ProSadGuru.com

Legenda Zimzelen

Video: Bojarka otroške sanatorijev Periwinkle

Legenda Zimzelen

Video: "Legenda o Zimzelen" 9 odreda

Po eni legendi je Zimzelen obdarjen le z značilnostjo it - vzdržljivosti. In to se je zgodilo takole. Zimzelen je zelo dolga in zelo zaskrbljen, da je slika preveč všeč a dišečimi vijoličastimi modrimi cvetovi, ki pa ji je popolnoma outshone sami, zahvaljujoč okus, in prevzel celoten človeški ljubezni in pozornosti.

Ko Zimzelen pritožil, da je boginja Flora: "Sem lepa, vendar niso opazili in ne marajo. Daj mi sonorično ime ali dal na očarljivi vonj, da sem postal privlačen, da me opazil in ljubil ..."

Video: Legenda o Zimzelen

Modri ​​boginja Flora mislil, in se odločil, kot sledi: "Imate potrpljenje in vztrajnost dal najdaljše obdobje cvetenja, da imajo čas, da cvet pred vijolice, in še naprej cveteti po njeni smrti."




Video: (2015-3) Konkurenca "Festival of Flowers"

Obstaja pa še ena ukrajinska legenda o tem se je iz imena cvetja. Na dolgi - dolgo časa nazaj v uspešno srečna družina Rojen sem bil edini sin, ki mu jo je imenoval ime ljubeči starši Bar. Fant je odraščal v veselje moje matere z njegov oče lepa in zdrava. Občudoval sem jim starci in stare ženske, mladi fantje in deklice.

In je začel občudovati rdeče dekleta - da je čas, da se poročita. Za mnoge je bilo lepo in telegram, ampak srce Baru prišel eno dekle, ki se imenuje Vinka. Po drugi strani pa se je zaljubil v težko Bara, žalostno, da se ji ne izbere za ženo. Njena mama je imelo čarobno čar in čarovnico. Odločil sem se, da bi maščeval svojo hčer: To je dejal čarobni urok, posuto čarobno napoj, in v istem trenutku, ko sta izginila na dan poroke Bara z Winky. Bara mati odhitela v mesto, kjer si bili mladi planilo v grenke solze ... Nenadoma se iz vsakega padla solza začel rasti iz zemlje neznano za vsakogar malo modrimi cvetovi. Od takrat, ljudje jih vzdevek - Zimzelen.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com