ProSadGuru.com

Rastemo Coleus iz semena?

Video: Gojenje Coleus sadike iz semen

Ukvarja se povečuje svoje sadike, v tem primeru Coleus, sem bil prisiljen okoliščine. Ko sem zasnovana za dekoriranje pešpot meje pritlikava Coleus za oblikovalske rešitve ni bilo v zadnjem letu. Na srečo, lahko internet zdaj našli vse vaše srčne želje.

S štetjem približno število sadik, odhitela na naši Cossack trg rastlin. Območje, seveda, nisem bil zadovoljen, v primerjavi s tem, kar sem videl na spletnih straneh krajinskega oblikovanja. Toda, ko sem vprašal ceno Coleus, moje sanje vrtu poti, obrobljen s pestro grmovnic, slovo pomahala mi je žal in odšel. Imel sem veliko globoko zakoreninjene potaknjenci, vendar niso bile obvladovala! Nisem mogel pobegniti s trga prazne orožje, sadike kupil 4 in so okrašeni alpsko hribu, in v poletnih mesecih na to pustovato.

Coleus. Ekvivalent 500 rubljev. na alpskem hribu

Ko sem prišel domov, se ocenjuje, da bi bil znesek, porabljen dovolj za 4 vrečke semen vsake 60 kosov! In naj kalivost bo največ 50%, je še vedno dobili 120 sadik Coleus! Razlika je pomembna, kajne? Ne odloži za nedoločen čas, to zimo sem začel prevesti v realnost odločitev za rast Coleus iz semena sami. Odločanje ni takoj grozi sto, sem kupil dve vreči semen 10 kosov vsakega: ". Črna Dragon" "čarovnika", mešanica in

Za pripravo Šota mešanico sem potrebna skupna vrtna zemlja, pesek in zemlja pripravljena za sajenje. Jaz vžge pesek na pekač v pečici, previdno zmelje polila z vrelo vodo. Plastični pladenj je približno 15h20h5 cm., Je dosegla kanalizacijo šilo. Na dnu majhnih kamenčkov širijo zmleto približno 1 cm., Potem zemljo za rože v razmerju (1 del zemlje za sadike, 1 del peska in 1 del tal vrt). Nežno gladko površino, je močenje iz razpršilca ​​in jih na površini vseh drobnih semen 20 Coleus. Še vedno rahlo navlaženo in pokriva filmsko pladenj in ga izvajajo v kotlovnico, kjer je moj najtoplejši, 20-22 ° C Bilo je 4. februar. Jaz zagotovo poklical datum, ker vsi pišejo.

Ne pozabite na dnevno za nekaj minut, da se strga film in zračenje moje sadike. Kalčki so bili skupaj skoraj vsa semena izležejo na 11. februar. Za zaščito novorojenčkov iz Coleus črne noge, sem podrgnil v oglje prahu in previdno posuta in rastlin, in tla v pladenj. Od 17. februarja, sem se začel učiti moje malo sadik na prostem, pri čemer film prve tri, nato pa še za 5 minut, in tako naprej.

Februar 24, sem odstranil film iz podstavka in je Coleus na hodnik, kjer sem poprohladnee pri temperaturi do 18 ° C, in postala dosvechivat fluorescentne svetlobe, od 7. do 22. ure. Kadar se zahteva zalivanje - sem razpršilnik, ki se ne izpira z vodo jet rastline iz tal. In 15. aprila, moje domače živali so raspikirovat v posameznih skodelice.

Video: Coleus iz semena: nadaljevanje in zaključek




Za tiste, ki nimajo pojma, kaj je potop, zdaj vem natančno. Tu so me zrasla v skupnem ponvi. Medtem ko so bile zelo majhne, ​​imajo dovolj prostora, tako da ne bo v nasprotju s seboj in v celoti razviti. Zato je pomembno, da čim prej usesti vsak obrat v posebni posodi, da mu je dovolj prostora. I predhodno pripravljene kozarce končnega pochvosmemyu (povsem enak način kot pladenj). No vlažnih zemlja, čakal, dokler se ne absorbira vlage. Imam majhno lopato za potop, širine približno 3 cm, z dolgim ​​ostrim nosom. To je zelo priročno, da iz sadike, tla iz korenin, ne odpadejo, obrat z rezilom ne pade dol. Previdno vzemite ven kalčki, poskušam čim manj poškodb korenin, in ga posadili v skodelico. Vse!

Takoj po potopom

V tem času so že vidne vzorec na listih papirja in dobro razvit koreninski sistem, glavna koren dolžine 1-1,5 cm, vlaknatih. Mimogrede, je videti na barvo listov se kaže, ni zelo samozavestni bila ugotovljena le dva črne zmaji, nato pa veliko vprašanje. Tudi nekaj mikrobov, medtem ko risba ni viden, in vse ostalo - za eno osebo! Mogoče kasneje postanejo vidne razlike. Vendar pa se je povečal dvajset semen - 100%!

Spet so šli na hodnik, pod svetilko. Čeprav ne bom, da jih posadimo na prostem, tudi malo starejši. V dveh tednih bom začel hraniti malo po malo, je že kupil suho preliv "Urgasa". Pred sajenjem v odprtem terenu, bom počasi "kaljeno" Coleus odraščanja, tako da bodo v ulici zaščititi pred sončnimi žarki in pripravlja mesto. Ko je nevarnost mimo zamrzovalnih noči (imamo to sredi maja), bo dobrodošla čas, in moje vrtne poti, še vedno se na meji z lepo pisana Coleus!

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com