ProSadGuru.com

Hortenzije

hortenzijeSe spomniš, kaj želite, da raste cvet v zgodnjem otroštvu? In jaz, ne glede na to, kako smešno se sliši, ne pozabite, da še vedno želel v vrtec, tako da smo odraščali na dvorišču hortenzije

. Ne, seveda, je ime rastline, ki sem jih ljubil, nisem vedel, (še posebej, ker je ime težko), vendar ga je občudoval ur.

Video: Hydrangea drevo! Rejski ročaj!

Ko smo šli na sprehod in se vrnil, sem vedno gledal na luksuzne grmovje in čakal, ko cvetijo. In ko se zdi neverjetno bele barvne kroglice, napreduje prava poslastica za mene!

Ko sem odraščal in začel ukvarjati s cvetjem, sem posadili hortenzije drevo ves prosti prostor je na dvorišču.

vsebina

Nega hortenzije drevo

Kljub dejstvu, da materni hortenzije (Hydrangea arborescens) iz Severne Amerike, smo se počuti kot doma. To se gojijo na prostem, v rastlinjakih, in nekateri preizkuševalci celo v stanovanju. Edini problem z gojenjem hortenzij doma je, da se zelo malo prostora. Še vedno je v naravi hortenzije drevesa - grm od 1 do 3 metrov. V hiši lahko raste le do 1-1,5 metrov, vendar še vedno v bližini obrata. Za dekoriranje stanovanja posebne sorte hortenzij zdaj umaknjene - ni tako velik, vendar pa lepe rože cvetenja. Na primer, sem posajene v hiši hortenzija. Cveti krasen roza brsti (obstajajo vijolične sorte). Velikost sredstva manjša od hortenzije. obstaja hortenzije paniculata.

Ampak zdaj govorimo posebej o hortenzije drevo. Botanično ime te rastline izhaja iz dveh grških besed: voda (hydor) in plovila (aggeion). In ni čudno - vse sorte hortenzij ljubijo vlago. Torej glavno pravilo skrb za te rože - obilno zalivanje.

In kot sem že pripomnil, vrt hortenzije dobro prilagojena na naše podnebje. Ta trdnost tudi grm, toplotne transferji (predmet obilne namakanje). Poleg tega je ta vrsta v primerjavi z drugimi uspešno prilagaja apnenčastih tal, in nezadostno osvetlitev.

Kje posaditi drevo hortenzije

Če ste se odločili, da imajo hortenzije drevo, takoj poskusite trim grm na stalno mesto. Za vzrejo najbolje uporabiti 4-5-letne sadike so. Kljub temu, da je rastlina razlikuje robustnost, sem imel eno neprijetno izkušnjo z njeno gojenje: izkazalo se je, da hortenzije drevo ne mara, da se pogosto presadijo, in se mi je zdelo napačno mesto, ki sem ga dal, in moram jo presadili v drugem letu življenja. Kot rezultat hortenzije za dolgo časa ukoreninile in vzcvetelo 2 leti: še vedno ni prostora hortenzije cvet in drevo, grm in njen koreninski sistem ne mara tovrstne pritiske.

Hydrangea bush drevo

Če ste vzklila sami sadika, je najbolje, da vsaj prve 3 leta je živel in krepila v vaši hiši, potem pa lahko naredite ravnanje pota na stalno mesto v prihodnosti.

Tla za hortenzije drevo

Hydrangea drevo lahko uporabite katero koli. Tudi rahla prisotnost apnenčastih tvorb ne bo preprečilo, da raste. Ampak, če imate možnosti, izberite mesto z rodovitno zemljo. Hydrangea ljubi gline potiskane tla. Za bujno cvetijo, da je hortenzije rekli, da so se razcvetela in dišal, potrebuje preliv. V hortenzij, ki rastejo v kislih tleh, in barve so svetlejše in sama rastlina je veličastna.

