ProSadGuru.com

Moje ugotovitve in odkritja: pahuchka

Video: PRILJUBLJENE kozmetika iz Andalou Naturals. Moje ugotovitve in odkritja z iHerb

Moja država življenje napolni z zanimivimi ugotovitvami in manjših osebnih odkritij. In všeč mi je - tako kul, ko so običajni in navadne videza pokrajine vam razkrije nekaj še nikoli videl)) Morda za nekatere je to nekaj običajnega pojav, vendar sem vesel, da vsako novo rastline, živali, ptice ... a veselje, ko postaja večja če je z nekom deliti - zato sem se odločil, da govoriti o nekaterih svojih ugotovitvah in odkritij. In zdaj - prva zgodba ...

Clinopodium vulgare socvetje

Pred nekaj dnevi, gre za jagode okoliških travnikih, sem naletel na rastlino, ki je ni bilo (ali ne posveča pozornosti). Pogled na njegovo nedvoumno pričevanje o pripadnosti družini Lamiaceae. Misel planila o: origano polje .. mint .. Niti eno niti drugo, čeprav obstajajo podobnosti ...?

Hiše začel iskati in najti svojo najdbo v enciklopediji zdravilnih rastlin, sem bil navdušen. Izkazalo se je, da je to malo znano in le redko uporabljajo danes zdravilnih in aromatičnih rastlin - clinopodium vulgare (Clinopodium vulgare). Ljudje jo klicali mačjo meto, origano gluhi postelnitsey, sharushnikom.

Video: Moje ugotovitve # 21

Clinopodium vulgare, Maja trava, origano gluh postelnitsa




Rhode Pahuchka tudi druge vrste, podobno kot v svojih lastnostih. clinopodium vulgare - prebivalec srednje- in južnoevropskih travniki in gozdne jase. Pahuchka kitajski (V skladu s svojim imenom) živi na Daljnem vzhodu, na Kitajskem, v Koreji in na Japonskem. obstaja pahuchka mnoge glave, vendar pa podatki o tem je zelo malo ...

Video: Moje ugotovitve # 17

Kaj je presenetljivo je rastlina? Izkazalo se je, neopazne trava skriva veliko silo, kar so naši predniki, ki se uporablja za zdravljenje številnih bolezni. Slovi po svojih blagodejnih učinkov na prebavilih (čaj pahuchki lajša krče in bolečine v želodcu, pomaga pri driski in napenjanju). Pomaga pri bronhitisu in bronhialni astmy- blaži glavobole in živčni stres, izboljša spanec in pomaga odpraviti sezonsko depresijo.

Bral sem, da pahuchku lahko pivo tako kot čaj (In še preden se uporablja kot nadomestek za čaj), sem se seveda odločila za eksperimentiranje. Priporočena recept je, kot sledi: 2 žlici mletega surovin (surovina je popolnoma vse trava zbrani v času cvetenja) do 1 skodelico kipyatka- vztrajajo 10-15 minut in pijačo toplo. Poskušal - mi je všeč)) Blaga, prijetnega okusa. In mimogrede, kljub imenu, ta trava je skoraj brez vonja ...

Video: Moja odkritja v Italiji # 8

In na vašem območju izpolnjuje pahuchka?

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com