ProSadGuru.com

Vijolice doma

vijolicevijolice

- dolgoleten in, na srečo, medsebojna ljubezen moja mama. Zakaj je ljubil rože, nisem mogel razumeti. Osebno imam rad rastline z gosto krošnjo, velik in svetel. Vijoličasta - zato, ker so majhni, tako da se tudi jaz mislil ...

In potem sem spoznal, da nisem ničesar razumel. Vsako leto v našem domačem zbirko pojavil vse nove sorte vijolice, ena lepša od druge. Nisem opazil, kako se odnesejo vijolice in začel deliti s prijatelji potaknjenci in listov v upanju, da raste vrst, ki se še ne obstajajo. Babice, prodajnih procesih, sem našel bolj izvirna v smislu barve ali oblike sorte. Ampak, da se zbirajo v zbirki vijolice vseh obstoječih sort je preprosto nemogoče!

Veliko olajšanje za zbiralca, je, da so pravila o skrbi za vijolice (Saintpaulia ali) vse vrste in sorte skoraj enaki, vendar pa morajo upoštevati strogo.

vsebina

Osvetlitev vijolice

Fialochka - razpisna sadike in toplotno ljubeč. Nega na domu vijolice usvloviyah pomeni prisotnost dovolj svetlobe. Če imate doma ni dobro osvetljen mest, je bolje, da ne razredči cvetje vijolice, saj rast in cvetoče vijolice je odvisna od količine in kakovosti svetlobe.

Če imate veliko oken, pojdite v hišo v kraju, kjer je najbolj razpršene, mehke svetlobe. Na južnem oknu treba pragovih vijolice postavi previdno, ker ne marajo neposredni sončni svetlobi, torej, na južni okenski polici da jih je treba pritenyat: skriti okno rože rastejo višine zavese.

Če ste porabili veliko časa v kuhinji, in lahko dajo lončke z vijolice na istem mestu. Prvič, boste udobno s svojo prisotnostjo, in drugič, povečano vlago in dobro luč v kuhinji Violet dušo.

Če je vaš dom Violet svetloba ni dovolj, lahko videti bleda in šibka. Listi se potegne navzgor podaljšali stebla, in s tem moteno harmonično obliko vtičnice.

cvetje vijolice

Zima vijoličast v večernih urah, bi bilo lepo dosvetit cvetje fluorescenčne sijalke, kot na dan, v vijolično svetlobo naj traja 13-14 ur.

Enostaven razlog za vijolice

V trgovinah prodajajo poseben premaz za vijolice. To je zelo lahka. Toda, ko zalivanje obstajajo težave: ni vode ga prežema, in steče površino tal med njimi in stene lonca.

Kako je to mogoče? Moja mama raste sobo vijolice je že 30 let, in ko se je začela vzrejati Saintpaulia v trgovinah vse posebne mešanice niso prodajajo. In wow, zrasel Fialochka. Mati uveljavilo na vrtu, mehke to, dodamo malo peska, pečeno v pečici, da bi ubil glivičnih spor in ličinke škodljivcev). In spet na dnu lonca mora biti debela plast drenažnega (ekspandirane gline) na korenine, da diha in voda v njih ne zastaja.

Lončki za vijolice

Celo največji domači vijolice videti majhne rastline, in tudi če je nekaj glavnih vrstah zraka del (listje, cvetje), mogočna in veličastno, koreninski sistem je še vedno vse v lonec vijolice zavzame malo prostora. Zato je velik lonec Saintpaulia ni potrebno: v velikem cvetličnem bo dolgo dolgo časa, da rastejo in cvetijo.

Toda zmogljivost je premajhen, ne bo obrat v celoti razviti. Tako, da bi bilo treba premer lonca za majhne otroke in vtičnice biti 5-6 cm. Polnoletna bo treba cvetlični lonec s premerom 10-12 cm.

Vijolice v gozdu

Poleg tega je znesek pot je odvisna od sorte vijolice. In so velikost Subminiature (ženski manj kot 7 cm), miniaturni (manj kot 20 cm) in velika (več kot 40 cm). Izkušeni ventilatorji vijolice uporabite to pravilo: premer lonca mora biti 3-krat manjši od premera vtičnice cvet.

