ProSadGuru.com

Garden hortenzij v ključavnico "Aivazovsky"

Letos julija, okoliščine, spet me je pripeljala do zdravja in fitnes kompleks "Ayvazovskoe", ko je bila končana skoraj polaganje hortenzij vrt. In sem bil spet šokirala s tem, kar je videl! Dejstvo, da je prva Hortenzije pojavil v parku že leta 2006, vendar je pravi vrt hortenzije, ki jih v obdobju 2012-2013. Sajenje Hortenzije skozi park še ni končana.


Prva hortenzije v LOK & amp; quot-Ayvazovskoe & amp; quot-.


8 vrst in več kot 20 sort! Impresivno tudi sami po sebi le nekaj številk, da ne omenjam rastline! Tam bodo posadili več kot 1000 rastlin, tudi ne samo na ozemlju vrtu hortenzij, vendar mixborders vzdolž tirov skozi park!

Hortenzije v mixborders po poteh parka.


Hortense me nič manj impresivna kot rododendronov v japonskem vrtu. Vedel sem, hortenzije - pravi kraljica letni vrt, ki pretvori v senci svoje kotičke v pravljici, a pravljica vrt hortenzije v Lok 'Ayvazovskoe "je zdelo neresnično.

Garden hortenzij.


V moji glavi psihično "pometel" vedel sem za hortenzije. Pred več kot 200 leti, je bil ta obrat, uvožene iz Japonske v Evropo in zdaj doživlja pravi preporod.


Garden hortenzij.


Botanično ime rodu "gidrangeya"Prihaja iz grščine in pomeni"ljubitelj vode".


Hortenzija - pravi kraljica vrta.

Rod Hydrangea (hortenzije) Iz družine hydrangeaceae (Hydrangeaceae) Ima več kot 80 vrst cvetočih zimzelenih in listopadnih grmovnic, skupnih v Vzhodni Aziji, Severni in Južni Ameriki.


V sfero hortenzije.

V kulturi, v Ukrajini in v Rusiji, uporabljajo samo listnatih vrst in sort, z velikimi listi in velike, okrogle, ravno corymbose, gostih paniculate socvetjih bele, roza, modra, modrimi cvetovi, katerih barva spreminja s starostjo. Prevleka hortenzije cvetov zaradi prisotnosti aluminijevih soli v tleh ugotovljeno, da so primešani namakanje vode dvotedensko. Tako v kislih tleh (pH manj kot 5,5) cvetovi so modro in nevtralna, rahlo alkalna - roza. Socvetje je dobro ohranjena v življenju vazo.


Hydrangea metolchataya.


In mislim, da če je izmerjena na hortenzije metolchatoy (hortenzijepaniculata) - .. Tall grm, ki izvira iz južne Sakhalin, za Kurilsko otočje, na Kitajskem, Japonskem, v višino 3-7 m listi so 5-15 cm dolgi cvetovi so bele, zbrani v široki, temnih las dolgih panicles 15-25 cm cveti junij-avgust. Sorte te vrste med seboj razlikujejo po velikosti in obliki socvetja, čas cvetenja in gostoto velikih sterilnih (sterilnimi) rože.

Hydrangea paniculata.


Hydrangea paniculata precej težki, vendar v severnih regijah, ki potrebujejo zavetje v času hude zime. Uporablja se za prosto rastoče, eno vrsto žive meje (zlasti slikovitega vrta, ki meji skladbe) na letnem življenju vazo na panju starih vej.




Hydrangea metolchataya.


Nato je hortenzija vrt (hortenzijemacrophylla) - .. grmičevja, ki izvira iz Japonske in 2 m višine pušča dolžine 20 cm Sterilni rozovye- rože cvetijo v juliju in avgustu. Obstaja veliko vrst in oblik.

Hortenzija.


Hortenzija malozimostoyka. Lončkih sorte v prvih zmrzali zahtevajo zanesljivo zavetje pred vstopom v njihove prostore. Na jugu se uporablja za prosto rastoče, cvetenja, lončnice, samega življenja izgorodey- kultura - v okrasitev terase, terase, balkone.

Hortenzija.


Sem se prvič seznanil z oakleaf hortenzije (hortenzijequercifolia) - .. listopadni grm v višino in 2 m Listi so globoko seciramo (5 do 7 rezila) spadajo bron-vijolično dolžina 20 cm cvetovi so bele barve, sterilna po cvetenju pridobi rožnat odtenek, zbrane v konično dolžine lat 25 cm.


Oakleaf hortenzije.

Samo zmajal z nenavadno lepoto Sargent hortenzije (hortenzijesargentianasin. H.asperasubsp. sargentiana) - .. Pokončni navada listopadni grm, ki izvira iz Kitajske, z debelo gosto puhasti zadel v višino in 3 m Listi splošno, serrate, temno zelene barve, gosto puhasti dolžine 25 cm centralne cvetje modro, vijolično, obdana s sterilnimi belimi cvetovi (včasih postane svetlo vijolična), v ravnih corymbs 23 cm premera cvetijo v avgustu.


Sargent hortenzije.


Hardy. Sargent hortenzije najmanj znana, vendar je bila ona, ki ima najlepše listov in popkov vseh hortenzije. Dobra v soliternyh in skupinske zasaditve.

Hydrangea Sargent (ospredja).


Hydrangea drevo (hortenzijearborescens) - .. grm, ki izvira iz Severne Amerike, v višini od 1 do 2,5 m dolgimi listi 6-20 cm Cvetovi so zelo bogat, bel ali rahlo smetanaste velikih ščitov, premera približno 12 cm, cveti od junija do oktobra.


Hydrangea drevo.


V osrednjih in severnih regijah je zadel v hude zime motnega več, vendar vrniti. Uporablja se za prosto rastoče, cvetenju, eno vrsto žive meje, prenese trdi obrezovanje in striženje.
Zelo dolgo časa, poleg vsega zasajeno hortenzije Chereshkovaya (hortenzijepetiolarissin. H. anomalasubsp. petiolaris)-. Grmičasta trta doma splezati iz juga otoka Sakhalin, Kitajska, Japonska, dolžine do 15 m mehko, corymbose, 15-25 cm dolgo socvetje sestavlja veliko ozemlja, tsvetkov- beli cveti v juniju in juliju od 5-6 let.


Hydrangea Chereshkovaya.


Zdržati brez znatne škode za podnebje centralnih in celo severnih regijah. Uporablja za ustvarjanje cvetoče življenjske vertikal na stenah.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com