Torej, če je vaša stran ni dovolj kisla tla, ko sajenje v tleh, dodamo šote ali rjave mehkega zemljišča, lahko dodate žagovine.

Hydrangea rastlina drevo

Kot uporabljamo hranjenje fermentirano Mullein infuzijo. Da bi ga v vedro z gnojem nalijemo 3 litre vode in pustimo fermentirati za 3-4 dni. Nato se litrski Potopna žlica zmes razredčimo z vodo in to raztopino zlijemo hortenzije vsakih 10-15 dni.

Zalivanje Hydrangea drevo




Čeprav hortenzije puša dovolj visoka, njen koreninski sistem zraste vodoravno vzdolž površine. Zato je cvet tako trpi zaradi pomanjkanja vlage. hortenzije treba zaliti poletje 2-3 krat na teden. Pri oblikovanju toplote v skorjo na površini zemlje, je potrebno, da ublažijo zemljo.

Hydrangea cvetje drevo

Zimski hortenzije vrt, seveda, ne vode. Ampak, da se zagotovi korenine v zimsko vlago, hortenzije pravilno "ohraniti". Prvič, na je na predvečer hladno vreme ne manj kot teden dni, kar potrebujete, da jo prelijemo s toplo vodo, če pa je mraz udaril, ne stori: korenski del lahko zamrzne. Prekrit grm kup odpadlega listja. Lahko zaviti debla od spodaj krpo. In ko zapade sneg, nastane okoli bush snežni zamet.

Video: hortenzije

Razsvetljava hortenzije drevo

To ni priporočljivo, hortenzije posadili na soncu. Ona bo trpijo zaradi pomanjkanja vlage, in si bodo morali za njo ali živčni stalno zaliti zaradi dejstva, da ne cvetijo na vseh ali posuši. Zato je najbolje, hortenzije se bodo počutili v Penumbra.

Če imate možnost, da ga proda pod zaščito steno ali veliko drevo na južni strani - bo to najboljše.

Bela hortenzije Annabelle

Reprodukcija hortenzije drevo

Najlažji način, da bi dobili novo hortenzije bush drevo - prikopat potaknjenci odraslih rastlin. Spomladi rac na tleh pobeg, jo utrli v izkopali plitvo utor v tla in pritrdite z žico loka ali drugače - glavna stvar, da podružnica ne odstopajo od zemljišča. Escape morali potresemo tla in nenehno zalivati. V sezoni, bodo morali 2-3 več krat pour na vrhu tleh. Leto kasneje, naslednjo pomlad, bo mogoče posaditi in kopati na novo lokacijo novega hortenzije bush drevo.

Razmnožujejo s te rastline in potaknjenci. Mimogrede, v vsakem primeru, od časa do časa vam bo pojavilo zmanjšanje hortenzije potaknjenci, zakaj ne poskusite, da jih prilagodijo?

Socvetja na grm drevesnih hortenzije na

Obrezovanje hortenzij drevo

Pripravljen stebla izhajajo iz lastnikov v času obrezovanja hortenzije rastlin, tako da, če želite, da v svojih hortenzij in opazil, da so sosedje zmanjšati grm - ne oklevajte vprašati nekaj rezanega vej.

Hydrangea drevo obrezane letno. Pomlad očistiti stare, zdrobljen ali podmorzshie za zimske vejice. Letna poganjki morajo biti tako, da so imeli 3 do 5 parov ledvic skrajša. V odstranimo padec uvela cvetov, razdeljena vejice in majhne poganjke.

Zelo star grm, še zakopani v zemlji, vendar je izgubila sijaj oblik, se lahko reši padcu skoraj v prtljažniku na višini 50 cm od tal. Novi poganjki se pojavijo v drugem letu.

zimski šopek

in še več od časa za rezanje in pravilno lahko posušeno socvetje rastlin ustvariti zimski šopek. Hydrangea drevo se pogosto uporablja v cvetlični vzorec pri pripravi ikebana.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com