ProSadGuru.com

Nega Araucaria

20597323185730f6a2d5aeb0.27014950

Kako narediti Araucaria je bila lepa in pushistenkoy? Sem, da je na južnem oknu, zaščiten z ogljikovim kopijo sonca. Ali je bolje, da na oknu zahodu?

Da bi bil Araucaria "lepa in pushistenkoy" raste, da mora, pod določenimi pogoji. Prvi korak je, da izberete kul sobo. Optimalna temperatura - + 10-12 ° C. Na višji (več kot + 15-16 ° C.) - začne rumenenje in razpada igle.

 Araucaria ljubi svetlo vendar razpršeno svetlobo ali svetlo senci. V poletnih mesecih je najbolje, občutek svež zrak v senci. Ta rastlina potrebuje stalen in obilno zalivanje popolnoma ne prenašajo sušenje glineni komo. Z nezadostno namakanje in suh zrak, nižje veje Obešanje in odpadejo.

Nega Araucaria

Araucaria obrezovanje opravljeno z enim samim namenom - da se odpravi vrhunec in dobili novo pomlajevanje obrat za zamenjavo starega, izgubil svojo dekorativni učinek. to početje je običajno v avgustu. Stebla so posajene v čistem grobega peska in držimo pri temperaturi 25 ° C. V primeru uspeha v obdobju januar-ukoreninjenih rastlin presajeni v lonec, napolnjeno z zmesjo iglavcev zemlje in peska (1: 1).

Na koncu vzmeti ponovno presajenih, vendar v zmesi trate, listov, mehkega lesa, humusa zemlje in peska. Vse komponente so sprejeti v približno enakih količinah. V gojijo isti tal in zrele rastline.

Na mestu cut vrhovi v najboljšem primeru, da je nova navpično rastoče poganjke, ki nadomešča izgubljeni del steblo. Ne pomp, je gotovo ne.

Bodite pozorni na to, da te rastline potrebujejo kislo zemljo. Zato je v zmesi pristajalnega apliciramo mehkega zemljo (vsaj ena tretjina vseh).




Nega Araucaria

Araucaria - eden prvih "nizozemski" rastline, ki sem jih kupili. Glede na informacije, pridobljene iz literature, sem se je ne bi smel, da raste. Toda zelo želeli imeti hišico na drevesu, ki ne potrebujejo, da vrže ven po novem letu.

Kupil sem ga v pozni jeseni, in to je najbolje narediti spomladi. Izkazalo se je, da je treba v zimskega mraza, in v mojem stanovanju je 28 stopinj toplote.

Na srečo je bila rastlina majhna, 20 cm, saj je cotyledon zapusti. Sem ga dal v najbolj hladnem in svetlo mesto - za balkonska vrata. S pomočjo plastični škatli, ki je odprta na strani okna, izolirana iz vročega zraka v prostoru. Zavetišče v najem za krajši čas, obrat postopoma navadili na nove pogoje življenja.

Teden dni kasneje je presajenih Araucaria, rahlo tresenje korenine s šoto. Tla pripravimo iz trate, iglavcev, humusa zemlje, šote in peska v enakih razmerjih. Mesec dni kasneje, je dom popolnoma odstranimo.
Araucaria spomladi dal na zastekljen jugovzhodni ložo. Neposrednemu soncu preveč navajeni postopoma. Spomladi in poleti občasno siti tako anorganskimi in organskimi (infuzijske ptičji iztrebki zelo nizko koncentracijo približno 1 žlica na 1 liter vode) gnojil.

Video: Kaj je Araucaria?

Nega Araucaria

Pri 10 letih mu presadili trikrat. Lonci izbrati majhna, da ne za spodbujanje rasti. Ko veje postala močnejša, postane lepo okrasite novo leto.

Ljudje pogosto sprašujejo, kako hitro narašča Araucaria. V enem letu se je oblikovala vretencu in od 1 do 10 let povečalo za metrov in pol. Z lahko višino prenaša, vendar je v Shih Rina je bila 1,5 m, vrata ni prenesel, da loggia, da že ni bilo mogoče zapreti balkon ni premaknil, oprati pod prho ne nosijo. očitno je bilo dovolj svetlobe.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com