ProSadGuru.com

Azalea

Video: Iggy Azalea - Black Widow ft. rita Ora

azaleaZato sem jo na eni od svojih favoritov - azaleje, notranji cvetlični zelo lepoto in čar. Najprej malo informacij o azaleje.

Spada v družino rese. V naravi raste v Indiji, na Kitajskem, v Sibiriji in na Kavkazu. Indija in Japonska - dve vrsti azaleje, ki se uporabljajo za domače cvetja. Japonski ni običajno, Indija pa je že zdavnaj osvojil srca vrtnarji. Opažam, da zelo pogosto imenujemo azalea rododendron, in ni nobene napake. Carl Linnaeus, ki je prvi opisal in sistematizirati vrst rododendronov, listavcev dal za azaleje, rododendronov in zimzeleni levo. Ampak to ni trajalo dolgo. Preskok z prerazvrstitev trajal precej dolgo časa. Do danes, je vse zelo preprosto: Azalea - houseplant (Rastlinjak), Rhododendron - vrt (odprta tla).

Video: AZALIYA

Notranja cvet azalea - majhen grm 30-50 cm Tsvetkiobychno rožnate, vendar obstajajo tudi bele in rumene in rdeče manj smetana, kakor tudi dekorativno bicolored (sorta Inga in Osta).. Azalea cvetje lahko dvojno, in z valovitimi nemahrovye venčnih listov. Še ne tako dolgo nazaj pojavil ampelnye in piramidalno obliko. V japonske azaleje cvetje manjše kot v Indiji. Cveti, ponavadi pozimi in zgodaj spomladi. Vendar pa lahko pričakujemo presenečenj, in sem se razcvetela v poletnih mesecih. Toda v resnici, azalea šteje problematična in muhast cvet. Delež resnice v tem. Ta rastlina ni preprosta, vendar to ne pomeni, da ni treba za zagon in rast. Bodite prepričani, da ne! Prepričan sem, da bomo z vami deliti svoje izkušnje in "polnjene stožci" v občestvu s tem lepe lončnice rastline. Povedal vam bom, kako skrbeti za azaleje, kako rez azalea, in katera pravila je treba upoštevati pri presadkom azaleje in seveda na tako pomembnem in občutljivem vprašanju, kot je vzreja azalea.




In tukaj so azaleje cvetijo v Kijevu botanic vsako zimo.


Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com