ProSadGuru.com

Flower delavnica: srečata novinec

Dolgo sem razmišljal o tem, kaj pišejo, nato pa življenje samo me je vrgla temo - Prišel sem, da zapoznelo darilo za 8. marec - Calathea Krokata. In zdelo se mi je, da je potrebno napisati, kako izpolniti novincem.

Samo rad omenil, mi ne mečite v copate in paradižnik niso prvi svežina - je osebno moja metoda, moj nabor ukrepov in moj časovni okvir. Nekdo vztraja pri tem, da mora rastlina aklimatizacijo za približno mesec dni, nato šel na presaditev, je nekdo vztraja pri ravnanju ne da bi poškodovali glineni komo, in nekdo opere korenine vsakogar, ki pride v njegovih rokah. Povedal vam bom o svoji metodi. Lahko samo rečem, da sem ne le, da ni umrl od katere koli naprave, ki so šli skozi tak proces, vendar pa sploh ni bolelo (ob predpostavki, da prvotni zdravje, precej zadohlikov biti takoj in brez oživljanje jamstva ne upoštevajo.) Poleg tega bi Glede na to, da mora biti zdravljenje nekaterih rastyuhami (orhideje, na primer) specifične, kot so v izračun ne bo. Mi ne upoštevajo posebnosti.

Tako je mojstrski tečaj za sprejem hipotetičnega rastline povprečno Ćudljivost in srednje stanje, kupljene v trgovini.
Na novo bo model, delo Calathea Krokata, lahko cvetenju. Čas prihoda na presaditev - 1 dan.


Step One. Vizualni pregled.
Na tej stopnji, morate samo vizualni vse strani, naj preuči obrat za poškodovane liste, stebla gnilobe, ven iz drenažnih lukenj korenin pot, znaki različnih bolezni in škodljivcev,

Kaj iskati: plesen, zelenicah na terenu, črna vlažnost lise na listih, prenočišča stebel, mehčanje stebla, praškasti premaz na listi, mozaik listov je lepljivosti listov, svetleči lepljive madeže na njih se je po spletu, "grizljanje" pušča lepljivih ostankov, kot volne kosmičev na liste in stebla, sumljivi rjavkaste ali belkaste plaka. Tudi plazil vidne oči, skokov ali plujejo pod previsi za rastline. Vse od naštetega prikazuje različne bolezni in škodljivih organizmov ali različne stopnje resnosti motnje skrbeti. Vsaka od teh simptomov je lahko samostojen članek. Kdo jih je našel - na drug naslov, ki bo podrobne in temeljite izpiše načine za boj proti škodljivcem in boleznim rastlin. vse opisati tukaj ni možna. Rezultati: Calathea pa je zdrava, ni opozorilne znake bolezni ali so bile ugotovljene škodljivci.

Obstaja nekaj suho listje, za katere je verjetno, da uniči pomanjkanje vlage in stresne situacije, ko se premikajo.

Drugi korak. Podrobno opazovanje listov in stebel.
Ne vem, kako je prav, da poklicati, vendar je po vizualnem pregledu moram, da se oborožite s čisto belo krpo iz netkanih materialov, jo navlažite z vodo in nežno držite dlani list, ga obrišite na obeh straneh.

Tako mi deluje selektivno z več listov, ali vse (odvisno od števila listov, velikosti rastlin in vaše vztrajnosti). Po obrišete krpo pregleda. Lahko s povečevalnim steklom. Ta je namenjen ugotavljanju majhne škodljivce, ki ne puščajo vidnih sledi na začetno stopnjo kontaminacije. Vrsta pršice, ki ni nujno takoj tke mrežo, nekatere vrste ne stori, ampak da jim ne preprečuje, se hranijo z rastlinskimi sokovi in ​​ga ubil počasi.

