ProSadGuru.com

Orchis - a divje orhideje severnih

To radoveden rastlina je med člani naših ogroženih rastlinskih vrst - žal, opazila orhideje najdemo na travnikih srednjega pasu vse bolj redki. Ampak sem imel srečo, da ga vidimo danes v celotni izredne lepote, tako rekoč, v polnem razcvetu))

rože orhideje

Se strinjam cvetje orhideje - natančne zmanjša kopiranja eksotičnih južnih orhideje! Ja, to ni tako svetlo in dobro vidni, kot so, to soparno lepoto, ampak v svojo privlačno. Manjše kolosovidnoe socvetja cvetovi tvorijo na močni in precej visok (včasih celo 60 cm) konice. En primer, da sem spoznal, rast manjših - 30 cm, ne več - ampak med navadnimi travniških trav, je izstopala in je vidna že od daleč. 

Video: Dactylorhiza maculata (Orchis) orhideja Dactylorhiza maculata

socvetje orhideje

Redkih in ogroženih tovrstno hit, tudi zaradi dejstva, da se pomnoži zelo počasi. Eden kalitev predpogojev orhideje semena je posebno razmerje (simbioza) z micelija nekaterih gliv. Poleg tega, severni eksotične ne mara konkurence in raje rastejo na prostem aktivno proliferacijskim prostorov zelišč.
Za nenavadno pestro listi podolgovate, nekoliko spominja na liste tulipani, orhideje imenujejo "kuku solze." Po starodavni legendi, lise pustili solze, ki razlitih kukavico uzdiše sam.

orhideje list

In, poleg nenavadne rože in razgibanih listov, orhideje, ki se zanimajo za svoje korenine. Oblikujejo se dva gomolj znana kot salep ali Kiselny korena. Zaradi dobavo hranilnih snovi, ki se kopičijo v njih, rastlina lahko, če je to potrebno, prenos škodljive spremembe v pogojih za njihov življenjski prostor. Gomolji proizvaja dve: ena (lani) daje moč mladih rastlin spomladi, in v tem času iz drugega in začne rasti - s rezerv za prihodnje leto.
Tradicionalna medicina že od antičnih časov uporablja salep kot zdravila materialov, predvsem za zdravljenje bolezni prebavil, kot tudi sredstva za obnovo in vzdrževanje moči. Toda zdaj, zaradi realne nevarnosti izumrtja vrst, spravilom gomoljev divjih orhidej, seveda, ni priporočljivo.
Vendar pa sem naletel zgodbe vrtnarji, ki uspešno "udomačene" divje severne orhideje in orhideje se gojijo kot gojene rastline. Ki je, mimogrede, je tudi eden od načinov za ohranjanje in obnovitev vida.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com