ProSadGuru.com

Rešitev grusonia

Grusonov ježkar med člani foruma prejel posebno pozornost: to je bil njegov prihranek odstotek. Ampak, če si pazljivo prebral vse prispevke na to temo, bo jasno, še ena stvar: grusonia verjetno ena izmed najbolj vztrajnega in potrpežljivega kaktusov! In uničiti njegove samo napake bruto nego prezhdevsego zlonamerno zaliv. Najpogostejši vzrok zaliva - presaditev kupila kaktus in velikodušno zalivanje kasneje. Ko etommolodye grusonia prenašajo takšno zdravljenje malo lažje, ampak starejši in bolj trdno kupil kopijo - lažje je jarku svojo zabotoy.Spasat namočeno grusonia samo pereukoreneniem. Če ne stisnejo, potem lahko shranite.

Video: Kako rešiti jabolko po poškodbi, ki jo glodavci?

grusonov ježkargrusonov ježkar

1. grusonia Lisice

Kupil kaktus je bil presajen v popolnoma neprimernem zemlje in preveč obilno zalivati ​​po presajanju. Izgledalo grusonia le pet dni po tem.

grusonov ježkar

Moramo pokloniti lastnikom, je storil po svojih najboljših močeh, da shranite svoje hišne ljubljenčke: je bil obrezan, vso gnilobo, in majhen ostanek kaktus je določeno, da se posuši.

Na žalost, nadaljevanje zgodbe ni bilo, tako da je rezultat znan. Značilno je, da polovica primerov po takih gnilobe kaktusov preživeti na področju rezanega oblikovali otroci, ki jih je nato mogoče odstraniti in rastejo.

grusonov ježkar

2. grusonia sestri4ka

Ne morem se upreti citira zgodbo o ljubici:

Echinocactus kupil 2 tedna nazaj. Bit zaliti 1 krat. Potem zametilasnizu rjave lise, ki niso mehke in trde. In v teh mestih olupke postal rahlo trzajo. In trnje začel potemni. Moja prva misel je bila, da je chtosohnet. No, sem in zaliti dobro. Tudi v vodi na pladnju, a pol ure zapustili. Nekaj ​​dni kasneje, po branju podatkov na internetu, je postala yasomnevatsya pravilnost svojih dejanj. Odločil sem se, da je presaditev, in videli, kaj ima korenine. Korenine niso gnili, vendar napoverhnosti zemljišč odkrili mikroskopske napake bele in ovalne oblike. Sem se odločil, da mu zdravljenje pol ure v vroči vodi (okoli toprochitala ki potrebujejo korenine paro pri temperaturi 50 stopinj). Potem potresemo z prahu korenin aktivnega oglja in pustimo stati 20 chasovsohnut. Ker zemlja skoraj ni bilo v lonec, potem pa sem ga kupil posebno trgovino za deželo kaktus in naslednji dan pristal vgorshok več. Pozabil sem takoj povedal, da po presaditvi sem imel malo krtačo, namočeno v jabolčni kis namazati. Sem vychitalagde kaj ga pred škodljivci treba obrisati z alkoholom, ne bi bilo mene, zato sem se odločil, da kis ...

Ste opazili, kako veliko je utrpela grusonia! Mislim, da na njegovo mesto bi bila ena od misli, da bi umrl, je veliko bolje ...

grusonov ježkar

3. grusonia kuhinje

Za to kaktus skrbeli, da (citiram gospodinji): poletje: mokra tla ves čas, in pozimi zalivanje šele, ko se posuši gor (na neki spletni strani odštejejo), stoji na jugozahodni okna, zimski posuto vsak dan, proti pršicam razpršila. Ni presenetljivo, da je kaktus gnilobe in posledično umrl.

grusonov ježkargrusonov ježkar

4. grusonia banshy-nan

Video: Ultrasonic repeller Repeller miših Sititek 2d miši




Ta primer - žrtev nerazumevanja pozimi:

Gospodinja je menil, da če ne more znižati temperaturo v zimskem času, kaktus ne bo stanje mirovanja, in ga je treba zalivati ​​enkrat na mesec pochut bit. To grusonia nehal rasti, sem se odločila, da ne, naj bodo pozorne. Kaj je malo - to je težko reči, ampak ko to grusonia vzeti iz lonca, je bila zemlja mokra in korenine že prostovoljno odpadejo (rezultat visoke temperature zraka v prostoru in na okensko polico holodnogoskvoznyaka neposredno na mokrih koreninah).

Moralni pojem malo vsi različni, je potrebno, da se ne zanašajo na količine vode in pogostost zalivanja dni, in talne razmere - vedno je treba imeti čas, da se posuši. sušenje, ne sme odložiti za več kot 3 dni.

grusonov ježkargrusonov ježkar

5. grusonia Guzel

Tudi tu standardni ukrepi: zalivanje po presajanju, in ne zelo dober zimo. Toda v tem primeru, so bile razmere na kaktus bolje: je preživel zimo na 25 stopinj in ko zalivanje enkrat na mesec, z dvema kozarcema vode (!). S tem grusonia do konca in ni razumel, da je gniloba ali ne (prosudbu kaktus nismo povedali), ampak napoved je bila pozitivna.

Video: Vodenje stvari moje glodalce

grusonov ježkar

6. grusonia

In končno - primer poguma in vztrajnosti vseh grusonia! Grusonia Vlada - je začel zapolniti po nakupu in redno nadaljevali več mesecev.

grusonov ježkar

Polnjena za dve leti, in šele potem, da je postal tako.

Ves ta čas, hostesa nič ne skrbi za mene in ne čakali na njo, da nikomur povedal, kaj storiti ...

Moralna: če je vaša naprava ni zdravo, ne čakati, dokler nekdo dejansko diagnozo, prvič, ne berejo zahteve za oskrbo, in drugič, na znanje, da je statistično - glavni problem, s kaktusi, povezane z prepojena tla. Najprej pomislite, ali ste pravilno zalivanje kaktus.

Video: Book 1912

Značilnosti gojenje kaktusov

Če želite shraniti grusonia in drugih kaktusov je bilo manj, želim ponoviti več splošne določbe:

  1. Vse sočne rastline (vključno grusonia) se nanašajo na zaloge vlage, kot kamela v puščavi, ko dobro zaliti, nato pa dolgo, da voda - to je pravilno, ampak zalivanje pogosto in malo absolutno kontraindicirana!
  2. Prezimovanje kaktus - to je isto kot sanje za človeka: je treba spat, med spanjem, nihče od nas ne jesti in ne piti, to ne vodi kaktus dopust in gotovo ne hranijo.
  3. Med presajanjem kaktus izgubi veliko drobnih korenin sesanjem. Če je zalivati ​​takoj po presaditvi, še vedno bi imel nič piti svojo vodo, ampak za debele korenine in korenski ovratnik je ravno količina vlage bo povzročilo gnitje. Popolnoma enako stanje po koncu zime: brez sesalne korenine, jih posušil v zimskem času, tako da pomlad je bolje, da spray kaktus, dokler se te korenine ne stopnjuje.
  4. grusonia telo močno ni zaščitena pred soncem, tako da jih ne potresemo v neposredni sončni svetlobi in pritenyayut poletja v najbolj vročem poldneva, da se ne opečete.
  5. Starejši in bolj oziroma grusonia, manj ima v vodo (to je večja od njegove lastne zaloge).

Avtor Irina Bagdasarova (Irina-bahus)


Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com