ProSadGuru.com

Penstemon dolga

Ta priljubljen cvet ne more biti imenovan, ne vem zakaj, vendar pa skoraj ni mogoče najti v naših gredicami. Po mojem mnenju, cvetličarji zaman zanemarjajo ta rastlina, saj ima veliko prednosti!

Penstemon hibridni Anthony


Na kratko omenjamo dejstva, da se je raje svoboden, plodna tla, ne more stati vode stagnacije pri koreninah, težko prenašajo krajša obdobja suše. Posajene njegov najboljši na sončno mesto, vendar se lahko v luči Penumbra. Vse vrste so lahko razmnožujejo s semeni, nekaj - z delitvijo korenike, nekateri - iz potaknjencev.

In zdaj bi radi delili osebne izkušnje o penstemone. Na Anthony mešanico zgornja fotografija Hybrid penstemon. Pecelj 50-60 cm višine, cveti v harmoniji, dolgo. V vročem in suhem vremenu, to traja približno mesec dni, in če je hladen in vlažen, nato pa 15-20 dni dlje! Ko so rože posušilo, sem obrezovanje stebla, tako da je nekaj, da bi dobili semena. S tem ponovno cveti (pozno poletje), je bolj prijateljski. To je ta sorta ima eno koreniko, iz katere pušča veliko zadel, tako da se razmnožujejo z delitvijo grm ne bo deloval - le iz potaknjencev ali semena. Tukaj, na gojenje semen bo povedal več. Sem jih sejati pred zimo, prav v odprtem terenu. Zgodaj spomladi semena začnejo rasti, zlasti okretna mlade čas penstemony, da pridobijo moč in cvet skupaj s starejšimi rastlin v maju! Takšni - enote, in drugi val cvetenja lahko 50 in 100%.

Video: Sow PENSTEMON trajnica in letne DEL 1

Kaj mi ni všeč te vrste - 4 leta življenja rastlin plitvih oblik manj poganjkov in cvetov. Kar pomeni, da je treba redno posodabljati. Ampak kako lepo pisano travnik penstemonov cvetenja hitenja, sladek vonj, ki jo oddajajo. Mimogrede, so čudovita vaza življenje, če obrezovanje konice stebel in vsak dan spremeni v vodo, stati do 2 tedna.




Penstemon bradati Kokkineus

Video: PENSTEMON (PENSTEMON) SEM. figwort

In to je moja najljubša - bradati penstemon Kokkineus. V našem podnebju jih potrebuje senci, tako da raste v mojem vrtu. Kaj mi je všeč pri njem, je njegovo stalno cvetenje. Ko uvelimi cvetja na eno ustreli, nemudoma pripravila nov, bud. Bush ni nikoli brez cvetov. In cvetovi so izredno svetle, korale, škrlat.

To so penstemony me poravnana. Želim dodati ta podjetja in naperstyankovy, obstajajo sorte z lepo bordo listje. In ti rastejo penstemony ki sorte, kot večina?

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com