ProSadGuru.com

Ne kalijo semena - kaj storiti?

Deljena svoja opažanja o spremenljivosti rastlin sajenja usodi z majhnimi semeni.

Video: Pravilno shranjevanje semen konoplje

Pred kratkim sem prenehal naraščati podrobnost - petunij, cineraria, in če se kalijo, nato pa se izvalili umre. Presenetljivo je, preden je bilo nobenega problema. Mislil in mislil, nato pa je prišel, preden sem bil neumen, veliko trikov, vključno s potrebo po kalijo semena so majhne luči, ni vedel, in tako sem kot moje brez izobrazbe staršev, ki imajo semena v škatlo in prekrita s tanko plastjo fine zemlja, pesek ali pepel. In, seveda, je relativna vlažnost vzdrževati. Semena posejemo, ki zadržujejo (ali njihovi lasti ali kupljenih, in pri 35 centov na vrečki smo nato 20 g). Nenavadno je, da je bilo na zemljo vsi skupaj in gosto.

V skladu s pravili mačji

Toda, ko sem izvedel, razum ... moja mačka. In bilo je tako. Sem kupil vrečko cineraria, posejano v predalu, kot bi moralo biti v skladu z navodili (seme svetlobe mora priti gor), pokrijemo s folijo in iz pridelkov na okensko polico. In potem je mačka znašel nov toplo mesto - je padel na moji škatli in leve tace spodobno pit. Nič narediti, mislim, pa naj bo kar bo. Čez nekaj časa sem videl - mačka nazaj na isto. Na tej točki se ne zemljišče s semeni skoraj pritisnil od spodaj navzgor.

Ni dotaknila ničesar, pustite, da sedi - majhen denar, čas zgrešil škoda. Ampak najbolj zanimiva stvar na tem svetu zamika moji semena niso le začela aktivno raste, vendar se hitro šla v rast, in na nedotaknjenih mačk mest za dvig ne mudi!

Skratka, smo imeli vse mehanike v povečevalno steklo, da razmisli. Ugotovil sem, da so semena še izležejo, vendar je kmalu umrl. Poskusite uganiti, zakaj, in povem ti, o petunije.

Video: Neuspešni semena. setev kumare

Ko je prvi pridelek ni povečala, čeprav je seme svoje in storil vse, kar je v skladu s pravili. Zdaj sem svinja brez pravil, in tudi kljub njih. Semena ga ne obžalujem - posejane v brazde, rahlo pesek priporoshit, bom vodo, pokrijemo s folijo in pustimo v rastlinjaku, ne posveča nobene pozornosti do njih (pomislim, nekateri petunije, eka čudežnega!). In čez nekaj časa celo moje škatla prekrita z zeleno strnišča - to je moja petunije vzklila. No, kalijo, in jim dovoliti, da rastejo. Ona in raste. Vsakdo ve, kako težko je za potapljanje, ampak, seveda, so pogosto ni do nje. Nato v skupinah in posajene v zemlji.

Tisti, ki niso uganili, zakaj ne kalijo semena so majhne, odpreti skrivnost: kalijo in takoj umrl, ker so korenine najprej pojavi in ​​rastejo, ali gor, ali pa nekje na strani, in zemlja, ne držijo in podsohnuv, umre. Skratka, kakovost semen je slaba. Zato, pri čemer število - več sejemo, bolj zanesljive rezultate.

Vendar pa je druga plat.

Test tal

Poleg slabe kakovosti semena Razlog, zakaj ne vzklijejo semena Lahko se zemlja. Tako da boste morali absolutno zaupanje v njeno zdravje. Iz tega razloga je zaželeno, da se preizkusite. Kako to storiti? Zelo preprosto. Sem se veliko let, v tem testu: vzemite dve skledi, da jih v krpo in vlijemo v prvi čistega peska za nadzor, in drugi - deželo obravnavanega tankem sloju.




V obeh posod vrgel redkev semena (če je zemlja na osnovi humusa gnoj) ali kreše (če je na osnovi komposta tal) in jih na toplem za kalitev. Dodatne gledal število kaljenih semen, dolžino mikrobov in stopnjo rasti. Če pesek je zadel zemljo zadaj nato z zemljo vse v redu. Če so tla zavira bakterije ali gnilobe, da ni mogoče uporabiti. Takšni primeri so bili od mene.

Preverite kalitev

Kot je za origano, raste, mislim, da večjih težav ne bo. Poskusite narediti to metodo sadik. Sejati v začetku ali sredi marca v sadike poljih v rastlinjaku, rastlinjaku ali prostor. Upoštevajte, da sadike pojavijo počasi - v dveh ali celo treh tednih. Poleg tega, sadike raste šibko in počasi, zato previdno preživeti kramp. Hranite jih pri šibki sončni svetlobi. Raspikirovat goji rastline lahko posajene v zemlji šele potem, ko so dobili močnejši.

Video: Transparent črvi jedo korenine in liste potaknjenci cvetja. Zakaj ne rastejo? Semena ne kalijo

Neposredno na semena, posejanega v zemlji, je bolje, da ne - obstaja tveganje, da ne najdejo. In na splošno, origano v nezahtevna tal. In vendar je to najbolj zanesljiva tako, da se grmi odrasle razmnožujejo. Poglej v tovarni v bližini travnika in presaditev sami.

In želim omeniti. Če se iz leta v leto semena ne kalijo, Naj bo pravilo, da jih preveri pred setvijo kalitev.

Kako to storiti, gotovo je znano vsem, ampak za opozorilo. Advance zimo, traja 10 semen (v dobro moralo 100, vendar je paket, ki ga je malo) in jih vzklila v krožnik na krpo in na toplem. Če bi se semena kalijo na svetlobi, nato pa jih dal na sončni strani.

Nato se odločite, kaj dan so se začeli rastnimi, in v primerjavi s podatki na vrečko. Dan v treh ali štirih štetje števila semena vzklila. Spravi svojo laboratorijsko kalitve odstotek (polje, ki bi utegnili biti manjša).

Po tem izkušnje, stop, bo po sadik šibka. Da ne bo pomote: če vse seme izležejo, stopnja kalivosti - 100%, in če od desetih semena vzklila le pet - 50% in tako naprej. Ko bodo imeli kalivost manj kot 30% za setev veliko več semen ali animirati jih, če je to mogoče. Na primer, z uvajanjem, ogrevanje, namakanje pri spodbujanju rešitev. Medtem ko je najlažje kupiti seme drugega podjetja, in v drugo trgovino in ponovno preveri za kalitev.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com