ProSadGuru.com

"Miška hijacinte" - Muscari

Video: DIY. Polimer gline cvet Muscari (grozdni hijacinte). Hladno keramični tutorial

Svetlo modri cvetovi Muscari Armenski Pojavljajo se v eni od prvega vrta. To nezahtevne melkolukovichnye bila moja priložnost. Ampak, če si za njih tesno, sem začel malo po malo za dokončanje svojo zbirko.

Muscari Armenski

Gojenje Muscari in nega


Muscari so izredno za njihovo sposobnost, da zelo hitro raste: en strok na sezono tvori gnezdo. Nekaj ​​mojih prijateljev tudi pritožujejo, da Muscari so postali kot plevel: enkrat zasajene - ne bo sklepati. Ne vem, jaz se ne pritožujejo ... Mogoče zato, ker sem poskušal, da jih ne dobijo, prej nasprotno - začetek. 

Video: The mišje hijacinte! Muscari! Ugly lok - King of Spring!

V bistvu, samo raste Muscari. Jeseni zdravih žarnice so posajene na vrtu. Zimske so odlični, tako da pokrov ni potrebna. Vsako posebno skrb Muscari tudi ne zahtevajo: odstranitev Uvelega cvetovi, spomladi so kar kompost (Muscari ni všeč gnojilo, vendar dobro odziva na ekološko), občasno (približno enkrat na tri leta) razdeliti zaraščeno gnezdo - to je vse skrb.

Sajenje je to mogoče in na sončni odseku in v Penumbra, na primer, pod grmovjem. Tla je treba z dobro prepustnostjo - moker termometer ne vynosyat- vlage, ki jih potrebujejo samo vzmet, vendar brez vode mirovanja. Posebne zahteve za tla rastlin ni, čeprav na plodna tla bo cvetijo obilno, trajanje in čebulo - je večja.

Izbira tovariše in prostor za sajenje Muscari, je pomembno, da se spomnimo, da je njihova listje umre po cvetenju, zato so naslednji rastline za sejanje, ki bo skrivajo za bledenje zelenice.

Muscari ribnik



Muscari na vrtu


Modra Muscari cvetje izrazno vse v večjih in manjših skupinah. Zgodaj spomladi so dejansko izstopajo proti še ni razcvetela grmičevje zelo dobro in njihovi kombinaciji s svetlo rumeno Forsythia cvetenja. V gredice, je primerno, da jih združiti z belimi in rumenimi narcis, svetlo rdeča, oranžna in rumena tulipani.

Obrnil sem se, da je najbolj uspešen pristanek Muscari ob majhnem ribniku, kjer je zgodaj spomladi so v kombinaciji z stonecrop, krokusov, hionodoksami, narcis, nato pa pusti jih popolnoma skriti poraščene gostitelji, astilbe in Viola tricolor. Vendar pozdnetsvetuschie Muscari videti dobro pod limonske trave. Z njihovo venenje listov moteča in zelenicah večino trte in gosto listje rastočih ob šmarnice in Crocus. Muscari in dobra družba Blue gostitelji - podpirajo in dopolnjujejo med seboj.

Video: Muscari, ali mišje hijacinte ali Muscari (Muscari) SEM. hijacinta

modra Spike






Vrste in sorte Muscari

Muscari vrste veliko, in ne vsi od njih cvetijo zgodaj spomladi - aprila in tam pozdnetsvetuschie - njihovi cvetovi lahko užival v drugi polovici maja - v začetku junija. Na gornji sliki je prav tako različne - terry Blue Spike. Kljub temu, da v katalogu, ki je naveden, da cveti v aprilu in maju, v resnici zdi cvetje mnogo kasneje. Spada najbolj priljubljenih pogled - Muscari Armenian. Druga zanimiva sorte te vrste - svetlo modra Nebeško modra in Cantab.

Zanimivo in bela Muscari. Na spodnji fotografiji - razred album, pridobljeni na podlagi drugačne vrste - Muscari racemosa.

album

Toda Muscari kameleon razred Fantasy ustvarjanja, ki dejansko pogledal v katalogu, na vrtu nisem bila navdušena sploh. Res spremeni barvo, in v polnem razcvetu videti dobro, vendar je to povsem običajno. A prvi cvetovi so nekaj neurejena rjavo-zeleno. No, verjetno ni za vsakogar ...

Video: Lepota Ukrajine. Seversky Donets. Meadows. Svizci. Lizards. čmrlji

Fantasy ustvarjanja

Na žalost sem se kalijo žarnice Muscari čopasti - zelo nenavadno vijolično cvet s smešno čop na vrhu. In še vedno sem iskal kataloga Muscari z rumenimi cvetovi - Golden Fragrance razred in neverjetno temno plavica Muscari Armeniacum, cvetoče rože, ki imajo ličen bel rob (razred temne oči). V svojem dobro listavcev Muscari, ki med drugim neobičajno listov te rastline je, ki je dal ime uma, različne dveh barvnih popki: so vijolična spodnji in zgornji - modro. Torej moja zbirka je prepričan, da je treba dopolniti!

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com