Glavno vprašanje - zalivanje vijolice




Glavni razlog, da preprečuje, da bi mnogi ljudje začnejo vijolice - nepoznavanje pravil zalivanje te rastline, ker senpolii v zvezi s tem presenetljivo muhasto. Ne marajo nobenih prepih ali pogosto zalivanje ali nad sušenje.

Sem voda rastline vijolice 1-2 krat na teden (odvisno od sezone). I uporabljajo mehke odmaknjena vodo pri sobni temperaturi. Nekatere novice amaterski vijolice njih, kot tudi druge rože zalivati, prav na vrhu zemlje. Vendar je treba storiti zelo previdno. Vlaga ne sme udaril ob tla, listi vijolice, niti, poleg tega v cvet rastoče točke. Zastoj vode na potaknjenci ali listov povzroči njihovo gnilobe.

rastlina vijolična

Raje jih je treba zaliti vijolice niso v zemlji, in polivanje z vodo v pladenj na raven 2/3 višine pot. Mi vrtnarji se imenuje "od spodaj zalivanje." Toda voda ostane v ponvi "v rezervi", ki ga nikakor ni nemogoče. Korenine morajo dihati, in ne plavati! Zato je po 20-30 minut po tleh je nasičen z vlago, preostali del vode sem združita.

Vijolice ni mogoče razpršiti, vendar pa, kot druge rože, kot vlažen zrak. Zato je dal zraven rezervoarja lončke s čisto vodo ali krajevnih kosov vlažno krpo ali vlažno gobo.

Bela in vijolična vijolična

Enkrat na mesec ali dva je mogoče oprati Fialochka v tuš za spral prah, vendar se po njih zelo dobro, da se posuši: za odtok vode, mokro preostale kapljice, se prepričajte, da vlaga ne ostane na točkah rasti cvetja.

reprodukcija vijolice

Vijolice popolnoma razmnožujejo s potaknjenci. In nekateri potaknjenci sem posajene direktno v zemljo, ne da bi vnaprej otraschivaya korenin. Te senpolii dobro sprejeli in hitro rasla.

dvobarvno vijolična

Listi z potrebujejo mlade korenine se zasajene z veliko pozornostjo, da so občutljive korenine ne poškodujejo. Sadike posajene v mešanici vijolice pod kotom 45 stopinj in prekrit s prozornim pokrovom, tako da je pod toplogrednih pogoji za nastanek novih listov. Berite naprej razmnoževanje z delitvijo bush vijolice.

presadkom vijolice

Posodobitev iz zemeljskih senpolii priporočljivo vsaka 3 leta. V bistvu, večina njihovih vijolic sem presaditev na leto, medtem ko je odstranitev vseh starih, izčrpanih in bolnih listov vijolice, osvežujoč tuš in spreminja stare na novo podlago, in pot ostaja enaka.

gnojenje vijolice

Feed Fialochka potrebujejo le cvetoče obdobje rasti, jesenskih in zimskih mesecih je bolje, da ne preobremenite rastlinskih dodatne minerale.

Na splošno, za celotno razvoj Fialochka potrebujejo fosfor in kalij (za destilacijo cvetov) in dušika (za rast listov). Mlade rastline potrebujejo gnojil, ki vsebujejo dušik, in je že oblikovana - kalijev fosforja. Če je obrat za odrasle "Prehraniti" dušikova gnojila, da ne bo cvetijo.

Vijolična doma

Bolezni vijolice

Senpoliy bolezen lahko povzroči nepravilno nego. Zaradi preveč suhega zraka ali neposredni sončni svetlobi listi lahko porumenijo in izsušijo. Če Violeta hladno ali preveč mokra, bodo njihove listi in korenine gnilobe, in ga spremljajo bolezni, kot so siva plesen in Fusarium.

Nalezljivih bolezni, vijolična včasih vpliva pepelasto plesen. Od škodljivcev - pršice, uši, resarjev, ogorčice, podravni.

Bolne listi je treba odstraniti, in tisti, ki ostaja - priboljšek. Odvisno od bolezni, ki ga uporabljam fitoverm, Agravertin, fundazol.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com