ProSadGuru.com

Koreninski potaknjenci sobne rastline

Koreninski potaknjenci pelargonij

Zdi se, da je vse zelo preprosto. Skoraj vse sobne rastline razmnožujejo vegetativno, nekatere rastline samo en list, da raste visoke stopnje rastline, ampak za mene ukoreninili potaknjenci Pogosto pa se je neuspešno končal. Kaj je razlog za moje napake?

1. Vsi potaknjenci, apical in stranski poganjki, leaf plošče, najboljši navijali maja - junija, ko so rastline v fazi rasti. Bilo je v tem času potaknjenci koren najboljše. V drugi polovici poletja, in še toliko bolj v jeseni, vsi potaknjenci ukoreninijo težko in zelo pogosto izginejo, vsaj to je bilo za mene. Samo jesen rastline gredo v počitkom, in tukaj sem z mojim preveč zaščitniški: oh, da ne raste, in začel z vodo.

2. Vsi potaknjenci navijali zaželeno v vmesni posodi, so najbolj primerni za njih skodelice za enkratno uporabo ali kozarca vina iz več razlogov. Če ena pecelj gnilobe je gnilobe je ni mogoče prenesti na druge potaknjenci. Skodelice lahko vidimo, ko se oblikujejo korenine. Na dnu skodelice, potrebne za zmanjšanje škarje možganov luknjo. Posoda, ali raje njegova prostornina, igrajo veliko vlogo pri ukoreninjenje potaknjencev. Zemljišče v tem posudinke mora posuši, preden zalivanje namakanje. Samo v tem primeru lahko računamo na uspeh.

Potaknjenci so najbolj zakoreninjena v vmesni posodi, na primer, v skodelice za enkratno uporabo. In potem navijali presaditi v lončkeDrobne korenine mora najti način, da vlagi in ne biti vedno mokra tla. V majhno količino korenin hitro doseže stene pokal, kar pomeni, da bo kmalu rastlina zacveti. Vse sobne rastline rastejo bolje in cvetijo v lončkih. Dokler korenine rastejo, tako da ne nadzemni del rastline. Ko so korenine prodrl proti steni lonca - vseh rastlin cveti v. Zame je ta točka prav tako je dobila takoj. Želim si, da je bilo vse naenkrat lepa in neposredna. Sadike posajene v cvetlični lonec, seveda, super za rezanje majhen koreninski sistem brez razmišljanja, zato naj le raste v lonec, in iz neznanega razloga izgubil.

3. Treba je vedeti malo o rastlini, ki se poskuša vsadek. Na primer, Pelargonium potaknjenci ne potrebujejo samo držijo na tla, ali pa dati v vodo. Imajo nekaj ur samo uleže na mizo, rezanje rez mora sušiti. Potaknjenci nekaterih rastlin zagon korenine neposredno v kozarcu vode. Nekateri potaknjenci ukoreninijo le v majhnih teplichke. Zato poskušajo izvedeti več o rastlina je koren od prodajalca, znance iz internetnega vira (ne vse laži!).

4. Drugi kamen spotike je bila zemlja z mano. Kakšno uporabe zemljišč za sobne rastline ali za ukoreninjenje potaknjencev? mnogi uporaba vrtna zemlja. (Tu je več, nakup zemljišča!)

Imam številne slabe izkušnje z uporabo vrtno zemljo. Sem deževnik ujete v lonec, in stonoge. Ko presaditi v lonec pelargonium v ​​odprtem terenu, tako da sem se valijo v lonec lacewing. Čeprav so koristne žuželke, vendar si predstavljam, da te malo zelene, s prozornimi krili, vse ven in ven iz lonca. Vsa okna zaljubljen, povzpela na strop. In so poleg tega, ugriz boli.

