ProSadGuru.com

Obrezovanje Pelargonium

Pelargonium

Takoj ko je dnevna svetloba začne postopoma povečati, Pelargonium energičen začetek rasti. Če želite postati bujne grm Pelargonium, začeli jo oblikovali danes. obrezovanje Pelargonium To bi bilo treba storiti z ostrim nožem. Cut ali skrajšati vse poganjke, jih zapusti 3 zraku pobeg. Prosimo, upoštevajte, da so vsi tekači poslal v različnih smereh, vendar ne v sredini, sicer bodo motili med seboj.

preostalih Pelargonium potaknjenci kot posledica obrezovanja lahko Vsadek. Zdaj, v začetku februarja, ukoreninjenih potaknjencev, ne le časa, da korenine in umirijo neboleče, vendar cveti maja krasno in bo tekmoval z petunije. Za izbiro semilignified ukoreninjenje poganjke, ki že imajo 4 ali 5 listov. Dva spodnje krilo rez, ker je korenine začnejo tam nastane. Ne hitite takoj dati te potaknjence. Naj jim lezite za dve uri, podvyalyatsya. Verjemi mi, nič ne bo zgodilo z njimi, nasprotno, se bo ta postopek preprečiti Pelargonium potaknjenci iz gnitja. Ko poletnih obrezovanje Pelargonium potaknjenci Ležal sem za nekaj dni, in ni bilo nič z njimi. Samo veliko dela na vrtu, tako da pozabi na njih. :) In ko so prišli čez moje oči, da so za vse mirujoči brsti so bili že izležejo poganjke. Imel sem jih posadili v samo zemljo.

Kako zakoreninil potaknjenci Pelargonium? Cvetličarski vključeni Pelargonium potaknjenci v mešanico šote in peska, z majhno primesjo tal vrt. Lahko se uporablja kot perlit ali zmesi perlit in šote substrat. Vedno bolj, namesto da bi notranji mešanica vrtnarjenje zemljine hidrogel. Nekateri vrtnarji potaknjenci ukoreninijo le v vodi.

Najboljši Pelargonium Reznice pri 20 0C. Edini pogoj je, ne pereuvlazhnyat tal.

Video: Jesen obrezovanje kraljevsko Pelargonium doma

Ali želite, da eksperimentirate z Pelargonium potaknjenci? Poskusimo se cepijo. V bistvu je to način reje Pelargonium uporablja zelo redko. Ampak, med drugim, Pelargonium cepljenje veliko lažje kot cepljenje vrtnice ali kaktusi.




Najlažji in najbolj zanesljiv način cepljenja pelargonij - v cepitev.

Video: Ko cut Pelargonium. Jesen obrezovanje Pelargonium. Koordinalno obrezovanje Pelargonium

Izberite Pelargonium, ki želijo biti cepljeni

Stebla, ki bodo cepljeni, je treba zmanjšati z ostrim nožem ali britvico, da je v obliki črke V izrez. Ta delitev vstavite rez na enak način rezanja, trdno stisnite presadek, tako da ni dobil zrak in ničesar popraviti: lepilni trak ali trak polietilena. Če uporabljate globo nit ali žice, je možno, da poškoduje cepljenje sod Pelargonium. Na mestu cepljenja dal P / E paket. Teden dni je že postalo jasno, ali je ujetih na steblih. Če so listi na ročaju ne cepiti povyali, ampak nasprotno, se je začela oblikovati nova, cepivo ni uspelo. Čestitamo! Po desetih ali dvanajstih dneh se paket z lokacijami cepljenja mogoče odstraniti.

Namesto cepljenja lahko cepljenje poskusite narediti drugih cepiv, na primer cepljenje v stranski oddelku ali cepljenja pristopa (ablaktirovka).

Lahko se vprašamo - zakaj tako težko? To ni vodilo k dejanjem, ampak zgolj priložnost, da bi našli nekaj novega in ga učijo. To je skozi je cepljenje možno, da raste Pelargonium prekrito s cvetovi različnih barv. Ob obvlada cepljena pelargonium, vaš Okenska spremenil v super cvet!

Dva tedna minilo. Odkrito povedano, je bil prvi pecelj Pelargonium premajhna in v dveh dneh sem zamenja drugo. Inokulacijo na isti stebel, reši le malo bolj posodobljene sekcije. Prve fotografije so bile posnete 31. januarja. Zadnji - 12. februar. Cepijo sadike ujete na, kot je razvidno iz listov. Zelo sem vesela, da sem cepiti Pelargonium nasmeh. Ne bojte se eksperimentirati, pojdi naprej, veliko sreče vam želim!

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com