ProSadGuru.com

Gojenje orhidej doma

Gojenje orhidejPrvič, ko sem videl orhidej sobo v svojega prijatelja. Družina živi uspešna, imajo prostorno dom z velikimi okni, in vsako okensko polico - lonci z orhideje. ljubica zgodba mi je razočaran, da orhidejo - ni poceni užitek. Toda odkar sem sanjal, da graditi zbirko orhidej v svojem skromnem stanovanju. In sanje začeli uresničile: na obletnico otrok mi je dal razkošje orhidejo. Bil sem v sedmih nebesih.

vsebina

  • 1. Poslušaj članek
  • 2. Gojenje orhidej doma
  • 3. Težave pri rastočih orhidej doma
  • 3.1. Orhideje spadajo popkov in listov
  • 3.2. Listi orhideje prihajajo iz valov ali pa zakrnela rob
  • 3.3. Korenine orhidej pogledati ven iz lonca
  • 3.4. Listi orhideje počasen
  • 3.5. Orhideja ne bo cvet
  • 4. presajanje domov orhideja
  • Gojenje orhidej doma

    I On je skrbel za orhideje, kot otrok, vendar moja prizadevanja so bila zaman - začetni rastlin povešene je, popki razpadel eden za drugim ... Živim v majhnem mestu, ki rastejo orhideje strokovnjaki jih je težko najti, zato sem tipkal v knjižnici in pozna strokovne literature, založene s potrpežljivostjo in kovanega čudež - shranjeno svojo orhidejo.

    Danes se je v moji zbirki treh Phalaenopsis - Konj Phalaenopsis, Phalaenopsis Phalaenopsis Stewart in Schiller. Vsi izmed njih imajo dolgo cvetenje in zdrav videz, in so se prve težave orhidej mi dal neprecenljivo lekcijo: Zdaj vem, skrivnosti svoje rastejo te eksotične rože.

    Bela orhideja Phalaenopsis

    Torej, moj nasvet za vse ljubitelje orhidej:

    • Prepričajte se, da v krožnik, ki je lonec z cvetenja orhideja je bila vedno čista vrele vode.
    • V nobenem primeru ne presaditi orhidejo cveti!
    • V vsak lonček z orhidej opravi strok česna: česen odbija cvet mušice.
    • Ponoči sem se obrne na mizo svetilko za svoje orhideje - na mestih, kjer so prišli iz dnevnih urah so veliko dlje, kot je naša.
    • Korenine orhidej so vključeni v fotosintezo, zato je najbolje, da v prozorne plastične orhidej pot.
    • Orhideje je treba zalivati na vrhu podlage. Voda mora prosto skozi zemljo, kot sito. Ko je ta premaz obogatena s kisikom.

    Ločeno želijo prebivati ​​na težave, ki se pogosto pojavljajo pri rastoče orhideje doma.

    Closeup of orhidej cvet

    Težave pri rastočih orhidej doma

    Orhideje spadajo popki in listi.

    Morda vaša orhideja ni dovolj svetlobe ali vlagi. Navlažite zrak v prostoru, premikanje pot bližje k oknu in odpraviti prepih. Dodaten vzrok padca listov orhidej lahko vzporejanje z zrelimi plodovi, nekateri med njimi, na primer jabolka, izolirano etilena, in to je zelo škodljiv za rože. Moj prijatelj je bil tak primer: otroci jedli v spalnici, kjer so orhideje, slive, in že zjutraj rastline izgubiti nekaj popkov. Čeprav se zgodi, da orhideje rastejo v kuhinji, kjer je vse vrste izdelkov, in počutim v redu. Na kratko bi lahko prišlo, ko so imeli srečo, vendar je bolje, da je varna in zelenjava, poleg njih ne bi ostal.

    Listi orhideje je valovanje

    ali pa nagubana robov. Mogoče soba je preveč vroče, mora orhideja čutijo temperaturno razliko med dnevom in nočjo okoli 8 stopinj.

    Cvetenje orhidej Phalaenopsis

    Korenine orhidej pazi na pot.




    To je v redu, samo čas, cvet, da se premaknete v večji lonec. Ampak, če ti korenine orhideje ali suhe gnilobe, je treba nujno sprejeti ukrepe.

    Listi orhideje počasno,

    kljub temu redno zalivanje. Najverjetneje ste zalivati ​​orhideje izven ukrepa! Ali pot je premajhen, in koreninski sistem rože okrnjen. Drug verjetno razlog - preveč radodarna zalivanje v dolgih intervalih.

    Orhideja ne bo cvet.

    Kljub vsa vaša prizadevanja, orhideja ne želi, da zacveti. Najverjetneje, orhideje potrebujejo ti "vročinski stres", kar je enako temperaturne razlike med dnevom in nočjo, ki mora biti 8-10 stopinj razlike. Mogoče vaš cvet samo potrebuje počitek.

    In na koncu še nekaj besed v korist teh ljubek in lepo sobne rastline. Orhideje na okensko polico - je tudi aromaterapija. Orchid Pleione maculata diši po jabolkih, Bulbophyllum pictuatum - lubenice in orhidej Cychnoches pentadactylon izžareva aromo čokolade!

    vijolična Phalaenopsis

    Poleg tega je v skladu z naukom Feng Shui, orhideje spodbujanje ustvarjalnega dela možganov in pomaga, da se znebite depresije. Temno rdeča orhideja naj pozdravi svojega gospodarja iz lenobe in apatija.

    Presajanje domačo orhidejo

    Presajanje orhideje postopek ni tako zapleteno, kot se sliši začetnik vrtnarji, vendar še vedno ima pravila, in morajo vedeti. Presaditev orhidejo, ko postane stara majhen lonec ali ko je substrat "pojedla", ki ga v tovarni. Za pol ure prej, kako presaditi orhidejo v novo pot, je treba dobro zaliti do korenin lažje sprejele ven iz lonca. Potem plastičen lonček potrebujejo malo modrico na rokah, na katerega se zemljišča s koreninami bi bilo lažje izvleči. V lončeni posodi, vstavite nož med grudo zemlje in steno in jih mešamo, tako da je lončena soba zlahka sprosti iz rezervoarja. Nato poskusite, da odstranite staro podlago z korenine orhidej: to je dovolj, da se pretrese, da se stuširal, preostali substrat Orchid pomoč, da se hitro prilagodijo novim tla. Zdaj oster sterilno sredstvo za odstranjevanje odmrle, gnile in poškodovane korenine, in kraj rezine zdravljenje premogov prah. Vzemite lonec z velikimi drenažne luknje, ga postavite v nekaj velikih kamnov za protiutež pour drenažo, malo lubja grobe frakcije, nato potopite v lonec orhidej korenin, jih skrbno poravnali in vlijemo na vrhu substrata, ki distribuirajo v lonec enakomerno. Rosenje presaditi orhideje lahko naslednji dan, če v tem času je substrat je suha že.

    Zdieľať na sociálnych sieťach:

    Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com