ProSadGuru.com

Darmera ščitnice

darmera ščitnice

Če Heuchera in tiarel la družine kamnokreč v naših vrtičkov registrirana za dolgo časa, nekaj o darmera (Darmera peltata), njihov bratranec, je postal znan šele pred kratkim. Njeno drugo ime - peltifillum (Peltiphyl-lum peltata).

Darmera ščitnice - edini predstavnik rodu. Glavna prednost: to, kot Heuchera, z uspehom se lahko gojijo v senci.

Darmera Imam debelo koreniko. Ona je svoje mesto na mestu malo več: je predlagal, da se listi z dolgimi peclji in zraste do 50 cm v dolžino. Sem posajene v jeseni. Tla na mestu je rahlo kisla, glina - je bilo potrebno dodati malo kompost. In spomladi, po snegu, napaja z "sadike" amonijevega nitrata.

In to pomlad, nekje v sredini maja, na mestu posadili darmera zrasel visok rdečkasta stebla z belim puhom z socvetja na koncu do 10 cm v premeru z občutljivo roza cvetovi. In šele potem, ko cvetenja začelo rasti listje - temno zelena, lijakasto oblikovan, okrogel in zelo izvirno. Vendar pa so bili velikost majhen ....

darmera ščitnice

Video: Giant Cvetje

Izkazalo se je, da je pravi velikosti (50 cm) darmera pušča doseči v nekaj letih, ko bo rasla tudi plazeče korenike. Potem površina velikega ledvic raste več kot en pecelj, ampak več.

Čakal sem ottsvetut cvetje in izsušijo, ampak da je bilo seme ni pripet.

darmera ščitnice

Širjenje na nekaj metrov, z veliko, tesno stisnjeni pred seboj listov, lahko darmera rastejo posamično ali v skupini z drugimi rastlinami. Najraje vlažno, mehko, nevtralen ali rahlo kisla zemlja. Okoljski pogoji niso zelo zahtevne, in to je zelo pomembno - ne zahteva zavetje za zimo. To je škoda, da je ne vodno telo na moji strani, darmera bi bil njegov pravi okras!

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com