ProSadGuru.com

Highlanders Chris Gisela: intervju

Mixborders Chris Gisela stranPokrajine belgijske Flandrije, zlasti obalnih, niso bogati klancu. Ampak tukaj živijo Highlanderji - ne ljudi, seveda, rastline. Obisk je krajinski arhitekt in velik ljubitelj te kulture, Chris Gisela, obiskal Sergej Kalyakin.

- G. Gisela kaj pravi belgijski Gardens?
- Mnogi žive meje, ki zagotavljajo popolno zasebnost in dober kontrast med vrsticami preverjeni gredic in polnilne mase cvetja. Belgijski vrtovi so zelo priljubljena. In zasebni vrtovi, ki se odpirajo svoja vrata za obiskovalce, je bil veliko bolj v zadnjih letih. Pridi k nam Britanci, Nemci, nizozemski, že nekaj let je moj vrt je obiskal ruski skupini.


- Ograje uspešno glasom dokaj veliko prostora na vašem vrtu za več zelenih prostorov in jih hkrati povezati.
- tako se je zgodilo, da sem delal na vrt v dveh korakih. Prvi del približno petnajst hektarjev, na katerem stoji hiša, sem kupil pred dvaindvajset let. Toplogrednih samo stal na meji. Potem je prišel prvi gaber žive meje, ki obdaja ozemlje mestu in ločevanje redno vrt s pravokotnim ribnik, prostor pred mojo pisarno, naselju na vhodu, družinski vrt za hišo, v kateri smo vsi imeli večerjo skupaj in mixborders v naravnem stilu. Pred desetimi leti sem imel priložnost, da kupijo nekaj trideset hektarjev. Vrt eksplodiral - vključuje okoliško pokrajino. Odločil sem se, da se določi ta učinek - nova spletna stran, je bolj odprt. Lawn, polmesece za las trave vrinjeni geranije in Knautia, samotni kostanja - kaj bi lahko bilo bolj naravno? In zdaj je čas, da se spet staro mesto. Želim spremeniti vhodni prostor: Nastavitev grm vrtnice in potonike, Vse videza geranije `anne Thomson`- lepo in enostavno. Rastlina imam dovolj v svoji svetli cvetlični vrt, ampak tukaj želim, da bi dobili veliko počitka.

Video: Rashid "planinec" Magomedov - Rodrigo Damm || Rashid Magomedov vs Rodrigo Damm hightlights

Video: Rustam habil in Abdulmanap Nurmagomedov dan pred tehtanje na UFC Londonu


- Kot strokovni krajinski arhitekt in postali bolj uspešni vzrejo trajnice?
- Res, moja glavna naloga - vrt design, ampak cenim veliko strast za rastline. Izbor sem začel pred trinajstimi leti, od takrat pa je prinesel okoli petnajst vrst sveča-Highlander in pet sort Brunner je. Držim majhno psarne z mesta za razmnoževanje, - tam in izbranih sadik. Sem svinja ne toliko - vsako leto okoli dvesto osvajalce vrhov semena, ni več, tri ali štiri sto Brunner. Poleg tega, da spadajo v dva razreda geliantusa. Eden od načinov, sem našel na vrtu svoje stranke. Geliantus `Carine`- nižji razred oblika of`Lemon Queen'S temno, skoraj črno stebla in kremasto rumenih,-pastelnih barv cvetja.
- To je neverjetno, kako hitro vaš belotsvetkovy razred Brunner 'Mr. Morse` je v Rusiji.
- Imam pogodbo z Nizozemci, so veliki poslovneži. Poleg tega, Brunner, v nasprotju z Highlanderji, tudi pomnožimo MERISTEM - iz enega obrata za leto, lahko dobite na tisoče. Razvrsti Highlander sveča-`Blackfield` 'Orange Field`in 'Fat DominoIn `` hibridPink Elephant'Mislim, da njegov velik uspeh. Kolikor vem, so zrasla na področju Kostarike in letala opravljajo na Nizozemskem. Kljub temu pa je ta način reje je bolj produktivno in cenejši kot v laboratoriju. dresnik 'Black Adder'Nisem registrirati - grm, ko je dež. Ampak jaz sem še vedno tekoč, da ga gojiti - to je zelo nenavadno in barvo, obliko in velikost socvetje. Poglejte, kaj so bujne - skoraj v velikosti dlani. Ampak moj največji sanje - da bi dresnik polimorfna z roza cvetovi.
- Ste na vrtu veliko zbirko planincev, ki jih dejansko vstopil v gredicami. Zakaj ste prenehali na te rastline?
- Highlanders ljubim njihov naravni videz, njihova socvetje - sveče in metle. Ne maram obrat, pokrito s cvetjem, tako da so listi niso vidni. Highlanders - da je to potrebno. Med njimi so spektakularen cvetenja, hitro narašča, vendar ne agresivnih vrst, kot so sveče-planincev ali polimorfa. Obstajajo vrste in sorte z zelo okrasno listje. In tisti, ki močno plazijo, se lahko naselijo na vrtu, z omejevanjem njihove korenine pol metra v globino. Na primer, imam gojenje Persicaria mollis var. frondosa (dresnik mehka) - Samo nekaj bambusa. Agresiven, ampak lepo.

