ProSadGuru.com

Gorčično gnojiti postelje




Video: Kako nahraniti jajčevcev? postelje trgatev

Gorčično gnojiti postelje

Video: Česen. Pristanek v cvetlični posteljo z zeleno-gnojil

V zadnjem času je prišlo do razcveta le okoli bele gorčice, ki pa ni le odličen zeleni gnoj, pa tudi ima fitosanitarne lastnosti, pomaga proti bolezni in škodljivcev rastlin. Tu in v "klopi" delu rastlin društva za preučevanje regiji Amur, ki so tedenske tečaje za vrtnarje, sem se o tem v pričakovanju nove poletne sezone.

Član Oddelek agronom plodoovoschevod Valentine Bezkorovainy potrdila, da je gorčica vredno Posebno pozornost nase:

- Setev zelenega gnoja na to, dobiš vir organske snovi za rastline in mikroorganizme v tleh. V kratkoročno gorčico lahko tvorijo precej velik pridelek zelene mase.

V številnih rastlinskih eteričnih olj, ki prispevajo k dekontaminacijo tal. Koreninski izločki gorčica vsebuje organske kisline, ki se lahko s pomočjo interakcije s tlemi prenos moči od številnih elementov predhodno niso na voljo v obliki zlahka absorbirajo rastline oblike.

Gorčica in drugi Cruciferous (npr redkev), hitro dvigne in se hitro povečuje. Zelena masa košnje, ko so listi rastline sveže, sočno. Bolje je, da od blizu tal ali rahlo prikopat, in jeseni je vse peregniot.

Če imate dolge dovolj semena, lahko to storite. V spomladi sejati gorčična semena in čakati na zorenje. Tudi če ste jih zbrali v pozno poleti ali zgodaj jeseni, boste imeli čas, da raste hladno na gorčično zeleno gnojenje.

Član odseka Svetlana Jacobson je dejal, da v državi že pred časom in je uspelo zasejati gorčico ovrednotiti vse svoje prednosti:

- To je odlična zeleno gnojilo za obogatitev organske snovi tal, zlasti če ni veliko možnosti, da prinesejo parcelo gnoja. Raste tudi na naših tleh, daje veliko zelene mase. je že, da se utopi plevela (predvsem v zgodnji setvi), ki jih je težko boriti na druge načine koristi. A herbicidi uporaba ne bi svetoval, da ne škoduje okolju. Več gorčica - dober medu rastlin, ki privablja med cvetenjem koristne žuželke.

Lani sem poskusite raste gorčico belo poletno rezidenta Oleg naplavin. Oleg skupna ugotovitev, da je bila njegova prva izkušnja neuspešna. Nevede začel uničili rastlina je prepozno, ko je bilo že vymahal do metra, nastane gosta bodylya. Plug zeleno maso je bilo težko tudi z obdelovalci "Mole". Moral sem mežika v treh fazah (tri stopnje).

- Zdaj razumem, da morate pokositi gorčico zelo mlada. Toda negativna izkušnja - enako izkušnjo. Zaradi njega, jaz ne bom dal gor dober zeleni gnoj.

strokovnjaki za varstvo rastlin je dodal, da imajo Koreninski izločki iz bele gorčice močan fitosanitarne učinka, "delo" proti kopičenju v tleh pogostih bolezni, kot so plesen, plaščem ožiga, škrlupu gomolji, Fusarium gnilobe. To zmanjšuje premagati te bolezni krompirjevih gomoljev.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com