ProSadGuru.com

Mušmula - lepi gost vrtovi v ruščini

Video: medicina narediti lepo (23/09/14)

To mi je prinesla eno punco kosti Mušmula iz Turčije, vedoč, moja ljubezen za vse vrste "eksotiko". Okusno ne dovezla - sela- pravi, skrbi, da se bo cesta poslabšal. Tako sem dobil bleščeče kosti, semena, rahlo sploščena iz soda. Nekaj ​​so podobni češnje sadje, le večja. In na pragu jeseni, zakanchivaetsya- avgust mislite - ali južna rastlina ukoreninile posajene v zimskem času? Sem se odločil za eksperimentiranje.

loquat

Rezultat poskusa


Previdno ločimo od zrn zunanjo polovico njihovo trajno kornevina raztopine (1 g na 1 liter vode) in posajene v manjših glinenih loncev uporabo mešanice zemlje barve. Polnjene tri zrna vsak (ne vse naenkrat rastnimi?) Jim Bury le 1 cm, napajanje, prekriti s plastično folijo in dal na toplem. Kot sušenju vrhnje, spray z razprševanjem toplo odmaknjen vodo v.

In kaj ti misliš? Kalijo moj Mušmula v samo enem mesecu in pol, je izdal dve list in sega po soncu. Mimogrede, vzklila skoraj pol zornyshek, in sem moral lepo sedeti v grmovje posameznih lončkih. To je bil šele pozneje ugotovil, da na ta način kosti niso vzklila, saj rastline rastejo slaboten (če ne rastejo)), ne cvetijo in obrodijo sadove. Ampak jaz nisem vedel takrat, bi raje videli, kaj Mušmula je to? Mimogrede, ga imam, in kasneje ni vzcvetelo niti enkrat, kljub temu, ko je odrasel, je začel iskati zelo dekorativna))

Mušmula v lonec

Video: V decembru vzcvetelo loquat! Vreme v Lazarev 21/12/2015

Sem prebral na internetu, da "otroci" Mušmula potrebno senco, tako da nekaj tednih, dal v lončke z sadik v senci. In ko se mi sadike sprosti več 2 listov, jih postavi na okensko polico. Šest mesecev kasneje, so plod mojega poskusa zrasla za 30 cm. Čas je, da se posajene v odprti zemlji? Ampak ne ... jaz, se je izkazalo, dobil semena japonske Mušmula, ki - žal! - ne preživi na odprtem terenu v osrednjem območju Rusije.

Kaj storiti? Del sadik razdeli punco - moja dekleta so bili srečni. Trenutno sem zapustil 5 grmovje, ki jih s presajeno v loncih lepo na prostem poleti, zdaj pa jih dajo na ložo, v zimskem času pa so "nazaj s počitnic" v mojem stanovanju, ki je za njih opremljen s svetlo mesto.

Mušmula ... to je tako drugačna


Izkazalo se je, da obstajata dve vrsti Mušmula, ki včasih zmeden celo botanika. Ena - Japonski (loquat), ki predstavlja zimzeleno drevo (redko - grm). Spada v družino roza, podskupino jabolka, in njegov sad je oblikovan kot Ranetki. In okus - predložek med hruške in češnje, z majhnim deležem kislosti. Japonski muhasto živi le na jugu, cveti v jeseni, in sadje daje pomlad, tako da je gojenje na prostem zemlja ni primerna v večini ruskih regij. Škoda ...

loquat

Vendar pa obstaja rešitev! To - Mušmula (to se imenuje tudi belcev), ki je bolj zvest rusko podnebje in fino korenine v vrtovih na jugu Rusije. Mušmula je listopadno sadno drevo (ali grm), je tudi iz družine roza, ampak na podskupino jabolko ni nepomembno. Tukaj je zapleten rodovnik. Tako ti bom povedal o odraščanju na mestu države Mušmula (belcev), saj je bolj primeren za naše razmere.

Mušmula - lepi gost vrtovi v ruščini


Mushluma Japonski

Mušmula je zelo lepa. Njegove širi veje pokrita z dolgimi, temno zelenimi listi, ki sodijo na igre Crimson sijaj je, nenavadno okrasitev vrt. Cveti spomladi, sprošča eno belo (redko - roza) rože s svetlo rdeče na sredini, podobno kot divje vrtnice rože. Sadovi zrela drevesa je precej velika, srednje jabolko. Imajo velike svetleče semena v notranjosti, zelo gosto in zelo okusne. Predstavljajte si, naribano jabolko, pomešan z celuloze kutine, pour sladkorja v prahu. Kot je ta, o okusu Mušmula.

sadje medlar

Še več, njeni plodovi so zelo kurativno in se pogosto uporablja v ljudskem zdravilstvu, kot tudi - v kozmetični in farmacevtski industriji, za izdelavo različnih prehranskih dopolnil. Ampak sladko in jagodičevje Mušmula postane šele po zamrznitvi - odtajanju ali po lastni 2-3 mesecev v skladišču. Nato se zmehča, pridobivanje kup vitaminov in zdravljenja so primerni, tako v hrani in v različnih pripravkih (marmelado, marmelado, žele in drugo), ter vonj - samo super!

