar je potrebno za zaščito prezimovanje na prostem žarnic na terenu? Mraz, stik s podtalnico in tla iz čezmernega suhega. Kaj to pomeni? To pomeni, da morajo biti žarnice prezimijo v tleh, ki je mokra pod njihovim pristankom in suha nad njimi. Zapleteno? Daleč od tega!

Če ste posadili čebulice v mestu z visoko stopnjo podzemne vode v zimskem času zagotoviti, da padavine niso mogli priti na svoj pristanek. Tj, zajema ta folija, ščit, profila list - kot lahko. Ta tehnika se imenuje suho zimsko.

Upoštevajte, da najboljših zimskih žarnice, ki rastejo na stalno mesto, za več let. Zato ni potrebno vsako leto kopanje tulipani, žafrani in narcise in druge žarnice. Ti lahko rastejo brez presajanje 3-4 let, to obdobje ne vpliva na velikost rastlin, trajanje cvetenja in dekorativne. 




Sestava tal


Zelo pomembno je, da ste prebrali! Žarnice začnejo rasti v jeseni, zato je zelo pomembno, da je bila izstrelitev uspešna. Kaj potrebujete? Plodna tla. To bo morala pripraviti vnaprej. Saj veš, da ni priporočljivo rastlinskih čebulic na svojem mestu? Seveda - saj se lahko prst ostal patogene, in celo zdravijo s fungicidi žarnice so v nevarnosti. Da ne bi izpostavili obrat tveganje za okužbo in ohranili svojo rastlinski material, je bolje, da jih posadimo v novem mestu.

Treba je sončno, nedostopna močnih vetrov, z nizko stopnjo podzemne vode, so plodna tla prepustna. Zapomni raven kislosti! Trebušasta kot rahlo kislem ali nevtralnem tal, raven PH 5-7. Strokovnjaki svetujejo, da vam pripravim prostor za sajenje čebulic vnaprej za 2 meseca. Dodajanje kompost, uravnavanje pH, zrahljamo zemljo in dodajte vlagozaderzhivayuschih komponente - ne zanemarjajo ničesar! Želite, da bi dobili velik obrat celoten sklop visoko kakovostnih znakov? 

Video: pravila tulipanov sejanje pade - Hiše - 19.10.2013 - Issue 61

žarnice za sejanje


Tako smo prišli do najbolj pomembna stvar - pristanek. Znano je, da mora biti globina sajenja žarnica izbrana kot sledi: v rahlo zemljo - 3 višine na gosto terenu - 2 višina velikost žarnice. Kot zdravnik sem lahko svetoval vaš način sajenja.

Nikoli rahlo zemljo, v kateri rastlina žarnice. Tukaj sem 2 meseci pripravljen, v tem času je deževalo, je zgostiti malo, vendar to ni pomembno. Jaz motiko in brazda žarnice zasaditve v njih. Moje načelo - Donets žarnice naj počiva v gosto plast zemlje. Zakaj? Naj razložim.

Včasih sem mislil, da bodo korenine žarnice lažje raste v rahlo zemljo, tako da kopati gredice, zasajene z globino lopato. Kako narobe sem bil! Glej: žarnica je zasajena, ima korenine. To je zelo pomembno, da jih ne moti! Kaj se zgodi v primeru c kopanje do tal? Žarnica je prijela, na tla namočena usedline in postopoma umiri, korenine dvignejo. Kakšen je bil rezultat? Oslabljene rastline s pozno razvoj in cvetenje. Sem rekel ničesar o njegovi velikosti. Na splošno velja, da v mislih moje slabe izkušnje in rastlinskih žarnice v nekopany tleh, ne bo vam žal.

žarnice za sejanje

Ali moram ravnati žarnice pred sajenjem? Vedno sem uporabiti fungicid, še posebej za novo pridobljeno sadilnega materiala. Drug pomemben pogoj za uspeh - zalivanje po sajenju je treba, če je bila zemlja suha.

Poskušal sem omeniti najpomembnejša načela in pravila žarnic za jesen sajenja. Ampak, če imate še vedno vprašanja, vprašajte! Ali delite svoje izkušnje? To bi bilo super, ker je nikoli ni preveč)

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com