ProSadGuru.com

Hippeastrum: perennial destilacija

Hippeastrum, kako priti spet cvetiHippeastrumHippeastrum: perennial destilacija

Vsak, ki je videl v trgovini cvetenja Hippeastrum, je malo verjetno, da zapusti brez nakupa. Luksuzna, močan, da vpliva na svetle barve in velikosti cveta, ki opozarja na izgredov tropsko vegetacijo - nekje v gozdovih Amazonije.

Ampak tukaj se je posušilo. Kaj storiti, da se njemu in naslednje leto pusti, da bi dobili novo? Bolje je, da priložite malo truda in Hippeastrum vas bo navdušila s cvetenjem več kot eno leto.

Preveril sem nekaj let v svojih priporočilih Hippeastrum iz različnih virov (vključno z forumi), ki ima preizkušene več sistemov. V petih letih eksperimentiranja, sem razvil primerna za mene raste in gnojenje shemo, pri čemer žarnice cvetijo vsako leto. Nekateri od njih so imeli dva ali tri na sezono peclja.

Sezona zima-pomlad

Najbolj pogosto priporočajo zimo - mirovanja - čebula obsegajo pot v suhem temnem in hladnem prostoru pri temperaturi 6-12 ° C, občasno močenje tal, com ne posušene korenine. V sodobnem stanovanju ni vedno mogoče najti tak kraj. Moja žarnica mirovanja izvedemo v poljih (zmleti) v hladnem hodniku, v kateri se hrani zimska temperatura med 12 in 17 ° C Najbolj nestrpni so se začeli, da se zbudiš ob koncu januarja. Iskanje žarnico z nagibala nos pecelj, sem ga spustite v lonec in pripravljeni na okensko polico.

Video: Hippeastrum (Amaryllis), destilacija semena iz semena korobochki.SEMENA naraslo !!!!

Sestava prelivi odvisna od stopnje razvoja Hippeastrum. Prvi hranjenje dobimo, če dolžina pecelj (brez višine kali) doseže 5 cm. (V tem času se je žarnica ima navadno časa za korenine). Ponavadi uporabi tekočega topno gnojilo za cvetoče sobne rastline. V tem času je pomembno, da je bilo fosfor in kalij višja od dušika, na primer, N: P: K = 4: 7: 9.

Fosfor pospešuje cvetenje in kalij podpira žarnico, tako da je manj izpraznjena. Če več stebel in cveti neprekinjeno napajanje 7-10 dni ponovi.




Ko cvetenja je konec in začeli aktivno rastejo listi, vklopite kompleksno gnojilo z visoko vsebnostjo dušika - je potrebno za dober razvoj listov. Kalij je uporabne mešičkov ostanejo, in potreba po fosforja zmanjšal - rastline so uvela. Zdaj je razmerje N: P: K Mogoče 7: 3: 6 do 12: 6: 12.

Primerno tako, razmerje elementov razlikuje od prodajalca do prodajalca. Tako hranjenje redno preživijo vsakih 10-14 dni, do konca junija. V tem času, ko žarnice, da bi dobili 4-6 obrokov hrane.

vzdrževanje poletje in gnojenje

Sredi - konec maja (odvisno od vremena) razstavne rastlin na balkonu. Od julija vklopite hranjenje z najvišjo vsebnostjo kalija. So tudi primerni Hippeastrum žarnice, končno rastni sezoni. V zadnjih letih, uporabite tekoče gnojilo za paradižnik in papriko. Razmerje N: P: K lahko eno od 4: 4: 12 ali 8: 10: 18. oploditev rastline tako imel dovolj časa običajno 2-3 krat.

Upada avgusta, nato pa postopoma prenehali zalivanje povsem žarnice in s tem gnojenje.

Jesen. Priprava na prezimovanje

Sredi do konca septembra, rastline morali znova vnesti v hišo. Do konca oktobra - v začetku novembra na listi vihra žarnice. Sem jih odstranimo iz lonca, otresti korenine od tal, sušeni, potrjujem, da ni škodljivcev in bolezni, in dal škatlo v zimskem času. Tam bodo porabili približno 2-2 mesecev in pol.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com