Če je bolje, da posadimo Mušmula?


Ugodna naravni pogoji Mušmula lahko vymahal že do 8 m. Toda umetno pristanek ji ne zraste do 3 metre. Predpostavimo Mušmula velikost v odrasli dobi, ko postane jo posadili v svojem vrtu. Izberite dobro osvetljeno, saj v Penumbra ni tako produktivnost, kot luči.

Mušmula raje nevtralno ali rahlo kisla zemlja in absolutno ne prenaša stoječe podzemne vode na območju koreninskega sistema. Zato se na področjih, kjer je gladina podzemne vode samo 1 m pod nivojem tal, da ni potrebno, da je obrat. V vsakem primeru, pick up za njo mesto višje.




Mušmula

Pridelovanje Mušmula


Sadike medlar lahko zrasla iz konvencionalnih semen. Za gojenje Mušmula semen, morajo najprej slojevit (namočite v hladno 3-4 mesecev). V naravnih pogojih, kosti rastejo samo na 2-3 leta po padcu v tla, in njihova lupina je seveda uničena. Ampak ne želimo čakati tako dolgo? - torej pospešitev postopka. Pred razširijo na kostni razslojevanje, jih na 5 ur v 3% raztopini žveplove kisline, in potem - temeljito izprati.

Če se to zdravljenje ne pomeni gojenje Mušmula posebnih težav, in njegova semena so posajene v odprti zemlji v jeseni, je pomlad že vzklijejo. Samo ne pozabite, preden jih sajenje vpijejo za en dan v toplo vodo (lahko v kornevina ali ehpina rešitev), in po ciljni tleh je zaželeno zamulchirovat šota, žagovina, ali pa zaprite plastični ovoj. Možno je tudi, da posadimo seme za sadike v zaprtih prostorih, počakajte, dokler ne zraste do 25-30 cm, in šele nato jih v vnaprej načrtovano mesto v državi.

sajenje Mušmula


Mušmula čeprav ne tako sitna kot Japonci, vendar še vedno rad dobro odcejene, rahlo zemljo. Za sajenje sadik Mušmula vzemi v 1. delu trdega zemljišč, sod, humusa in peska. Dig Wells velikost 1/3 velikost presežnih zemljišč kome na koreninski sistem sadik. Previdno dodaj sadike v jamico in jih potresemo z mešanico predhodno pripravljene prsti.

Nega Mušmula


Nega Mušmula se ne razlikuje od običajne nege sadnih rastlin: zmerno zalivanje, brez prepojena tla. Odstranitev suhe in poškodovane veje, ki tvorijo krono, kot jih potrebujete gnojenje standardni mineralna in organska gnojila 2-3 krat na sezono. Sicer je treba Mušmula sadike krmijo pogosteje: 1 vsake 3 tedne, raztopine mullein, skupaj z organskimi gnojili.

Video: Nasturtiums ognjeno grm. Nasturtiums pekoč Bush

Želim opozoriti: Mušmula - zelo občutljivo rastlino, ki je občutljiva na različne bolezni. Zato dvakrat na sezono, spray z insekticidom. Za lahko te namene lahko uporabimo "Fitoverm" (1,5 - 2 ml na 1 L vode) "Lepidocide" (20 - 30 g na 10 litrov vode), "Insegar" (5 g na 10 litrov vode) ali drug pripravek iz škodljivci.

In zdaj sem vam lahko predstavimo nekaj lepih fotografij Mušmula (tako japonski in nemški), obstaja veliko občudovali))

Video: V mestnem parku pela v duetu pod krinko klavir

loquat 1

Mušmula lepa)

Mušmula 3

Mušmula v cvet

Tukaj smo z vami, in se srečal s čudovitimi eksotičnih rastlin, ki se vse bolj najdemo v primestnih območjih Rusi. In vendar, Mušmula ima izjemno zdravilno moč. V listov vsebuje skladišče antioksidantov, ki so v obliki decoctions in infuzij se odstrani iz telesa škodljivih toksinov. A obogatena njegovi plodovi imajo odlično energijsko silo.

Ste že poskusili Mušmula? Konec koncev, to je redka sadje, ki ni pogosto pade v prodaji.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com