ProSadGuru.com

Rožni venci načela in možnosti

Rožni venec. Tako drugačen ...

Obožujem vrtnice. So veličastno in ganljiva hkrati nežno. So izpolnite vrt od zgodnje pomladi do pozne jeseni, pred zmrzaljo. In lahko popolnoma drugače, da predložijo svoje zasnove.

Video: Transerfing Reality - prostorske možnosti (faza I), se zvočna knjiga. Vadim Zeland

To se lahko zasajene samo povečala. Skrb za takšno rožnega venca bo veliko bolj priročno, saj bodo zahteve njenih prebivalcev so enaki. Ampak ustvariti harmonično sliko v tem primeru je zelo, zelo težko. Če ste pravkar posadili zbirko vrtnic, bo tak rose vrt izgledal velik prsi s nakita - svetlo, barvito, draga, ampak ... absolutno ne ekspresivno. 
Enkrat, dolgo nazaj, sem bila na obisku velik ljubitelj vrtnic. Zbirka je imela zelo velik, vendar je veselje, da razmišljajo, še nisem prejel. Tudi ravno nasprotno - za leti sem bil pretepen off željo po rožni venec v svojem vrtu. Bilo je sipanje cvetja, najbolj najbolj različne in ne le medsebojno izključujeta. Čeprav je vsaka roža sama zelo zanimiva in lepa, je bilo kakafoniya skupaj namesto harmoničnega zvoka.
Vrtnice posajene v monorozarii potrebe premišljeno shemo, pri čemer upošteva veliko dejavnikov. Najprej - z zahtevami nekaterih vrst svetlobnih pogojih. In čeprav večina raje vrtnice stalno izpostavljenost soncu, je še vedno nekaj Deklica, ki so v neposrednem soncu dobesedno stopi. To velja za veliko sort English vrtnic David Austin. Te vrtnice so prednostno posajene v tankem krogovičjem Penumbra visokih dreves, izogibanje vroče opoldansko sonce.
Rožni venec. Tako drugačen ...

Naslednji zelo pomemben trenutek v oblikovanju harmonično sliko rožnega venca je izbor sort v obliko (habitus) in višina grma, medtem ko izbiri najprimernejših in ugodnimi kombinacijami cvetja v obliki in barvi.

Čas sort cvetočih je drugo merilo za izbor. Zato, za izbiro naloge sort rožni venec je zelo, zelo težko. To je razlog, zakaj so nekateri vrtci ponujajo že pripravljene skladbe za sajenje vrtnic, ki močno poenostavlja nalogo vrtnarja.

Če govorimo o vrstah Rožnega venca, so lahko romantično, v kateri je glavno vlogo igrala obliki cveta. Tam se najpogosteje zasajene stare vrtnice, angleški, dim. To Rose Garden je v dobrem položaju v samotnem kotu na vrtu, ga postavite udobno klop ali majhno klubsko mizico s stolom, da se sprostite. Takšno romantični vrt se lahko oblikuje kot sobo, kjer so stene rose grmovje.

Rožni venec. Tako drugačen ...

Rožni venec iz živih sort vrtnic ustvari slavnostno razpoloženje. Najbolje je, da pobota bogate zelenicah iz pušpana in bujne trate. To se lahko postavi ob vhodu v mestu. Mimogrede, se domneva, da je za zaščito vrta pred zlo oko lahko posadili na vhodu v svetlo rdečo vrtnico, ki bi odvrnili pozornost zla.

Glede na lokacijo rožnega venca, kako se bo to gledati z eno roko ali z vsemi vrtnice so posajene na načelu visoke znižati. Poleg tega, če rose vrt, zasajene, na primer, v skladu z ograjo, je mogoče ogledati na eni strani višje vrtnica, na primer, stari, posajene v ozadju, najbolj premajhnih - v katerem je do roba.

