ProSadGuru.com

Hoya mesnate nega

Mladi poganjki na Artur Karnoza Hoya mesnate, zelena ali smetanasto-zelena (v barvnih sort s pisanimi listi). Cvetovi imajo različne sorte Hoya Artur Karnoza bele barve z roza krono v centru, ali rahlo roza, pogosto v odrasle rastline lahko hkrati zavrnilo 6-10 socvetja. Na cvetov tvorijo kapljice penečih na soncu gosto nektar, sladko na okus.

Ovalna listi dolgi 5-8 cm, temno zelene, svetleče s kratkimi peclji.

Raste v gozdovih, na skale, drevesa v tropskih in subtropskih Aziji in Queensland (Avstralija).
Enostavnost varstva prispevala k razvoju novih sort, ki se razlikujejo po barvi in ​​obliki lista, kot tudi barvo cvetov.

Iz osebnih izkušenj. Vedno sem imel rad plezalce, godrnjajo, ampak tisto, kar večina ne ve, kako lepo cvetijo. Toda, ko je bil v moj dom Hoya mesnate, Vesel sem, da se zdi, da je kompromis je mogoče!

Poleg lepih listov usnjatimi in prilagodljivi, sposobni plazijo bršljan izhaja raztopi očarljive dišečimi cvetovi. Vendar pa je nezahtevna in hitro raste, tudi z zmerno svetlobo. Vendar pa je za cvetenju še vedno potrebuje veliko svetlobe. Sem Hoya raste v kuhinji v planter škatle visečega na zahodu, kjer sonce v popoldanskem času, veliko.

Nisem enkrat slišal, da Hoya ne želi, da zacveti. Tudi jaz upiral več let, dokler sem se ga naučil skrivnosti.

  • Najprej, celo leto, da zagotavlja dobro razsvetljavo. V zimskem času, sem dal na zelo svetlem in hladnem (10-12 °) okna.
  • V dveh mesecih (december, januar) poslati Hoya v upokojitev, v celoti zanikala zalivanje. Ta vrsta stimulacije cvetenja. V ekstremnih razmerah, rastlina začne postaviti trde brsti.
  • V spomladi in jeseni antenskem delu smo potopili v toplem (35 °) vodi 30 minut in ozemljitvene COM -. Za dve uri. Razprševanje porabili mehko vodo skozi vse leto. Pozorno sem zalivati, šele po sušenju tal v lonec.
  • Izključujejo vsako permutacijo, še posebej pred in v času cvetenja. Sprememba usmeritve glede ponastavi popkov.
  • To stimulira cvetenje tesno lonec (potrebna dobra drenaža!). Korenine morajo biti popolnoma oplesti glineni soba - samo, če je cvet vinske trte. Ne presaditi svoj obrat za pet let, samo zamenjati zgornjo plast zemlje in gnojiti.
  • Krmljenje se začne s pojavom mladih listov spomladi in traja do konca avgusta. Uporabljam gnojilo za succulents'm počne po zalivanju.
  • V nobenem primeru ne odstranite blede cvet stebla! Da bi jih v naslednjem letu ne bo nove rože.
Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com