ProSadGuru.com

Agricola za orhideje

Video: Trije načini, kako rastlina pravo gnojilo za orhideje. Trije načini za pasme, kot tudi gnojila

Agricola za orhideje

Vemo Agricola zeleni pas, katerih izdelki so zelo priljubljeni v cvetličarni, ponudb in hranjenja za orhideje. Ta tekočina kompleks gnojilo vsebuje bistvene mineralne soli in huminske snovi. Proizvajalci ponosno kličejo svoje najljubše rastline gnojil piti. Rok, ki ga določi proizvajalec 2 leti zajamčena.

Zelo primeren embalaža običajno za sobne rastline rumeno izmerjene steklenico s prostornino 250 ml. Sestavek po NPK gnojil 4: 5: 6, nadalje mikroelementi v obliki kelat (bor, baker, cink, mangan, železo, molibden) in 0,8% humates. Namenjena je korenski dodatno gnojenje različnih vrst orhidej. Od minuse - ni določena natančno sestavo mikrohranil, medtem ko nekateri orhideje ne prenašajo prevelike količine nekaterih snovi, kot so cink. Hkrati pa obstajajo elementi v sledovih, ki so pomembni za orhideje in jih nič manj kot druge rastline, na primer, magnezij - da sodeluje pri tvorbi klorofila, in ga ni tukaj. Poleg tega je gnojilo Agricola orhideje niso na voljo kislost raztopine.

stopnje uporabe

Agricola orhideje treba razredčiti v višini 5 ml gnojila na 1 L vode, to raztopino uporabi kot navadno vodo za namakanje. Hranjenje ni zaželeno uporabiti več kot enkrat na vsakih 10-14 dni, tako da tudi v drugih dneh, ko je potrebno zalivanje, potopimo obrat v čisto toplo vodo brez gnojil. Za foliarno uporabo (na listu), se mora stopnja aplikacije biti manjša od - 5 ml na 2 litra vode.

Nasvet: Če imate orhideja je posajena v svežem lubje, lahko kislost raztopine za namakanje biti dovolj visoka, v kislih tleh obstaja možnost prevech železa in mangana, saj ti elementi čim bolje absorbira v kislih tleh (to vključuje skorje bora). Če obstaja presežna količina takih celic, moteno absorpcijo fosforja, kalija, magnezija, molibden in drugi. Elementov. Zato je zaželeno, da se preveri kislost raztopine v katerega potopi orhideje za namakanje, da ne bo optimalna pH = 6, pri čemer je tak kislost hranilni raztopini enakomerno absorbira skoraj vse mikro in makrohranil.

Ocene gnojila




Anastasia Serpakova (Terezya): to gnojilo mi je bilo všeč. Imam štiri Phalaenopsis raste v skorji in pene (pol), 1 gnojiti pozimi enkrat na mesec v poletnih mesecih, 2-krat na mesec, je bil potopljen 20 minut. Dobro uspevajo in cvetijo. Obstaja funkcija: eden Phalaenopsis prepojena, je prišlo do manjšega podgnivanie (sušeni), vendar to ni imelo potopitev v vodo in sprej, sem gojeni 5 ml do 2,5 litra vode, okoli so norme niso omenjeni Agricola sem pozavarovana. Zato sem opozoriti tiste, ki radi oči - če sploh kaj, poskusite vzeti manjši odmerek, ne pa več, še posebej, če Orha pridobivanje popkov.

Irina Kriulina (Irisha79): Dobro gnojilo v smislu, da orhi rastejo, cvetijo redno, razlika z drugimi gnojili niso opazili, gnojiti navodilom. Posmeshili napis na steklenici: spodbuja rast aktiven rastlin, cvetenje, daje rože žive barve - za potrebujemo aktivne rasti in cvetenja različnih gnojil na začetku rasti potrebujejo več dušika. Zato jo priporočam samo za cvetenje gnojila, za rast zelenih listov najprimernejši Bona Forte za orhideje - tam NPK 6: 3: 7 - to je samo bolje listov in cveti, ne obstaja več. Agricola všeč izmerjene steklo - to je bolj priročno kot vlijemo v kapo in isto gnojilo se lahko shrani v hladnem.

Ljudmila (lu-lu): Kupil sem to gnojilo za Phalaenopsis, ampak en liter raztopine je bilo veliko za njim, zato sem izlil tekočino iz njega v druge barve, in vse je bilo dobro, hibiskus cvetenja kot nori. Ampak hibiskus Agricola dodam pol odmerka za cvetenje. Vse krmijo enkrat na dva tedna (+/- 2 dni).

Video: gnojila Pokon

iplants.ru: Agricola dobra orhideja gnojilo in primerna za vse obrate poleg orhidej, samo, da bi nahranil ostalo cvetenja je potrebno bolj pogosto - vsakih 5 dni v višini 5 ml na 1 liter vode, kar pa ni priporočljivo - to je drago ven. Steklenica gnojilo stane 65-75 rubljev. Kot je za orhideje, kako pravilno ugotovil Irina Kriulina bolj primerna Bona Forte za spodbujanje rasti. V splošnem Agricola ni slabše in ne boljše od drugih gnojil za orhideje, je primerno, da meriti tekoče mešanice enostavno z vodo. Upoštevajte, da je prisotnost humusno kislino le za tiste orhideje, ki rastejo golimi koren ali na inertno podlago (A kokosove lupine ali peno). Priporočamo izmenično to zdravilo z drugimi gnojili za orhideje, saj ni dovolj uravnotežena po našem mnenju: ne magnezij, žveplo, sestava ni povsem znan.


Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com