ProSadGuru.com

Nega doma vijolična (Saintpaulia). Osnovna pravila.

Nega doma vijolična (Saintpaulia). Osnovna pravila.Na splošno, da skrbijo za Saintpaulia ni tako težko. Ampak kot sem napisal - senpoliy oboževalci posebno "klan" vrtnarji s svojimi strokovnimi skrivnosti in skoraj magičnih ritualih. Ponavadi začetniki cvetličar amaterski, ni namenjen vsem odlokov in vzgojo enega ali dva Fialochka, da je dovolj, da poznajo osnovna pravila skrbi za njih in jih upoštevajte strogo. Naj nam jih pregleda na kratko ...Razsvetljavo. Prva stvar, ki se zaveda, da je, ko je dovolj svetlobe lahko Saintpaulia cveti skoraj vse leto. Če je vse jasno, poleti, v zimskem času s svojimi krajšimi podnevi, je potrebno umetno osvetlitev cvet. V zvezi s tem, mi dal nekaj nasvetov: če nimate posebne potrebe za svojo celoletno cvet, daje cvet za počitek. To velja še posebej za rože, kupljene, danih kot darilo, itd, ki se ne gojijo posebej za vaše okolje. Na primer, veliko mojih fialochek, "dvignejo" v mojem okolju (se ne spomnim, kaj je že generacija), z uspehom in cvetijo pozimi (na vzhodnih okna okenske police).

Nadaljevanje temo svetlobe, želim opozoriti na dejstvo, da naj bi se vijolice vsekakor je treba zaščititi pred sončnimi žarki. Hit "neposredno" sonce, bo neizogibno vodilo do pojava na listi rumene lise. Enkrat sem se za senčenje mreže (kot komar), če pa za senčenje iz zimskega sonca je še vedno bolj ali manj dobro, nato pa do poletja ne pomaga, boste potrebovali nekaj bolj gosto, kot pergament ali, v najslabšem primeru, časopis dejal. Najbolj najboljše mesto postaviti vijolice - severno ali zahodno okno.

Saintpaulia: nega

Temperatura. Domneva se, da je najbolj sprejemljiva za Uzambarskih temperaturo vijolice ± 20-25 stopinj. Na splošno je to potrdila s prakso. Ampak želim opozoriti, da je lahko manj, še posebej v zimskem času, in če je vaša naprava na okensko polico, kjer je temperatura 2-3 stopinj nižja. Ne boji nizkih temperaturah, in njegov oster padec. In če je vaš vijolične stoji stalno na okensko polico, in temperatura počasi pada z njo. Ampak! Če imate hladno okensko polico, ga na list pene, ščiti korenine podhladitve. Podobno, po drugi strani pa, če je polico prevroč (baterijo), pena ščiti pred prehitro izsušitvijo.

Ena izmed najhujših sovražnikov lončnice vijolice - prepih! Keep it stran od njega na kakršen koli način. Iz osnutka listi prekriti z vložki, rdeče in celo umrejo. Iz istega razloga je rastlina Saintpaulia šteje "omejena na potovanje v tujino", tj da je v poletnih mesecih na ulici je zelo nezaželena.




Vijolice. Foto.

Zalivanje in vlažnost. Voda le zagovarjati vodo pri sobni temperaturi. V bistvu, to je splošno pravilo za zalivanje skoraj vse sobne rastline. Glede na pogostost zalivanja, da je veliko odvisno od velikosti obrata, sestave tal, stanje elektrarne. Toda v vsakem primeru, je treba opozoriti, da je doma vijolična ne mara, kako visoko podtalnico in overdrying. V tem primeru, podtalnica je veliko strašnejši. Prelijemo obrat in (pogosto) uničiti enostavno! Številni ugledni Cvetličarne svetovanja zalivanje vijolična na četrti dan po sušenju tal. In ta režim je upravičena. Vendar pa mora biti ta v skladu s pravili - temperaturo, vlažnost, sestava zemlje. Toda v vsakem primeru, da ga vodi le po sušenju komo. Kako bolje v vodo? Zgornji ali v ponvi? Mnenja so deljena. Verjamem - zalivanje, kot vam je ljubše! Toda v zgornjem zalivanje mora biti previdni, da voda ne pride do listov. Če želite to narediti, lahko pripravi posebno potresemo od običajnih plastenk in cevi. Količina vode mora biti taka, da voda navlaži celotno kepo in tekla v pladenj. Najkasneje eno uro, da voda ostane v izpust ponvi. To lahko storite to še lažje. Daj na vijolično stenj. Sem že napisal, kako to storiti ( je tu). Toda ne pozabite - običajno (nakup) zemljišč za senpoliy za to metodo ni najbolj primerno, da bi bilo lažje, z visoko vsebnostjo trate.

Nega vijolično sobo

Higienski rastline. Vijolična doma je zelo občutljiva na različne "rane". Torej, če ga imate, ali nima drugih zaprtih prostorih rastline, ki so zraven, nato pa ob najmanjšem sumu bolezni, takoj izolirati obrat od ostalih. Prav tako se prepričajte, da sterilizacijo tal pred sajenjem, presajanjem (še posebej, če si ga sami kuhati), in enako velja za pot. Izogibajte se dajanje poleg velikih obratih (palme, Ficus, dratsenu itd). Možnosti so dobre, "ulov", ki jih od takega zla kot klešče, trips, in tako naprej. Ampak bližina geranije, nasprotno - jih bo prestrašil. Prav tako je dober sosed za vijolice so lahko Spathiphyllum, to je dobra ideja, da vlažijo zrak in bližina jim lahko koristi.

Načeloma je vse osnovne pravila. Ampak sem jih dal maksimalno stisnjen države in nima presaditev in reprodukcijo. Kako da širi vijolični listi, ki sem jih napisal podrobno - tukaj. Presaditev, bom pisal v spomladi, ko sem saksiju moj, skupaj s fotografijami ponazarjajo. zahtevajo tudi več podrobnih vprašanj upoštevata in razsvetljavo, namakanje, gnojila. Na splošno velja, tema - "skrb za vijolice" je dovolj velik, in več kot enkrat se bom še vrnil k njej. Tudi v mojih načrtih, da bi jo nekdo s častitljivo fialkovodov in jih prosimo, da delijo svoje skrivnosti. Torej - se nadaljuje ...

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com