ProSadGuru.com

Nolini (bokarneya)

NolinNolin, bokarneya, slon noge, čop, steklenice drevo - vsa imena za iste rastline. Nekateri od njih pripada več napačnih in drugih rastlin, ki so podobni njim. Toda Nolin in Bokarneya imena pripadajo njim. V tem primeru velja enako in da, in drugo. Nolin - nezahtevne cvet, tako da je lahko varno priporočamo novice pridelovalca.

Ta houseplant nanaša na sočnice in je zato treba njegovo vzdrževanje primerno. Nolin-bokarneya počuti odlično v notranjem okolju, in kot za videz, izjemno prilega v vsako moderno notranjost.

Temperaturo vsebine.

Poleti, v rastni sezoni, več toplote za Nolin, bolje (rastlina-mehiški izvora). Imam dva izmed njih in živijo vse poletje na svežem zraku, na vrtu. V zimskem času, želena temperatura je 10-15 stopinj, v tem času pa imajo počitek.

Video: Nolin (bokarneya) ali steklenice drevo presajanje / Nolin nego na domu

Razsvetljavo.

Nolin - cvet heliophilous ljubi zelo močni svetlobi. In medtem ko je veliko "znanstvene" publikacije in spletne strani, ne priporočamo neposreden

Nolini (bokarneya)

To ni houseplant

sonček, moja rostyushki občutek v jugovzhodni okna odlično. V zimskem času, v obdobju mirovanja, je zelo primerna za delni senci.

zalivanje.

Bokarneya-Nolin, kot sem že rekel - sočna. Zato je treba skrbno zalivati, in sledite glavna pravila, ki veljajo za vse sočnice (kaktus, Haworthia, aloe, Epiphyllum itd) - zadrževanje vlage boljši od pour. V poletnih zalivanje mora biti redno, vendar šele po sušenju tal. V povprečju se je izkazalo vsakih pet - sedem dni (odvisno od velikosti lonca). V zimskem času, je treba zalivanje še redkejši - dvakrat na mesec je dovolj. Toda spray, če imate prostor topel in suh, je nujno, sicer bo to posuši nasvete listov. Voda in pršilno sredstvo mora zagovarjati samo vodo pri sobni temperaturi. To, mimogrede, veliko houseplant za hidroponiki.




top-dressing.

Nolini oplojeno med aktivno rastjo. Za njeno hranjenje je bolje uporabiti posebno gnojilo za okrasne listavcih, z visoko vsebnostjo dušika. Morate hraniti enkrat na mesec.

Transplant.

Pogosta sprememba ni potrebna. To je presajenih, običajno enkrat na tri leta v ne zelo velik lonec. Nolin raje utesnjen in ne zelo hranljiva tla. Sem bil z uporabo za njeno rastlinsko mešanico za kaktuse in majhen delež gozdnih zemljišč, če je le mogoče, se prepričajte, da dodate šotni mah. Glavna stvar, ki jo je treba upoštevati za presaditev - dobro drenažo. Odtočne luknje v lonec mora biti velika. Prevent vode stagnacije ne more v nobenem primeru!

video posnetki: "Nolin-1. Bokarneya, Slon Foot! sit "repa" - tri v enem))"

Reprodukcija.

to pomnoži s dva načina. Sedaj je zelo priljubljen način širjenja semen. Povej mi pošteno - še nisem poskusil ... Toda izkušnje mojih kolegov vem, da to ni zelo težko. Glavni pogoj za uspešno plemenskih Nolin semen - kakovosti semena. Pred sajenjem v zemljo ehpina namočite v raztopino. Drugi način razmnoževanja - otroci, ki se pojavljajo pri odraslih rastlinah v obliki stranskih poganjkov. Toda v je naročilo za obrat zakoreninjena, mora biti temperatura tal je treba ohranjati na 25 stopinj.

Škodljivci.

Domneva se, da je težko bokarnei ne pušča okus škodljivcev, vendar kljub temu obstaja nevarnost, da bi lahko posegla kaparja in pršic, še posebej, če je zrak v sobi zelo suh.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com