ProSadGuru.com

Potovanje v Rusiji: čudes regiji Volgograd

sončni zahodVolgograd - city-junak, vedno povezana z našo percepcijo Velike domovinske vojne - turisti in popotniki zelo dobro vedo. Precej manj je znano, Volgograd regiji. In še, da je nekaj, naj bodo pozorne. Bom poskusil, da deloma zapolnila to vrzel.

Kamyshinskye ušesa

Plovba po reki Volga, sedem kilometrov od mesta Kamyshin, na desnem bregu reke, si lahko ogledate dva nizkih gričev. Imenujejo se Kamyshinskaya ušesa.

To je zelo zanimivo geološko in paleobotanične spomenik. Lokalni pogosto imenujemo griči gore, kar je seveda zelo pogojno (višina 30-40 metrov). Vendar pa se vsi naučili v primerjavo: za prebivalce ravnicah stepe je zelo resnične gore.

Že v 19. stoletju, je ta kraj bil predmet pozornosti ruskih in britanskih znanstvenikov. Dejstvo je, da je le redko našli fosile starodavnih rastlin v Ruski nižine. Ugotovilo je tudi odtise listov, ki pripadajo neobstoječa zdaj rastline - kostanjev hrastovo-ruski, Litsilä veličastno, velikan Kalina, oksikarnii, devalkvee. Takoj našel in okamenolost rastline, ki jih najdemo nikjer drugje - magnolija Kamyshin.

In vendar je lokalna legenda, da je Stepan Razin se skrila v skrivno jamo Kamyshinsk ušesa nekaj zakladov. Toda če mislite, da legendo, kjer jih je skril pač ne ...

Video: Expedition Portage - potovanje skozi rusko off-road

In še vedno sprašujete, kaj neustavljiva Peter Veliki, ne daleč od tu se odločili izkopati kanal, ki povezuje dve reke - Ilovlya (levi pritok Don) in trstiko (desni pritok Volge). To je prvi poskus za izgradnjo Volga-Don ni bila vložena do konca leta, je bila gradnja opustili. Vendar pa je preostalo od optimistično kanala izkopavanja in gredi po nekaj stoletjih, je mesto dobila ime Petrov Val, ki je odraščala na obali Ilovlya.

Archeda-Don Sands

V treh okrožjih v regiji Volgograd - Frolovsky, Serafimovich in Ilovlinsky - v dolini med rekama so Don in Bear Archeda Archeda-Don Sands. Ta rezerva površino okoli 200 hektarjev. V bistvu, pravi puščavi (niti delno sladica) - najsevernejši pesek puščava na svetu.

Tu leži mejo zadnjega zamrzovanja. Hodil je od severa ledenik je ustavil blizu Archeda-Don peska in vode zmanjšala na skalo.

Ko sem bil na univerzi, smo tu za prakso. Pogosto ujete kuščarji in kače so videli. Zadnji ulov, seveda, v puščavi je nevarno - pogosto naletimo na strup izvodov. V pesek lahko najdete škorpijoni. To je na voljo tukaj, in velika droplja, največja ptica v Rusiji. V času, kozaki jo lovili - in potem peče (imenujejo Dudakov ptica). Zdaj droplja je navedena v Red Book Rusije. Ko sem bil kot otrok srečni, da srečanje s takšno ptico: Skoraj sem bil stutterer.

Za mene, to je mesto - in tudi indeks. Ko greste na Volgograd iz Moskve z avtobusom, prečkamo Archeda-Don Sands. Videl sem jih v oknu - potem gredo približno eno uro.

Zavolzhe

Zavolzhe klic v regiji Volgograd na levem bregu Volgograd rezervoarja v Kazahstanu. To področje - stepa, z nekaj gozdov in dreves in če je - to je v glavnem zaščitna sajenje.

Volga, in na splošno v step, je še posebej lepa spomladi, v maju. Kaj naj rečem, tukaj je pogled na slike.

Stepska brez perja - ne pa step:

Ampak Tulipani-Red Book. Žarnice, seveda, ne kopljemo, vendar cvet sam lahko natančno moti: če je žarnica ostane v zemlji - za to boste morali voziti, nihče ne bo. Na veliko noč smo vedno šli z očetom za zbiranje tulipani ...




Volgograd rastlin na odvajanje vode ustvarja takšnih čudovitih plaž:

Prav v stepe lahko zbira gobe. Točno ime jih ne morem dati, ampak kot gobe. To je tisto, kar se tukaj imenuje. Ampak okus in aromo veliko boljše trgovin.

Pearl Zavolzhja - slano jezero Elton, Volgograd Mrtvo morje. O njem bomo verjetno rekli ločeno (ostanite z nami na kraju samem).



Bear River in samostan v Serafimovicha

Bear River - pritok Donu. Po legendi, njegovo ime pa zato, ker na bregovih reke, ko je veliko medvedov.

Video: Mamayev Kurgan v Volgograd. Potovanje v sveto mesto Volgograd

Ta kraj je primeren najprej za kajakaše (za zelo močna), in drugič, za tiste, ki imajo radi, da se sprostite v slikovitih zapuščenih krajev. In še, da je zelo pomembno, Bear - zelo čista reka.

Ne bom dal ven kraj, kjer mi je všeč, da sem se sprostite. Ja, in ti bo veliko bolj zanimivo, da bi našli miren kotiček.

Na ustju Bear, namesto sotočja z Don, je mesto Serafimovich, in v njej - ženski Ust-Medveditsk preobrazba samostan.

V okviru glavnega templja samostana - Kazan Cathedral - v 19. stoletju je bila izkopana jama po vzoru v Kijevu jame. Vhod v jamo - od Arsenevsky kapeli katedrale. Druga cerkev samostana, spremenjenja, navdušuje Obiskovalci kupole, visela na njej kot kroglice na božično drevo ...

Zapuščeni pomol blizu Krasnaya Sloboda

Krasnoslobodsk City, nekdanji Krasnaya Sloboda, ki se nahaja pred Volgograd - na drugi strani Volgi. Na obrobju mesta, v bližini znanih zahvaljujoč youtube Dancing mostu, je kmetij bobri.

Bilo je tam, na bregovih jezu, je zapuščeni leseni pomol. Nekoč je bila reka postaja mesta Kamyshin. Kasneje je bil tukaj prehitel in nekaj časa je služil kot osnova veslaškega inštituta za telesno vzgojo.

To je zelo všeč, da se fotografirali s strani lokalnih prebivalcev. Na Marina deluje kot čuvaj, ki ne morejo razumeti, da je pozabil vse te domač fotografov in modelov.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com