Nekateri pridelovalci pravijo, da je treba žgite vrtna zemlja v mikrovalovni pečici ali pečici. Želim si, da pite pečica, namesto tla. Zato je za sobne rastline uporabljajo za nakup zemlje. Sem kupiti samo v cvetličarni. Če ne obstajajo razlogi za določen obrat, vedno samo vprašam celoti pripravljeno podlago za sobne rastline. Ta zemlja ni preveč gnojil (v nasprotju s prsti za sadike) tal ima nevtralno reakcijo.




5. najpomembnejši člen v verigi utrjevanja je zalivanje. Kaj vode v vodo potaknjenci? Najboljša zaliti ukoreninjenje potaknjencev zagovarjati vrele vode pri sobni temperaturi. To je ta voda absorbira rastlin.

Pogostost zalivanja. Zalivanje je potrebno le, ko se posuši vrhnja plast tal. In tudi, da lahko počaka še en dan. Ker, če je na vrhu in posuši vrhnjo plast zemlje, to še ne pomeni, da je, in tudi nižja kot v suhem skodelico. Zato pogosto zalivanje potaknjenci ne! Daj obsojen potaknjenci še eno priložnost v življenju!

Video: teplichke navijali liste in potaknjenci sobne rastline iz plastenk v stanovanju

Njihova pogosto zalivanje, sem uničil veliko potaknjencev. Kot je že bilo sem napisal zgoraj - posajene v velik lonec in kaj je voda tako vsak dan. Hmm, kaj se ne povečuje, je potrebno, da pour več. Oh, to je nekaj, kar zbledi verjetno pour desno. In vendar, ni več rezanje! Zdaj, veste, sem vedel, da ni treba zaliti tako pogosto, in včasih celo v jeseni, vendar je nekako počasno rezanje s porumenelih listov in vse tam zahteve razdobytye iz interneta, me ne združil.

Rešite problem namakanja koreninami potaknjencev mi je pomagal hidrogel. Zelo je priročna stvar. Hidrogel zbira odvečno vlago v tleh, nato pa jih daje v obratu, ko je vlage v tleh ni dovolj. Le hidrogel sem lahko postal prepričan, da je "malo otroško" še vedno prejemajo potrebno vlago.

Video: koreninski potaknjenci sobne rastline. 1. del

6. vlažnosti. Večina sobne rastline potaknjenci zakoreninil enostavno, če si jih v mini teplichku. In ni nujno, da bi kupil nekaj kopastih enot. Izraz "mini-Teplička» skrivate ustvarja vlažno mikroklimo za koreninami potaknjenci. To je mogoče tudi z običajnim P / E paketu. Preprosto postavite skodelico z ročajem v vrečko in kravato na vrhu, tako da se zrak v notranjosti ni storil. Enkrat na dan, prezračiti vrečko, otresite kondenzata iz stene paketa in spet kravato. V takšnih okoliščinah in zahteva malo ali nič namakanje.

Mini teplichke lahko postane plastenka z dna odrezani. Steklenica pokrivajo skodelico z ročajem, da korenine, in vsi - je pripravljen mini Teplička! To je zelo priročno za opazovanje ročaj, prezračiti. Če potrebujete visoko vlažnost, dovolj, da spray iz brizgalke znotraj steklenice, izogibanje stika s kapljicami vode na listih, steblih.

Toda, ko pridržka, ni vse sobne rastline so prav tako potrebujejo visoko stopnjo vlage. Tu je treba sklicevati na odstavka 3.

7. Še ena moja pravilo: po učenju odstavka 3 ukoreninjenje potaknjencev rastlin, tako da ne morem ustvariti pogoje, potrebne v prihodnosti. Na primer, pomemben vidik gojenje določenih rastlin je kul prezimovanje, in sem merznu zimo na +18 0C, ali rastline potrebujejo veliko vlage, in imam vlažnost 15-20% v zimskem času. Zato so nekatere rastline sam tabu. Svet ima veliko veliko drugih zaprtih prostorih rastline, ki navdušujejo nič manj kot eksotične.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com