ProSadGuru.com

Vrieziya svetleči ali več imen ene cvet

Video: Kolesar Named Death

Pri komentiranju enega od mojih zapisov, so me prosili, da govoriti o Vriezii ujete v okvirju skupaj z glavni lik moje zgodbe. Z velikim veseljem vam povem o mojih izkušnjah s to lepo člana družine bromelije.
Obstaja veliko različnih vrst vriezii. Imam doma z enim od najbolj barvitih vrst poseljeno: Vrieziya odlično (ali lepo). Za svoje nenavadno, močno kontrastne barve listov in svetlo rdeče socvetje v vsakdanjem jeziku se imenuje Tiger Bromelije in goreče meč. Toda v moji hiši, je prejela še dva vzdevka: Snake Skins in Feather Firebird. Poglej tesno na njo tesno, vendar pa se zdi?
Nanaša se Vrieziya zbiralnih bromelije, s tem da se kopičijo in absorbirajo vodo, ki se zbirajo v vtičnico. Vrieziya - epifitskih rastlin in njegova domovina - tropih daleč Venezuela, lahko raste tudi na terenu in na vejah dreves, štrleči in štorov. Istočasno kot ostali bromelije, ne kot parazit, ampak je samostojen obrat. Svetlo rdeča "perje", na katerem smo občudovali, je samo po sebi ni cvet, temveč le bract: malo cvetje ima precej navaden, fino in dekorativne vrednosti so, imajo dolgo, nekaj dni, vendar je bract je sposoben zadovoljiti svoje lepota do šest mesecev. (Točen datum ne more reči, glede na šest mesecev, - je v literaturi, vendar sem jo kupil konec septembra, saj je "pero" in tako daleč, t.e.uzhe 4 mesece, da krasi moje hiše). Žal le, da po cvetenju rozeto umre vriezii, vendar, kot feniks iz pepela (tudi kaj drugega ni ime), če je ta oživela v njihovih potomcev (otroške), ki raste iz popkov na dnu nadaljevanje vtičnice. In krog sam, to kolo Samsari ponavlja. Na to lahko zgradiš celotno filozofijo življenja in mišljenja, ni bilo, in oseba, ki živi, ​​se nadaljuje v potomce in njihove dejanja? ... Tukaj je mistično cvet.
Ampak nazaj na zemljo in govori ... dobro, zlasti o tem in govori.
Torej, skrbi Vrieziey v zaprtih prostorih. Spet sem shoveled goro podatkov je potrebno, koristno, pogosto nasprotujejo, pogosto amatersko, včasih odkrito nepismeni. Izhaja iz dejstva, da imam to uspeva več kot en dan, očitne napake pri oskrbi nisem opravil, tako da bom povedal o svojih izkušnjah in svojih stališčih. Vrieziya termofilnih, temperatura je nižja od 18 stopinj, da je, čisto odkrito, ni priporočljivo. spremembe temperature, da ne mara. Optimalno ga hranite na temperaturi okoli 22 stopinj do 26 pozimi in poleti. Pomembno je, da je temperatura tal nad 18 stopinj, tako da je hladno okenske police in očiščen njen kontraindicirana. Razsvetljava raje dim, svetlo senci, zato ni nič čudnega ni pri oknu, vendar na neki razdalji od nje, na primer, na mizo ali talno stojalo, kot je moja. V močni svetlobi pa zbledi, in proge na listih postanejo manj izraziti (preizkušen, je odgovoren za to). Rada ima tudi vlažnost, vendar ne pretirano, okoli 50-70%, ljubi škropljenje, ampak če nekaj dni ne potresemo - to se ne bo užaljen - to ni aphelandra. Vrieziyu zaliti potrebujejo le mehko vodo, po možnosti kuhano - apno in kalcij je kontraindicirana, in poskrbeti, da je zemlja vedno nekoliko vlažna, ne suh, vendar ne zapolni. Voda mora biti toplejša od prostora za nekaj stopinj.
