ProSadGuru.com

Legenda o pozabi-Me

Video: Pozabite-me-Legends

Enako rastlin v različnih delih sveta lahko nosijo različna imena, ki so povezane s kulturo ljudi, ki živijo na tem območju. Zdi se, da pripadajo eni in isti obrat je pomenilo, odvisno od lokacije na svetu, svojo lastno naravo in zgodovino ...

spominčica

Vendar pa obstaja ena majhna svetlo modra roža, da če skromno ločene od splošnega trenda. Kje pa je samo ne raste: v gozdovih Južne Afrike in predalpskega, Avstraliji in Novi Zelandiji, Ameriki in Aziji. Ime je - Forget-Me.

Kaj šepeta pozabi-me

Zdi se, da je v vsaki evropski državi, vem, da je modra (včasih pa bela ali vrtnica), cvet z rumeno oko: v angleščini se imenuje spominčica, v nemščini - Vergimeinnicht, v francoščini - NE-moubliez-Pas, v španščini - nomeolvides, v italijanščini - nontiscordardime, v portugalščini - nao-ME-esquecas. Na Nizozemskem, ime rože vergeet-mij-nietje, na Danskem - forglem-MIG-ej, na Švedskem - forgatmigej, Romunija - nu-ma-uita. V ruski ni ime v nujnih razpoloženja, pa tudi na Češkem (pomnenka), Bolgarščina (nezabravka) In prevedena (niezapominajka). Pozabi-me-isto ime je v japonski, korejski, kitajski, hebrejščini in perzijske. Spremenite besede in znake, vendar je prevod in pomen je povsod enak: ". Me ne pozabi"

Zdi se, da je v vsaki evropski državi, vem, to modro rožo z rumenim očesom

Seveda, da je cvet in uradno ime sprejet med botaniki - Myosotis, ki prevaja iz latinščine kot "miške uho". Vendar pod tem imenom se je je znano le, da biologi, je priljubljeno ime, ki vsebuje ganljivo prošnjo, smeti skozi celotno Evropo.

Ki sestavljajo legendo o pozabi-Me

Njegova zgodba me-vozlov so skoraj v vseh evropskih državah. Najstarejši izmed znanih mitov prihajajo iz antične Grčije. Boginja flora Flora odpraviti vse svoje igralce čudovito ime, vendar je pozabil neopazne majhen moder cvet ... In ko je boginja mimo, je zašepetal po njej, "me ne pozabi ...". To je tisto, kar ga je poklical Flora, kar skupaj z dotikanjem ime drugega in sposobnost za poplačilo vsakogar, ki gleda na cvet, spomin po hiši pozabil, ljubljene in sorodnike.

Flora fotografija boginja istpravda.ru stran

Video: Legenda o kroga 4 serije HD 1080p

Morda je to legenda nanaša na zgodbo o tem, kako je Gospod dal imena vseh rož, pozabi-me-ampak pozabil hrbet in še enkrat vprašal. "Me ne pozabi" - Gospod ji je odgovoril.

Obstaja pa še ena zgodba prihaja iz Grčije, kjer solze pozabi-me-steel blue-eyed Eglah hleva, ki ga je medtem slovesu svojega favorita - pastirja Likasi. Spet lahko vzporednice ugotoviti na evropskih ljudskih pripovedi, v katerih so blue-me-nots dekleta solze, ločitev z najdražjimi - kup njegovih solz, cvetje in jim dati najljubši spomin.

Njegova zgodba me-vozlov so skoraj v vseh evropskih državah

Podobna zgodba je opisana v drugi legendi, ki pripoveduje o dečku in deklici, hoja na obali Donave. ženin jo prosili, da se ji modro rožo, ki raste ob steni, in je izpolnil svojo željo, ki pa ni mogel upreti in je padel v reko. Nasilna trdil za to, in zadnja stvar, ki je imel čas kričati priljubljene: "Ne pozabi me!". Nekaj ​​dni kasneje je bilo njegovo truplo našli blizu obale, in v njegovih rokah je imel enake modre rože. Nevesta pokopan njegov ljubljeni, posadili na grobu so rože, ki so od leta prejeli svoje ime.

