ProSadGuru.com

Pokrivanje materiali: znanje

Video: Priprava vrta za zimo. Jute obloge

Zavetišče za zimo

Pokrivanje materiali so veliko, veliko različnih vrst! Kaj vam je treba? Oglejmo si primer, ki kupujejo naše strokovnjake.

Naši strokovnjaki

Irina Bochkova - docent okrasnih PPDU pridelka in doživeli Summer Resident.

Benedict Dadykin - agronomije, novinar in premišljen vrtnar.

Irina Makhrova - lastnik osupljivo zbirko vrtnic.

Olga Bondareva - zbiralec redkih rastlin in uvedba mojstra.

Film rastlinjaki so bolj nadomeščajo polikarbonata, tako da film ni tako popularna, kljub pojavu cele generacije izboljšanih vrst. Če pred poceni polietilena pogosto zamenja z drugimi vrstami polimerov (PVC, poliamid), ki je dobil ali trajnosti ali sposobnost za ohranjanje toplote, je sedaj v modi izboljšalo polietilensko folijo. So v ničemer manjša dražjih polimerov, vodenje svojo glavno prednost - nizki stroški. Nakup film, ne bodi len, da se glasi opis blaga, da vedo, kaj je to, kar ponujate.

UV-stabiliziran (svetlobno stabilizirani) - odporen proti staranju na soncu. Življenjska doba približno 5 let.

hidrofilne - To preprečuje nastanek kondenza v zavetju in njegovega prodora na listi. Ta film se zmanjša tveganje za pridobivanje flash glivične okužbe (za razmnoževanje številnih patogenih gliv potrebujejo kaplja).



toplotno ohranjajoča - To odraža infrardeče žarke, ki prihajajo iz ogrevanega tal nazaj na zemljo in rastline.

antistatična - ne poraščena s prahom, ki zajema svetlobe rastline.

Glede konverzij - Imam dolgovalovno sončnih žarkov v smeri učinkovitejšega fotosintezo povečuje donos toplogrednih pridelkov.

Irina Bochkova: Jaz redko uporabljajo trak, vendar vedno vodi pri roki. Konec koncev, če je grozila zamrzne, in odhitela posaditi sadike v odprtem terenu, film je preprosto nenadomestljiv. Če je vreme suho, nato pa zapustili kočo, pokrita s polietilenskimi pridelkov tugovskhozhih rastline (koromač, korenje, peteršilj) - širi njeno neposredno na terenu, da nabrekne semena v moji odsotnosti, ni suha. Takoj, ko vidim poganjki - samo urejeno do zavetišča. Oprostite, ampak ta metoda ne more uporabljati za posevke na pridelkih, katerih sadike hitro razvijajo, kot so squash in fižol. V toplih petih dneh so uspeli ne le povečalo, temveč tudi kuhamo pod filma.

Agrotextile (netkanka)

Najenostavnejši agrotextile, gostota 10-17 g / m. m

Irina Bochkova: Bodite prepričani, da nakup deset. Ta lahek material je primeren za postavitev svezhevysazhennuyu sadike v rastlinjaku - jo vrže direktno na rastlini brez namestitve lokov. Poletje v vročini, če vidim, da so paradižniki v rastlinjaku kuhano, širjenje tanko agrotextile učinka tople (steklo vrhu) - se izkaže svetlo senco, v katerem so rastline bolj udobno.

Benedikt Dadykin: Rastem toplotno ljubeč paprike in druge zelenjave iz južne stene in jih vložijo v avgustu za podaljšanje roka pridelka. Prej sem uporabljal najtanjše agrotextile, nato pa se preselil na znamko-gostoto 17-20 g / m². m - za rastline ni razlike, vendar je bolj gosto material ni tako hitro zlomi.

Video: Sajenje paradižnik v toplogrednih prekrivnega materiala je v (5.13.16).

Debele agrotextile (60 g / sq. M)




Irina Makhrova: To je osnovni material, ki ga uporabljam vrtnice za zimsko zavetje. Sem kupil velik zvitek in pokrivajo celotno rose vrt, trdno strnada, s čimer jih prekrivajo. Med vrtnic sem zasadil OT hibridne lilije, vse vrste trajnic, vključno z oblogo. Ti prezimijo dobro, skupaj z vrtnicami pod zavetje.

Olga Bondareva: Pravzaprav, moje načelo - za izbiro in raste samo tiste rastline, ki so v našem okolju ne potrebujejo zavetje. Toda shestidesyatku obdržati na strani. Spomladi in poleti je gojil sadike in pridelke za zimo - nekaj ohranjena v vrtovih starega spomina rose grmovje. Koristno je imeti rezervo gosto Agrotextile za skrajnih primerih. Nekoč, ko zmrzali hit do -25 ° C in sneg ni bil tam, nisem mogel stati, sem šel v državi in ​​položil zajema material v svojih najljubših krajev, kjer zasajene različne zanimivosti. Pomaga: rastline overwintered dobro.

Zastirna agrotextile - črna gostoto 60 g / sq. m

Benedikt Dadykin: Agrotextile zastirko uporabljam veliko, tako da kupite že narezan, metrov široka (to cut sam - pravi izguba časa). Poleg sajenja jagod in zelenjave, ki jih zajema prazne površine, ki jih je treba očiščeno večletnih plevelov. V sezoni, so skoraj vse plevel ubili in pereprevayut pod, tla je svoboden - jo samo kopati in izberite ostanke korenik.

Olga Bondareva: Mama skrije to materialno podlago pod jagod (Fragaria klasična pristajanje na Agrotextile slotov), ​​in ga uporabljajo v veliki meri za okrasne rastline. Skoraj povsod, kjer ni pritlehna ali trebušasta, utreti pot črno netkankoy, in na vrhu - zastirko. Weed težave postanejo manjše. Edina škoda je, da je miška za nekaj let agrotextile pretvori v cedilo.

Video: Pregled gradbenih materialov // Materiali opeke pregled

agrotextile visoke gostote (80 g / sq. m ali več)

Irina Bochkova: Všeč mi pokrova vrtnice za zimo oblog visoke gostote materiala. Tisti, ki sem ponavadi kupujejo, in se imenuje - za vrtnice in vrtnarji vedno rečejo med geotekstil zaradi podobnosti v teksturi geotekstila in sintetične oblazinjenja. Sem namestiti na vsak grm vrtnice obrnjenem zelenjave predalu popolnoma pokrijemo tesen Agrotextile, in top (samo pokrov) - polietilen, da rastline lahko prezračevanjem skozi stene škatle. Precej preprosta in hkrati zelo učinkovit dom.

Video: Kako okrepiti zajema gradivo na postelji

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com