In zdaj najbolj občutljiv trenutek: zalivanje v vtičnico. Povedati enkrat - to je treba narediti le, če sobna temperatura ostal stabilen več kot 22 stopinj (prednostno 24) in je poleti. Poleg tega je voda v vtičnico morate nenehno spreminjajo, ne dajejo pa stagnira, je treba tudi zagotoviti, da ni dobil v vtičnico zemlje in drugih ostankov, sicer je nevarnost razpada je zelo visoka. Pri menjavi odtok vode vtičnica je potrebno - uporabim za to otrokov gume brizgo z mehko konico in tissue papirja, da absorbirajo odvečno vodo. Poleg tega, da je stališče, in pristopi k njej, da bromelije cvetenja v zaprtih prostorih ni treba vlijemo v vtičnico na vse, saj je konica je bolj dovzeten za gnilobo kot izhod brez njega. (Sprva sem zaliti v vtičnico, nato pa z nastopom hladnega vremena in kratkih dnevnih urah ni več za to, da ostane le sprej, ker vem, da je nekaj primerov pecelj gnilobe in smrti rastlin je za zalivanje v vtičnico v cvetoče stanju v zimski sezoni). Tudi v so poleti v vtičnico ni zaliti, če je temperatura pod 20 - rot zagotovljena. Po cvetenju, ko je naprava, zajeta v koraku umirajočega, v vtičnico niso zaliti sploh.
Ker vrieziya - epiphyte, nato pa za njeno zemljo mora biti ustrezno: vlage in dihanje. Osebno imam raste v mešanici rodovitne črne zemlje, razrezane šotni-mah brušenega borovega lubja in oglje (Ne pozabite dobro drenažo). Sem ga presaditi takoj po nakupu, saj so korenine te strašne prometno pot povzpela po stopnicah (!) Za tako zapleten počutil in začel zaviti notri (nisem najprej razumeti, kaj se je le tedaj, ko je potegnil iz lonca). Ko je sajenje pomembno, da ne pokopati rastline vratu, sicer lahko umre. In na splošno, pogosto presaditev vrieziya ne potrebuje, je to storil le, kot je potrebno, vsaka 3 leta, približno. Gnojenje je potrebno uporabiti posebno za bromelije, ali uporabite univerzalno, vendar glede polovični odmerek (najboljši tretji). Gnojiti svojo zemljo pod namakanjem v ali na listu, vlijemo raztopino gnojila v vtičnico, kot je priporočljivo, - je nezaželeno in celo nevarno, lahko povzroči opekline.
Vrieziya pripravlja na smrt in daje otroke. Imam v tem trenutku je ena, čeprav je moja mama ne bo umrl. Splošno pravilo za bromelek: mogoče otroci so ločeni, ko dosežejo višino polovice matične obrata. Menim, da je bolje, da ne mudi s tem, da je priporočljivo počakati do umirajočega matični vtičnico, nato pa se bodo otroci pridobili svoje korenine, in se napaja iz koreninskega sistema mati rastlin, zato je dodatno stres ne potrebujejo. Ohranjajo otroke šotni ali talno zmesi borovega lubja in peska v razmerju 1: 1: 1 pri visoki temperaturi, spodnje ogrevanje in teplichke. Ta točka mi še niso opravili, zato je poznavanje zgolj teoretične. Kot ur X - bom pisal. Mlade rastline cvetijo v približno 3-4 letih. Celotna življenjska doba reda 5-6 let (odvisno od nihanj, je vse odvisno od nege). Mimogrede, v listih Vriezii tako okrasnih, da bi to stalo, da raste samo za njih, ampak da cveti tudi za dolgo časa, ki ima obrat si tako prosim?!
No, se zdi vse, kar je treba povedati, kot da bi pozabil - vprašati, prosim, če mi lahko - bom odgovoriti. Upam, da je poznavanje Per Firebird prijetno.

Video: Barbie Mariposa! niz šminko, oči v senci in blush razpakiranje, pregled





Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com