ProSadGuru.com

Razmnoževanje streptokarpusy

Reprodukcija streptokarpusy.Streptokarpusy - houseplant, ne najlažji, in za novice pridelovalca, bi verjetno malce težavno, z nego in vzdrževanje. Toda na koncu je vse, ne vse enako Chlorophytum odrasti! To je potrebno, da gredo na bolj resno ravni. kako skrb za streptokarpusy, Sem že napisal. Zdaj bom povedal, in vam pokazal, kako se širi streptokarpusy. Nič v tem kompleksu ...

Kot tudi vijolična (Saintpaulia), streptokarpusy pomnoži listov potaknjenci. Toda za razliko od plemenske vijolice, streptokarpusy množenje je nekoliko bolj zapletena. In težava ni v rejo tehnologije, in preživetje rastlin. Če se vijolična 100% ukoreninjenje mogoče doseči z streptokarpusy ta številka ne prenese, majhno napako (pretirano vlažno ali suho, neupoštevanje temperaturnih pogojih, in predvsem - popolnoma nerazumljivih razlogov) in vse, kar je v smarku. Ampak imam dolgo in uspešno dovolj, da jih množiti, in zato sem prepričan, da boste tudi uspelo!

Zdaj dejansko tehnologija sama. To je najbolje narediti spomladi. Za je sprejeta metoda širjenja streptokarpusy dolžino fragmenta lamina najmanj 5 cm. (Prodajajo in takšni delci). Kot je razvidno iz slike na spodnjem delu lista je zelo dobro ločen stanja žil. 5 cm. To šest stranskih razlikujejo od osrednje žile.

slika 1

lahko koren fragment in v vodi kot vijolično krilo, vendar v nasprotju z njo, ne streptokarpusy fragmenta stanja rezanje, tako veže na svetlo fragmenta vode, ki je potreben za nekoliko ostrenje in nato namočeno v vodi. Ta metoda, seveda, je dobro v smislu, kaj lahko nadzor nad procesom, ampak zelo velika nevarnost gnitja listov. Jaz osebno ne uporabljajo to metodo. Saj izkušnje kažejo, - reprodukcija v deželi - bolj varno. Tudi tu obstajata dva načina. Sprva le oster rez in posajene v zemlji. Toda s to metodo, imamo le eno točko kalitev. Zato je v praksi ta metoda je najbolje, če imate svoj obrat in število cepljenk niste omejeni.
Toda, če želite povečati svoje možnosti, da je najbolje, da izkoristijo tako, da sem uporabo in i (čeprav rastline imam več kot dovolj). Iz fotografij je razvidno, da je vse zelo preprosto. Toda na kratko razložim. Predvidevamo, da imate odraslo rastlino.

Najprej izberite dobro razvito, zdrave liste (foto 2), in odreže kos približno 5 cm., Vendar je lahko, če hočeš še več.

fotografija 2

Video: Plemenski streptokarpusy list

Pomembno je, da crossveins dani v celoti na fragment (glej sliko 3).

slika 3

Video: Plemenski streptokarpusy

Po - odstraniti centralno veno (foto 4).

slika 4

Dejstvo je, smo v enem kosu imaš dva, šest možnih točk kalitev. Zemlja za sajenje, sem ponavadi "fialochny" in ga razredčimo 1: 1 šote. Potem, je zelo zaželeno (to močno poveča "potomcev" in zmanjšuje čas) potopni rezine v prahu "Kornevina" (Slika 5).




slika 5

Da dva utora na dolžino fragment globine 0,5 cm., Najmanj 3 cm. Razen ter jih sajenje v naši fragmentov letakov streptokarpusy (slika 6).

slika 6

Zdaj moramo zagotoviti našim potaknjence "Rastlinjak pogoji". Jaz sem ves čas pisal o improvizirane teplichke, in zdaj so imeli priložnost, ilustriran. Zgradite teplichku za absolutno nobenih koreninami rastlin v skladu z veljavnimi tudi za otroka. Za zagon žice (prednostno aluminij ali baker) bend dveh lokov in jih pokopati prečno vzdolž sten steklenih izdelkov za pristanek na spodnji, zgornji, če je potrebno, njihovo pritrditev na drug drugega (Slika 7).

slika 7

To je to! Ostaja le, da dajo na vrhu plastično vrečko (foto 8) - Teplička pripravljen.

slika 8

Ukoreninjeni potaknjenci, približno dva meseca. In v procesu reprodukcije streptokarpusy je to morda najbolj pomembno in mučna obdobje. V tem času, lahko damo na tla, da se posuši, vendar ne pour. Izsušijo precej težko teplichke, in biti zelo previdni tu z namakanjem. Če si dal v zemljo sestave, da vam priporočam, temperatura kalitve med 20-22 stopinj in s kapaciteto, ki je korenino obsega je približno enako kot v fotografiji, bi bilo potaknjenci treba zaliti ne več kot enkrat na vsakih 7 dni. Bodite prepričani, da se prepričajte, da so kondenzacijski kapljice ne sodijo na potaknjenci. Teplichku prezračevanje in odstranite kondenzat (najlažji način - šele nato navzven in spet dal paket).

V idealnem primeru naj bi dobil šest otrok streptokarpusy (vendar je to zelo redko, običajno do 4). Ne kalijo v sozvočju. Zato morajo sedež, ko (ima dojenček streptokarpusy prvotno dve list, eden od njih, ponavadi precej dlje kot drugi) dolg seznam, najmlajši otroci ne bo rasla do vsaj 2,5 cm. Ker streptokarpusy korenine hitreje zasedajo celoten obseg pot od korenin vijolice, potem jih lahko presaditev direktno v lonec s premerom 7-9 cm.

Pomembno! Naslednja presaditev streptokarpusy - takoj po cvetenju! Če je potrebno, se lahko rahlo mine in med cvetenjem. Vendar ne prej.

To je verjetno vse. Upajmo, da reprodukcija streptokarpusy ne zdi, da vas zelo problematično in težko, ampak nasprotno - užitek. Na koncu želim povedati, da streptokarpusy, doma goji veliko močnejše, težje in veliko bolj veličastno cvet "outsiderji".

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com