Video: Mit o mitohondrijske Eve. Miti o človeški evoluciji




Zgodba o dveh neločljiva prijatelja: fant in dekle, ki v bližini zrasla v gozdovih in poljih. Kot je minilo, ko se je fant odraščal in se spremenila v mladega človeka, in je čas, da zapusti hišo svojih staršev. Tako sta šla s prijateljem, da se poslovite na robu gozda, za katerim je bil travnik posuta z modrimi cvetovi. In potem so drug drugemu dali cvet in obljubil, vsakič v obliki rože, da se spomnimo močno prijateljstvo. Let je minilo, in ona se je postaral. Toda vsako pomlad, je šla na travnik, strmela vame revnimi in čakal prijatelja. In ko je videla med modre barve sivo-bradati mož, ki prihajajo k njej - njen fant nazaj, ne pozabi.

Skoraj vse zgodbe o teh barv so povezani s pomembno, da se spomnimo nekaj posebnega

Tam je parabola o angel, ljubezni zemlje dekle - jo je videl prvič na rečnem bregu, nož Me-revnimi. Kot kazen, je bil angel pregnali iz raja, in punca je moral sedeti ME-revnimi po vsem svetu. Dan in noč, je hodil po svetu, v vsakem vremenu rassazhivaya te rože. Ko se je soočila z nalogo, tako pojavil pred vrati raja, in niso zaprti za njih - varuh vrat čudil predanost deklet in da je njena želja, da se vrnete angela v nebo, nad vse posvetne želje.

Ljudje so verjeli, da je to cvet simbolizira čistost, tako notranjih kot zunanjih.

Skoraj vse zgodbe o teh barv so povezani s pomembno, da se spomnimo nekaj: ljubezen, prijateljstvo, dom ... In koliko zdravilne lastnosti pripisati nenavadno in pozabi-me! To prepričanje je bilo, da je koristno vedeti ime zoženje prihranite kašelj, katerega sok lahko utrdimo rezilo, in seveda, govorice se je, da me-vozlov predstavil kdaj zapusti darovalca v spomin. Ljudje so verjeli, da je to cvet simbolizira čistost, tako notranjih kot zunanjih.

Obstajajo tudi festivali, povezani s temi barvami

Obstajajo tudi festivali, povezani s temi barvami. Na primer, v Nemčija obstaja starodavna tradicija v eni od spomladanskih dneh vso družino, s prijatelji ali celo celotne šole, da gremo ven na sprehod v gozd. Tam so otroci in odrasli organizirati igre, zbiranje lepe modre pozabi-me-vezavi vence in dvigni cvetje se zbirajo. Pogosto so ti šopki so shranjeni posušeno celo leto, in ta dan vsakdo poskuša pozabiti svojih pritožb, tako da le lep spomladanski sprehod v spominu.

v Angliji je praznovanje "od maja Queen", ki ima tudi zelo stare korenine - v starem Rimu, na predvečer 1. maja so mladi vrgel v gozd, kjer je plesala okoli drevesa posvečen boginji Flora. Hodili in zbirajo cvetje, ki se je kasneje krasijo mesto. Tradicija se je do srednjega veka, preostali s prihodom krščanstva. Še posebej prvi slovesno praznovanje začelo praznovanje George osma - z vso svojo sodišču in spremstvo bil zastrupljen 1. maj v gozdu, pozdravlja prihod pomladi. Tradicionalno izmed deklet, ki so dan izbrala "maj kraljico" in nosili na glavi krono iz nezabudok. 

ta cvet velja za kraljevsko - tudi v 1405, kralj Henrik IV Anglija (Lancaster) ga izvolili kot svoje emblem, da je v izgnanstvu. Pozabi-me je tudi simbol nemških in angleških prostozidarjev.

Vozlov simbolizira čistost, zvestobo, ljubezen in gojiti spomin

Vozlov simbolizira čistost, zvestobo, ljubezen in gojiti spomin. Toda, kako in zakaj je ta obrat prejel en naslov v čim več jezikih in eno semantično legendo? Kdo ve, kaj je res zgodba povezana s to preprosto, vendar čarobno cvet ... Morda se je to zgodilo v starih časih, in je dejansko sodelovala bogove? Ali pa je bila povezana cvet ljubezenska zgodba je tako tragično in veliko, da so vsi potujoči pevci širijo govorice in legende o njem okoli belo svetlobo .. Nihče ne vedo to: pravica je bila Flora, čeprav ne vidite takoj to čudovito rožo, in resnica o njem ne vemo, ampak vsakdo, ki gleda na modri cvetovi, nato pa so se vseeno nekaj iz lastne zgodovine ...

In kako misliš, kakšna legenda je res? ..

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com