ProSadGuru.com

Drenaža primestnem območju

Če primestnem območju se nahaja v nizinke, v deževnem obdobju se lahko spremeni v pravi glavobol! Konec koncev, nihče od nas ne želi spank v luže, še bolj pa - da bi poskušali dati nekaj v razmočeni zemlji. Toda močvirnato ali prepojena zemljišč v državi - ne stavka. Obstaja veliko načinov, da bi s prispevnega območja - z lastnimi rokami ali prinesejo s to zadevo strokovnjaki. Vse je odvisno od obsega poslovanja in lokacijo vaše spletne strani. Mnogi zdrava pamet popotnike na sami narediti različne kanalizacijo, odvajanje dokaj uspešno njihova prepojena (če ni prepojena) zemljišč. Klobuk dol za tiste, ki so sposobni delati na svojih takšnih del))

drenaža del

Ampak če bi bilo tako preprosto, bi strokovnjaki v odvodnjavanja, ostane brez dela. Po klasični shemi pravilno kanalizacijo - je mreža perforiranih cevi in ​​kanalov, za 1,8-2 zaglublonnyh m- sistema jaška, skozi katerega (15-20 let) se bo očistiti vire curkom vode, vložena na podlagi visoke davleniem- vgradnjo posebne škatle foster tako imenovani "smeti box", v katerem je treba redno čistiti z različnimi majhnih naplavin.

Tudi perforirane cevi so položili v jarek na posebno tehnologijo, najprej na dnu kanala je napolnjena kamenčkov ali gramoza, nato pa iz cevi pod montažo vsakih 15-17 metrov jaški. Potem Kanali s cevmi zlijemo grušča ali gramoza in vrhnja plast zemlje zlijemo. Poleg tega morajo pristranskosti cevi mora biti 3-4 cm na meter, in cevi sami so običajno pakirani v posebno folijo ali dani v jašek s fino mrežico, posuta s peskom ali prodom prej. Da bi prihranili nekaj vrtnarji uporablja niso kupili perforiranih cevi za odvodnjavanje, in stari kovinski z vrtanjem luknjice v njih v jarkih in polaganje do luknje.
Če je vaša stran ni veliko preplavljen, je mogoče izvesti drenažni jarek in ne polaganje cevi - preprosto, ki jih napolni s peskom ali prodom.

Drenaža primestnem območju

Preden ti (resnično veličastne) dela obsegajo vnaprej geodetski načrt mestu, kjer je najvišja točka in najnižja točka olajšave. In drenaža del v skladu z načrtom, na najvišji točki - na najnižji. Pogosto sistem povodja je slozhnokombinirovannoy, saj teren karkoli. Pogosto je del nameščen na ravno površino brez naklonom. V tem primeru se za odstranitev glavnega kanala izkopali globoko dobro, dno in stene, ki so ojačani s posebnimi podlagami in betonirana. In če izhodni glavno drenažno cev, ki se nahaja pod nivojem kolektivne jamo, jamo izkopali drugo - med. Kot inflacije glavne vode, zbiranje pa so evakuirali iz njih črpalko.

Moj mož in jaz so si na preprost drenažo, ko imamo toliko tek in mokrišča, da v deževnem obdobju, za njim je bil preprosto ne prenese brez gumijaste škornje. Od starih mojstrov je majhna država, hiša z več posteljami, podobi otroško igrišče, veliko in veliko smeti, da je treba postaviti nekam, in veliko neobdelano Ledina (prostor za domišljijo)) Torej, smo mislili, da je pred poskrbi tudi mesto kar morate storiti prvi, jarkih za odvodnjavanje in jim postaviti vse vrste "nepotrebno".




odvodnjavanja sam

Preverjeno naklon del staromoden način: V krajih, kjer (verjamemo) je površina navzdol izkopali prvi majhen utor jih napolni s pomočjo cevi za dovajanje vode in videti, v katero smer vodnih tokov. Veš, smo naredili napako, zelo malo. Nekoliko popravljeno smer pip in izkopali na nameravano kraji jarek globine okoli 1 m od terminala v globoki (2,5 m) dobro. Za to delo, smo morali zaposliti ljudi, ki so tudi nam pomagali izkoreniniti številne štorov preostale od prejšnjih lastnikov (za določeno plačilo, seveda))

Jarki smo napolnili starih štorov, vejice, ostanke gradbenih materialov in vsi so na voljo vikend odpadkov pripravah na oblačila in stare igrače. Izkopali zemljo zravnal v plasti tal, zaradi katerega je bil nekoliko nad jarek (kasneje smo pristali tam kovačnika, ribez in si zlomil več postelj). Potem jarki "zrkel" napolnili s peskom, peska in skrbno žigosati. Top pokrita jarek z lesenimi tlemi in jih tlakovanje plošče. Tako smo dobili udobne vrtne poti. Zdaj, v najbolj hudih nalivih na naših poteh se lahko sprehodite v čevlje tudi brez močenje noge.

Vendar nismo mislili na enkrat, kako okrepiti odbijače skladbo, in so začeli razpadati. Brez razmišljanja, smo se jim je ostal od popravila opečnato hišo: zid narejen iz dveh plasti. To je dobil močan, ne pa tudi zelo lepo, in sem posadili vzdolž grobo opeka nezahtevne kamnokreč - prišel ven zelo lepo! To je, kako moj mož in jaz postavil na odvajanje od države mestu, in skupaj z lepimi vrtnih poteh.

Kot lahko vidite, v tem občutljivem maso snovi odtenki in razlik. Moj mož in jaz sva sami in stroškovno zdržalo "malo krvi", vabi ljudi od zunaj, da bi v zelo težko delo (jarkov in zasip jarkov, ruvanje štorov). Ampak, če si res želite, da bi zanesljivo in kakovostno odvodnjavanje stran sistema, še vedno bolje, da se pomoč strokovnjakov.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com