ProSadGuru.com

Gojenja sobne rastline iz tehnike semena 100% kalivost

Pismo1

Potem ko je bilo ukvarjajo s pridelavo sobne rastline iz semena, sem prišel s to tehnologijo, ki pomaga zagotoviti skoraj 100% kalitev, vendar lonci in sklede ne nered up prostor v stanovanju.

Semena kalijo v popolnoma z lahkimi vsebnikov

Video: Experiment! Seed kalitev v 17 vrst vode!

Semena v vreči, so ponavadi ne več kot 3-5, tako da dobim plastične posode z velikostjo pokrovček 10x10 cm, jih temeljito oprati, ogreti nohtov poteka pet drenažne luknje in spodnje luknje v pokrovu pet -. Za kroženje zraka. Na dnu prelijemo z drobnim gramozom, nato vsako univerzalne cm plast zemlje, in zgornja plast smo predhodno namakali polnilo kokos substrat.

Semena posejemo neposredno na površino substrata, zabojnikov kritnega pokrova in jih na vrhu drug drugega. To je še posebej uporabno, če so semena posajena v času leta, ko jih potrebujejo več svetlobe, ker se posode lahko postavi pred svetilko v več stopnjah. Ko so semena kalijo, urejenih kape, posode za enkratno uporabo v vrsti na okensko polico. Zalivanje dip: rahlo večjo zmogljivost nalijemo zagovarjati vodo (nekaj stopinj toplejši od sobne temperature) in dodamo šibko kompleksno dozo gnojila. Posode smo nato potopimo za nekaj minut v posodi na podlago se absorbira vodo.

Natalia Antonovag. Kaliningrad




pismo 2

Obožujem rože, vendar sem si ne morem poklicati izkušenega cvetličar, saj številne odločitve prišel s pomočjo poskusov in napak. Že dolgo je slišal, da sobne rastline ne more biti posajene preveč velikih loncih, vendar se ni osebno prepričan, nisem verjel.

Vsakič, ko presajanje rastlin, sem pogledal na zmečkan korenine in misli: kako je mogel, slaba, je odraščal v lonec blizu, saj res ni prostora? Žal mi je zanj, in sem se potrudil, da poberem pot nekoliko bolj, kot pravijo, za rast - to bo trajalo nekaj mesecev, korenine bo rasla, in obrat bo spet gneča.

Kmalu sem začela opažati, da so rože v zelo svobodnih lončkih rastejo slabše od blizu, postanejo otrpel in brez življenja. Nisem mogla razumeti, zakaj, saj po več zemlje, več moči.

Po pogovoru z izkušenim cvetličarjem, sem spoznal svojo napako: substrat, nerazvitih korenine, kislo in korenine gnijejo. Zdaj pa toliko, kot bi bili mi žal za obrat, sem se poberem pot na 2-3 cm daljši od prejšnjega. In vsi moji zelenih prijateljev počutim se odlično. Pravice pravijo - v tesnih prostorih, ne pa tudi jezen.

Valentina Komarova Shchigry, po reviji "cvetje v hiši," 2013

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com