Zanimivo je pristalo med nizko stopnjo ena do dve grmovja (odvisno od velikosti rožnega venca v splošnem) sredneroslye z zelo lepimi in dišečimi cvetovi za tesnem stiku z njimi.
Med rožnega venca iz nizke vrtnice floribunda ali hibridni čaj rose zanimivo mesto na dokaj visoki shtambe ali plezanje vrtnice, ga naslonil na obelisk. 
Sprednja Rožnega načrt sprejme pokrovnost tal in miniaturne vrtnice. 

Rožni venec. Tako drugačen ...

Poglej lepe vrtnice na vertikalnih nosilcih, kot so loki, obeliskov, debla. 
Kot opore za vrtnice lahko uporabite navadne polov debla. So kopa v tla, nato pa z vztrajanjem stebla vrtnic s pomočjo podveze in navadnih žebljev, ki vozijo v prtljažniku. Takšno navezanost precej opazen in zelo varno.
Če želite, da posadimo nekaj grmi visoke plezalne vrtnice, ki jih lahko zelo lepo zbirko. Boste morali kopati v tla nekaj lesenih palic na vrhu njih, skupaj z debelimi vrvi ali verig, ki so dani bič vrtnice. Samo ne pozabite, da so vrtnice in trte sled sami ne vedo, kako - morajo biti zvezana redno.




Rose tie gosto zvite vrvi mi je res všeč. To je zelo enostaven način za pošiljanje vrtnico v pravo smer.

Rožni venec. Tako drugačen ...

Video: Pet načel razvoja v Sid Meier je Civilization V

Zelo zanimive variante naprave "vgradne vrtove." Ti vrtovi so bili zelo priljubljeni v Angliji v poznem 19. stoletju. Golf kot vrt znižala glede na okoliškega terena, ki tvori toplejše podnebje v njej. Z bolj udobno okolje, rastline pa je bolje, da se razvije igrišče se nahaja na dnu omogoča boljši pogled na same rastline. Če to ne bo zgolj vrt, rose vrt, nato pa preživijo čas, ki ga bo sploh užitek. On lahko postane vrt okusov. 

Rožni venec. Tako drugačen ...

Optimalni načrt nego tudi v manjših skupinah povečal obrat. Ker skoraj vse vrtnice na našem območju, da bo zatočišče za zimo, lahko pa se skrivajo vrtnice skupina jim zagotoviti večjo količino zraka pod streho, kar jim zagotavlja z uspešno zimo.

Ampak, če govorimo o sebi, sem raje mešano sestavo vrtnic in drugih rastlin. Sem romantična v središču kompozicije, z barvami prefinjeno obliko, nežen vonj in barvnih kombinacijah mehkih, kjer vrtnice raste v družbi s vrtnice, sivke, delphiniums, Phlox, lilije. Popolnoma sproži rose žajbelj, Veronica. Grmi daylilies popolnoma zapolni prostor in so dobri tudi po cvetenju. Priljubljena v zadnjih letih Heuchera z obarvanim listjem in občutljivo panicles cvetja v rožni vrt, napolnjena s čudovito fronti. 

Video: Ena različica aplikacije akvapechati.AKVAPRINT

Rožni venec. Tako drugačen ...

Rožni venec. Tako drugačen ...

Bodi izbirčen pri oblikovanju cvetlične aranžmaje. Če vam ni jasno premišljen načrt, pred pristankom redni obrat, ali je vrtnica, cvet, grm ali drevo, hodi na njihove 6 ali 12 tkanje in razmišljati o tem, kako se bo ta obrat v kombinaciji z sosednji, že posajene. 

Imel sem primer, sem sedel naslednji dve vrsti Monarda (ali CHERVONA rue kot ljudje pravijo) - rdeče in vijolične. Ko cvetijo, sem videl, kako se ti dve barvi zatirajo med seboj, čeprav vsak v sebi je bilo super. Sem jih moral sedeti. In tisto, kar je isto: scarlet Monarda poleg bele kamilice neposredno osvetljen, sijalo vijolično in oranžno bližini eschscholzia. 

Video: Načela doma soljene ribe

Od takrat, pred rastlinskih cvetov, sem imel dolgo potep z njim na vrtu - sosedje poberem barvo, zorni kot, osvetlitev, vlažnost ... Ampak to je iz druge teme.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com