ProSadGuru.com

Obdobje počitka

Preostali Amaryllis obdobjeKot pravilo, vsak pridelovalec-ventilator v zbirki obstajajo barve, ki so v zimskem času, "zaspal". Nekateri od njih odpadejo listi, poganjki, in so le v obliki gomoljev ali čebulic. Obstajajo tudi tako, da v hladnejših mesecih bistveno upočasni svojo rast: ne poveča števila poganjkov in listov niso v razcvetu. In tam so rože, ki rastejo prav v poletnih mesecih, ki v zimskem času.

Ampak za vse naprave so najhladnejših mesecih šteje za počitek. In kar je najpomembneje, da je ta faza minilo brez izgube: nobena rastlina ni umrl in ne zbolijo. In da bi to dosegli, je zelo preprosta.

Spanje in zbujanje

Imam dve cvetlični zbirke, ki so povsem "Mirovanje" in upočasni vitalne funkcije. Vse ostalo, kot pravijo, da je zima, da je poletje.

Gloxinia v rastni sezoniNajsvetlejših predstavniki "polhov" - gloxinia. Njene lepe rože sladkopahnuschie prosim mi vse toplejših mesecih, vendar v pozne jeseni se popolnoma resetira liste, poganjki die nazaj in gomolji do pomladi so v mirujočem stanju.

Še eden od mojih starih gost - to Oxalis trikotni (Oxalis triangularis) ali kislica Bowie ima elegantne okrasne vijolične liste prvotni obliki. Mnogi raste prav v zemljo, zaradi svojih drobnih gomoljev prenašajo zmrzali. pristala sem Oxalis v lonec in ga hranite v prostoru.

Te rože, kot nekatere druge sobne rastline morajo imeti popolno obdobje mirovanja. V nasprotnem primeru pa lahko umre ali postane slabo. Te rastline so nekateri kaktusi, orhideje, Caladium, gloxinia in drugi. Nekatere sobne rastline, ne sme imeti počitek, na primer, krinumy, Amaryllis, in drugi. Ti so lahko v celoti raste skozi vse leto, vendar je med ostalim zdravi rože.

Video: kako se zbudi orhideje v času počitka !!!

Barve morajo zagotoviti potrebne pogoje za mir. A je definirano vlažnost, temperatura in osvetlitev. Potem, z začetkom rastne sezone bodo rože dala nov zdrave liste in stebla.

Ali ste toplo, dekle

Da sajenja počitek, moramo dovolj nizko temperaturo. Še posebej to velja za tiste vrste, "prezimovanje". Nekatere dovolj barve 12-14 C, medtem ko zahteva hladilnik zraka - ne več kot 5-6 C. Na primer, sem Kislitsa dal v klet, kjer temperatura ne preseže 5 ° C, gloxinia in stoji v hladnem hodniku, kjer zrak ni segretem nad 14 S.

Temperatura med počitkomNekatere rože lahko ostane za neizolirane okensko polico blizu hladnem steklene površine, če okna ne soočajo jugu. Glavna stvar, da se prag ni bilo preveč hladno, sicer bo voda zastaja v lonec in korenine lahko gnilobe.

Tiste rastline, ki ne gredo spat za zimo, je potrebno očistiti od ogrevalni kanal. Overdried zemljišč in tudi topel zrak v zimskih mesecih počitka kontraindicirana vse barve. Če niste preveč vroče v stanovanju, pusti "ne spi" cvetje v svojih običajnih mestih.

Še posebej skrbno paziti po cvetenju. Če je hladno, lahko brsti posuši in odpade.

Trajanje Sporočilo počitka s temperaturo zraka zaprtih prostorih, na primer: zrak hladnejši, daljše bo obdobje počitka. In koliko naj traja to obdobje je odvisno od vrste cvet.




Na primer, tropske rastline (begonije, senpolii, philodendron) odlično pozimi pri običajnem temperaturi v apartmajih - 18-20 ° C, če je hladilnik, lahko zbolijo. Subtropsko (azaleje, Calla, citrus, fuksija, geranije) Zahteva zniževanje temperature do 8 stopinj višja temperatura vodi do pojava bolezni.

Video: Cumbria razcvetela. Obdobje počitka

Mokro ali suho

Ne manj pomembna od temperature, vlažnosti in pogostost zalivanja. Splošno načelo je to: če je rastlina "spanje", potem je treba zalivati ​​ali zelo redko (1-2 krat na mesec) ali ne zalivanje. Jaz, na primer, trikotni Oxalis ne za zalivanje in zalivanje čas gloxinia 1 na mesec (ne preveč obilno močenje tal).

Škropljenje v času mirovanjaNa splošno ni potrebno zalivanje rož v mrzlih mesecih v poletnem načinu. Bolje je, da se dotakne tal, in če se ne držijo prsti, je mogoče zaliti. Upoštevajte tudi, kaj zalivanje. Voda mora biti mlačno in za obrambo (ali snega ali dežja).

Kaktus sem vodo v mrzlih mesecih v 3-4 tednih. Druge rastline, kot so aloe, vijolice, Kalanchoe, Cleve, sansevery - nekaj dni po sušenju tal.

Pomemben nasvet me zalivanje nekako dal delavcem rastlinjak - je nemogoče, da voda rože vsak dan, "malo". Tako bodo korenine prejeli manj vlage. Prav tako je treba obilno zalivati, vendar redko.

Če imate rože, ki le redko jih je treba zalivati, in tako, kot vlažnega zraka - spray. To bi bilo treba storiti s toplo vodo.

Video: Orhideje v obdobju mirovanja. 4 VRSTA počitek v različnih vrst orhideje. ORCHID

Svetloba in twilight

Moj 100% "Sony" uspevajo v temni kleti. Če je rastlina res počitek, našli poluzatemnennoe mesto za njim. V tem obdobju, veliko barve cvetni brsti. Svetloba lahko povzroči nezaželeno rast rastlin in destilacijo šibkih poganjkov.

Barva fluorescentne razsvetljaveDrugo rastline, nasprotno, treba dati bližje soncu, in da je v zimskih mesecih zelo majhna. Morda cvetenja še dodatno osvetlitev fluorescentna svetloba.

Gnojenje in zaščito pred boleznijo

Obdobje počitka - je za ljudi, ki "ne jesti po šestih." Rastline v nobenem primeru ne more hraniti.

Če ste preveč suh (pod 25 ° C) v prostoru, lahko rastline neprijetno. In vendar je lahko napad škodljivcev: mite, , ščitkarja, trips, kokcidiji. Zato boste morali skrbno preučiti vsak cvet. Poškodovanega del rastlinskega pridelka in spali. Preostali del predelovalna sredstva proti insektom.

Če se držite preprostih pravil, zimske rože, nato pa bodo postali bolj in bolj veličastno vsako leto. Konec koncev, je potrebno zdravo spanje, ne le človeku, temveč tudi barvo.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com