ProSadGuru.com

Jeseni transformacije Ajuga reptans

Jesen metamorfoza Ajuga reptans na moji poletni koči danes sem ga namenili za naslednje delovno mesto je.

Ajuga reptans jesen

botanični reference


Ajuga reptans (Ajuga reptans) Rhizome trajnica rastlina iz družine yasnotkovyh z prostati ali plezanje, koreninami zadel, 10-40 cm višine izhajala bazalnih listov ali jajčasta ovalna, zbrani v izstopnem stebla. - peclja. Cvetovi so modre, le redko roza ali belo, zbrane v 12 lažnih mutovki- cveti v maju in juniju. Sadje - montažna oreshki- zorijo v juliju in avgustu.

Okrasne sorte Ajuga reptans


  • "Atropurpurea" (vijolična socvetja, precej velike);
  • "Burgundy Glow" (srebrna-zeleno listje z intenzivno vinsko rdeče obarvano);
  • "Catlin je Giant" (pušča zelo velik, do 15 cm, temno vijolično-bron, socvetje do 20 cm);
  • "Multicolor" (temni listi, bronasto-zelene s smetano in roza pikami);
 
Ajuga reptans Multicolor
Včasih sem fotografije na spletni strani: xn - b1afig0bh2a6b.xn - p1ai

Video: Oblikovanje sada.Posadka in razmnoževanje zhivuchka

  • "Pink elf" (kompaktna, stebla, dolžina 5 cm, intenzivnimi roza cvetovi);
  • "Variegata" (modro-zeleno listje, kremasto meji in opazila);

Video: YAKORETS (Tribulus) Sem. zygophyllaceae

 
Ajuga reptans variegata
uporabljajo fotografije iz spletne strani:

Kje lahko srečate Ajuga reptans v naravi?


Najdemo ga v gozdovih, med grmovjem, na travnata pobočja v gozdu in stepe območju Evropske delu Kavkaza.




Ajuga reptans v cvetočo pomlad

aplikacija


Ajuga reptans - divja hrana, zdravila, okrasne rastline. V hrano porabi mlade bazalni listi, poganjki (solate, pire krompir, začimbe za ribe, moke jedi). Z namenom zdravljenja s pomočjo trave ob strjevanja krvi, diaphoretic, antipiretik, antiseptik, metabolizem izboljša ukrepanje.

Nastanitev v počitniški hiši


Nepopisno lepoto preprogo, stkano iz različnih barvnih sort Dekorativnolistvennye, je lahko odlična zamenjava za travnik ali cvetličnimi podlagi preproga v senčnih kotičkih posestva v celotnem obdobju rastne sezone. Lahko so se tudi primerno razporejena v obliki lise na pobočjih rockeries, cvet v steni, na grebenih. Razdalja 10-15 cm med rastlinami.

Ajuga reptans listje v jeseni Dragun

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com