ProSadGuru.com

Kdaj in kako obrezati grmovje?

Kdaj in kako obrezati grmovje?

Takoj je treba omeniti, da niso vsi potrebujejo obrezovanje grmičevja. Magnolia, hamamelisa, bobovnik (zlati dež) shadberry, Peony drevesna vrsta, vse vrste Viburnum, razen Viburnum navadna , okrasne javorji, dren, Dren razen bele, odlično cveti in raste brez posredovanja človeka.

Ampak, da je Bush je bil pravi biser vrtu, ne moreš zanemariti obrezovanje, bodisi rednih ali pomlajevalno pravilno obrezovanje grmičevja.

Rokov, grm obrezovanje čas - nujen pogoj za njihovo zdravje in lepoto. Stvari je treba upoštevati, da razcvetu grmičevje prinesel vam veselje?

obrezovanje grmičevja

Da bi pomagali rešiti ta najpomembnejši "zdravstvenega programa" nam bodo pomagali vrtnarja z bogatimi izkušnjami na področju sadjarstva in cvetličarstvo in. On je že dolgo ukvarja s rastočih grmovnic profesionalno in njegova zbirka lahko vljudno zavidam.

- Paul S., na spomladanskem ulici, ne zamudite obrezovanje zdaj?

- Pred bud pregledati vse svoje grmovje, kot so trpeli po koncu zime. Poškodovane veje in suhe dele, je treba zmanjšati do zdravega lesa.

Pomlajevanje obrezovanje grmovnic pomaga obnoviti mlade stare grmovnice, posvetlitve, olajšati dostop zraka do skeletnih vej in zmanjša tveganje za glivičnih in drugih bolezni. Mlade, močne rastline ne bo po nepotrebnem treba odrezati.

obrezovanje grmičevja

Raje zmanjšati malo vsako leto, tako da ne oslabi rastlino. Dimenzije grma mora biti časovno omejena, da kasneje ne bi bilo treba zateči k trdi obrezovanja. Hedge Striga od zgodnjih let do dna grmovje ne gole.

Zelo stare rastline, ki so izgubili dekorativni učinek, je morda smiselno, da v celoti zmanjšati na tla. Nato iz korena ali dnu grma bodo mladi poganjki.

obrezovanje grmičevja

Sem izrezala debele veje ali rezani posebne škarje z dolgimi ročaji (makaze, Lopper), tanke - navadne škarje. Vse pruners sem pripravil od jeseni - oster in razkužiti.

- Zakaj potrebujemo redno obrezovanje grmičevja?

- Obrezovanje grmovnic ponavadi spodbujajo cvetenje, keep fit. Pomembno je, da ne zamudite rokov obrezovanje - so odvisni od časa cvetenja.




grmovje obrezovanje se opravi preko zdrave ledvice, obrnjeni navzven iz vej. V nekaterih obratih so popki na trenutno rast letos, drugi pa - o rasti v zadnjem letu, in še veliko na trajnic vej. Ker je, da gostitelj cvetnih brstov je odvisen od časa cvetenja.

Če so popki položil na letnih ali večletnih veje, cvetijo prihaja pomlad. In, če se pojavijo na mladih poganjkov tekočega leta, poleti ali pozno jeseni.

obrezovanje grmičevja

No obdržati obliko krone glog, mandlji, physocarpus, Potentilla. Potrebuje le malo časa brkljati od časa do časa.

Tanjše in redno pomlajevanja je še posebej potrebno Žutikovina, Deutz, Kalina, Cotoneaster, lila, chubushnik, Briar. Uvela socvetja so bili odstranjeni iz lilacs, poletni duh, tamariska.

Mi pridelek lila late zbledi na tla, kliče na katerem temelji lesa, pri čemer pazimo, da ne dotikajte mlade stranskih poganjkov. v blede Weigel, Deutz, grmičasta vrbe, mandljev, metlo, Forsythia Sem skrajšati veje tretje ali celo polovico na kraj nastanka močnih mladih poganjkov.

Te raznotsvetuschih grmi popki cvetijo naslednje leto, ki jih samo na novo vzgojenih veje in veje.

obrezovanje grmičevja

- Kakšne so morali grmovje, da se reši marca?

- Najprej sem preživela zgodnje spomladansko obrezovanje rastlin, ki cvetijo na tekočem letu zadel. To je v bistvu letnetsvetuschie grmičevje - medvejka, hortenzije paniculata , hibiskus, Caryopteris, resje, budleya David Prunus triloba, metla. Če ste zamudili z obrezovanjem - cvetoče začne vsaj nekaj tednov kasneje. Obrezovanje mora biti temeljito, dve ali tri popke.

Na primer, David Budli močno skrajša, izbrisati vse dolge lanske cvetlični vej (zapuščajo vsak samo dve ledvic), kot tudi svoboden.

Budleya cveteti čim prej, rezanje porabe brez odlašanja - včasih celo v februarju. Jaz znebiti predvsem iz povešene stranske poganjke, in še več jih shranjuje v središču grma. To ni mogoče širiti bush širino.

obrezovanje grmičevja

V medvejka Bumalda v prvem letu pridelek poškodovanih ali zelo šibke stopnje rasti, polne - vse založen panoge. V naslednjih letih, je tvorba skeleta in prekinejo vse polovico rasti lanskoletni močnega zunanjega kali.

Garden Hibiskus cveti luxuriantly če temeljito spomladi obrezati grm. Marca je bilo v lanskem letu v celoti odstraniti iz socvetje vresjem, cut gole veje. leta grmičasta cinquefoil vsakih 2-3 let preživijo povprečno redčenje rahlo odrezana hortenzije paniculata, chubushnik, Weigel, vijolična srobot.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com