ProSadGuru.com

Soba geranije

soba geranijeEnkrat sem delala v šoli. Kot v vseh institucijah te vrste, v pisarnah, povsod so bile različne barve. Vključno geranije. In potem en dan sem opazil, da so vsi lonci geranije izginila nekje.

Kolegi so mi rekli, v prepričanju, da je direktor nekje slišal, da ima geranije (Pelargonium aka), ugodno vpliva na zdravje, čisti zrak in ga ionizira, da se premaknete vse Pelargonium v ​​njegovo pisarno. Dejansko je na eni izmed rednih sestankov z direktorjem, sem videl na okensko polico pelargonium celotno populacijo šole. Ta incident me je usesti in imeniki, da ugotovite, kaj je tako uporaben, to geranije, katerih vonj v maminem stanovanju, tako me moti v mojem otroštvu.

vsebina

Geranije ali Pelargonium

geranije - je trajnica, je primeren za notranjo vzrejo. Glede na vrsto, je zelnata rastlina ali grm. Strokovnjaki botaniki trdijo, da obstaja več kot 250 vrst geranije. V naravi raste v južni Afriki. V naših zemljepisnih širinah geranije - houseplant, in čeprav so divje živali, vendar nima okrasne lastnosti.

vsi domov geranije razdeljeni v 2 skupini: dišeče in cvetenja. Razlika med njima je, da cvetenja, kot že ime pove, imajo zelo lepe rože. Toda cvetje dišeče Pelargonium ravnino. Ampak listi imajo edinstveno, zelo močan okus. Poleg tega ima vsaka podvrsta vonja.

Brsti geranije (Pelargonium)

Na primer, listi geranije silnopahnuschih (Pelargonium graveolens) imajo vonj vrtnice. Vonj, ki oddaja dišeče geranije (Pelargonium odoratissimum) spominja na jabolko okus. Skratka, veliko vrst geranije, dišijo drugače in ne vedno prijetno jih vonj.

Ampak to pušča vonj, povezane pozitivne učinke geranije na zdravje ljudi, saj so listi oddajajo hlapne da ubije patogene in čiščenje zraka.

Mnogi ljudje menijo, vonj geranije pomaga, da se sprostite, lajšanje utrujenost. Pelargonium in pomirja živčni sistem, in res ionizira zrak. To je dejal, da je vonj geranije uporabne diha pri bolnikih po možganski kapi:

  • izboljša prekrvavitev srčne mišice;
  • Pomaga z ishemijo, sinusno aritmijo.

Nega soba geranije

Geranium - južni cvet, ki ljubi sonce. Zimske geranije mora stati na svetlo mesto v hiši. Poletni geranije možno posajene v zemlji. Ostanite na svežem zraku, je zelo koristna za rastline: veliko novih listov in cvetov.

Pelargonium raste tudi na temperatura okoli 20 ° C Ampak, če se začne priti hladneje, in se s hladno noči 5-7 ° C temperature, vaša glavna naloga - varovanje cvet iz osnutkov, ali je lahko zbolijo.

Socvetje geranije (Pelargonium)

zaliti z geranije ne preveč bogat, vendar redno. Tla morajo biti vedno nekoliko vlažna. V zimskem času je zalivanje zmanjša.

Za cvetenje geranije razcvetela obilno in dobro, jih lahko energijo gnojila. Dodaj tekoče gnojilo za cvetoče rastline v vodo, ki vodi v geranije. Morate hraniti vsake 2 tedna poleti. Zimsko krmljenje se ustavi.

presaditev geranije

Kolikor se spomnim, moja mama geranije doma Vsako leto sem presaditi. V tem primeru, stari grm pristala v poletnih mesecih na ulici za izboljšave. To se je zgodilo, da je v poznem poletju, smo bili sprejeti v hišo prišel do življenja, resnično lepe rože.




Če ne morete obrata do obrata v tla, se lahko presadijo v geranije lonec večja. To se naredi enkrat na leto ali dve.

Geranium razstavljena na vrtu

Tla za geranije materi kupil v trgovini. Tam je mešanica, ki je posebej zasnovan za geranije. To svoboden, lahek, vendar hkrati plodna tla. Za različne vrste geranije potrebujejo različne tipe tal: kislih, rahlo kislih ali nevtralnih.

Če je presajenih Pelargonium ni potrebno, opraviti sanitarno obdelavo cvet letos: zmanjšati stare veje in uvela cvet stebla.

razmnoževanje geranije

Med obrezovanje starih poganjkov, lahko ločite in nekaj novega, da bi jih za razmnoževanje, potaknjenci geranije doma vegetativno.

Moja mama in jaz sva razmnožujejo s potaknjence iz geranije. Kako? Oglejte si ...

Izreže 10-palčni stebla, odstranimo spodnje liste. Vse, ki se lahko neposredno posajene v zemlji: veliko geranije korenine dobro tudi brez otraschivaniya korenin. Ampak, če ne zaupate nekoga drugega izkušnje, določene rezano pobeg za nekaj dni v vodi, jim dovoliti, da ukoreninijo.

Nato zmes svetlo palica steblo (šota pesek), dal v temnem in hladnem prostoru, da posadimo preživel svoje sile na rast in nastanek korenin. Mi redno zalivati. Po mesecu ali dveh boste imeli mladi Pelargonium.

geranije cvet

Video: Cvetni listi vrtnice in geranije sobo v boju proti gubam

To se lahko razmnožujejo Geranium semena ali metodo korenika oddelek (s poganjkov ali popkov).

bolezni geranije

Geranium se lahko šteje malo vzdrževanja cvet A, če ne njegova dovzetnost za različne bolezni. Najpogosteje je problem zagotavljanja takšnih bolezni: siva in koren gnilobe, rja. Kljub temu, da lahko nekatere vrste geranije odvrne svoj vonj hipohonder pridelovalca, škodljive žuželke živijo v teh relativno gledano, dišeče grmovje mirno. Zato je treba zagotoviti, da se v geranije ne redijo ščitkarja, žužke, kaparja in sama po sebi, .

Geranium (Pelargonium) območna

Nenavadna uporaba geranije

Na žalost nimam osebne izkušnje z zdravilnimi lastnostmi geranije, ampak vem iz literature zanimiv način za uporabo dišeče Pelargonium liste. Njihova uporaba v živilih: solate, pri peki, kot začimbo.

Video: Geranium soba. Ambulanta s radiculitis. ethnoscience

Poleg tega, in listi, in pokrovom se uporabljajo za okus prostore, perilo v omari, za aromatične kopeli. Eterično olje geranije velja za eno izmed najbolj zdravljenja. S svojo pomoč pri zdravljenju prehladov in bolezni dihal.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com