Video: Kratki film Zadnja krof Chris Evans in Robert Downey Jr.


- Kako ustvariti omamljanje mixborders? Sprva vse načrtovane na papirju?
- Oh, ne. Za stranke, seveda, vedno sem naredil vse potrebne načrte, ne pa tudi za svoj vrt. Imel sem seznam obstoječih rastlin, in sem naredila ta mixborder kot umetnik naslika sliko. Hkrati vsako leto, sem nekaj spremeniti, poskušam nove kombinacije.
- Mislim, da je bolj jesensko cvet ...
- Ne, tukaj v juniju in svetle barve. Začne cvetenja maja do julija je pridobila zagon. Zdaj, sredi avgusta, seveda, je prišel dekorativni vrh. To mixborder črpa v neverjetno število metuljev vrta. Poleg tega obstaja veliko okrasnih trav. Brez njih v raznobarvnih zasaditev preprosto ne more storiti - se zmehča barvni kontrasti ustvarili potrebo, da se premaknete, in on sam je tanjši kot cvetlični vrt.
- In kako vaš vrt izgleda spomladi?
- Imam veliko žarnice - botanični tulipani, narcise, velika zbirka sort vetrnice Dubravnaya in zvončki. In ko cvetenja Chistyakov navadna, Vse postane rumena. Všeč mi je rumene barve spomladi - v resnici v naravi je res. In, seveda, ne pozabite na Brunner.
- Kljub svoji zaposlitvi Se vam zdi časa za uživanje na vrt?
- Seveda. Njegovo prvo skodelico kave pijem, gledala skozi okno na mixborders. In drugič, jaz priznam, pošteno, že na vrtu.

Ideje Chris Gisela




(Chris Ghyselen, Tinhoutstraat 36 Oedelem (Beernem), Belgija (050) 78 14 90, chrisghyselen.be)

mislim globalno

Lay vznemirjenje vožnjo na vrtu v fazi projektiranja, za vrt ureditvenem območju. Na primer, se približuje koncu moje mixborders gost vidi naravni del vrta. To je najmočnejši vizualni kontrast: prehod iz sproščujoče pristanek večbarvni. Na pickerel oko počiva.

Z vodno površino kot ogledalo

To je arhitekturni pristop k ribniku na mestu. Zrcaliti delo, morate ustvariti lep videz, ki bo odražala. Poleg tega mora biti površinska voda je popolnoma čista. To mi je pomagalo rastlinskih oxygenators in kroženje vode: bazen v novem delu vrta in starega ribnika povezan z majhno pravokotnega kanala z črpalnega sistema. ogledalo učinek se bo povečala, če bo nivo vode biti čim bolj na ravni tlemi.

Zamenjaj olajšave

Če lahko dobite na ravnem delu vsaj malo višinske razlike, boste morali uporabiti. Tudi nizek klin od ravnin, da je prostor za razbremenitev. Verjemite mi, da bo vrt gostje opazili.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com