ProSadGuru.com

Česen arhivirajo

Video: 111 12 načinov za shranjevanje česna

Imam vsako leto zelo dobro česen pridelek. Mnogi ljudje vprašajo, kako vam je uspelo, da ostane v zimskem času. In vse, kar je zelo preprosta. Ne poznam nobenih novih-modno metod počne vse, kar je, tako kot moja mama, babica in prababica.

Ko zajemalka zrel česen, takoj očistiti od korenin in stebel. Hkrati je največja in najbolj zdravo glavo zapušča del peclja. Te glave sem tie v svežnjih, visela v skednju na strok, kjer visi do konca oktobra - v času, ko sem jih uporabili za jesensko sajenje.

Del česna brez pecljev se posušijo na soncu in se uporablja za kuhanje različnih jedi. Večina takšnega dopusta česna shranjeni do pomladi: razpadel sušimo z glavo na podstrešju (na lesenih desk). Mimogrede, imam čebulo na enak način.

V pozni jeseni, preden se gibljejo od države, v mesto, da se zatečejo česen staro odejo. Zložena vdova posuje na vrhu nekaj starih jopičev. Bolj kot karkoli posebnega, dokler se spomladi ne, saj lahko česen prenese temperature do -25 ° C pa v začetku pomladi, ko smo se vrnili v kočo, se prepričajte, da se odpre česen, da je prezračevan. Tukaj je preprost način za shranjevanje česen v zimskem času nikoli mi ni bilo uspe.

Video: Kako najbolje za shranjevanje česna

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com