Kaj iskati: naravo in barvo plasti na krpo. Če je bil ulov samo prah (sivo) in najmanjši kosi na tleh (črna) - lahko mirno spi. Ampak, če ste našli na rag pik, palice (majhen, seveda), rumena, oranžna, zelena, rdeča, opeke, rjave barve - pripravlja na vojno, ker ste pridobili kljukico. No, ali pa celo kakšno gnusobo, potem morate pogledati na celoto drugih funkcij. In zato velja za zdravljenje.

Rezultati: Oven nič, ampak zemlje in prahu (mimogrede, zelo majhna količina) je zaznal.

Zemeljske škodljivci odsotna. (Enkrat na sto let srečo, sem ponavadi kaj privesek, ampak gre).

Korak tri. Pick up pot. Zame je pomembno, da to storite zdaj, ker bo posajena v terakota lonec, si želijo, da vpijejo vnaprej.

Kaj iskati: Pot nekoliko več na voljo, izberite: 3-5 cm nad (note, v proizvodnji drenažnih lončkih ne zgodi in da moramo upoštevati višino marže za njega) in približno 2-4 cm širok. Če je terakota lonec - to namočite v toplo vodo za nekaj ur.
Če se nova pot, ne glede na to, plastične mase ali keramike - dobro operite pred prahom in drugo umazanijo, ki je ustaljeno v njem.
Če pot po drugem obratu - zelo skrbno operite s čopičem, odstranjevanje vodnega kamna in staro podlago.
Če pot po žrtve nekaterih rastlin bolezni - preperejo, z raztopino fungicida in razkužiti (na primer, poiščite nekaj minut v mikrovalovni pečici - sdyhaet vseh živih bitij).

Rezultati: Imam novo pot, terakota, dimenzije so zelo primerna - vidiš

da gre v vedro vode, in smo Calathea nadaljujte z naslednjim korakom.

Step Four. Tuš. Za mene osebno je pomembno, da to storimo zdaj, da opral vso umazanijo in nakupovanje hipotetičnih škodljivcev pred presaditvijo, in ne, da jih opere v svežo zemljo (ne glede na to, kako navijanje pot še vedno nekaj, da pronica vzdolž stebla). Če se ugotovi, škodljivci, je še toliko bolj pomembno. Poleg tega, če bomo operemo rastline za presaditev, zato smo zmanjšali tveganje za podtalnico tal in izpiranja svežega neosevshey ne stisne zemljo iz lonca. Izpiranje, stara zemlja nas ne boli (razen za morebitno zamašiti kanalizacije).

Kaj iskati: Pot, je vrhnja plast zemlje treba zaviti v celofan šoti kosov se nam ne onesnažile kopalnico in ne pade v umivalnik, pa tudi odvečne vode v lonec moti presaditvijo (ti meni za povprečnin zemlje, nato pa tekoče blato tokovi in squelching vse, korenine niso vidni). Za uspešno presaditev zaželeno rahlo vlažna tla v lonec - zato je lažje in manj travma za korenin, kot suh, korenine rastline bolj prilagodljive in lažje prenašajo motnje koreninskega sistema. O transfuzijami prsti sem napisal zgoraj - Lemiti z njim dvomljive užitek.
Pritisk ne bi smelo biti zelo močna - lahko prekinil listje, voda - mlačna, kar je nekoliko manj telesno temperaturo. Zdaj je postopek povsem higienski, temperaturna nihanja in ustvariti topel tuš ni potrebno.

Rezultati: zaviti sem zgornji del lonca, ki pokriva tla, oprijemljivo folijo za živila. Rastline bodo opere "leži na njeni strani", tako manjše tveganje za poškodbe listov. Vendar, vsak list držati v roki, zmanjšuje tveganje za poškodbe.

Preprosto sem dobro sperite Qalat, umijte z milom in vodo ni potrebno. (Mila moja pod zelo težka onesnaženja v vodi netopne snovi ali škodljivci. V tem primeru shampooed s krpo ali gobo vsak list in steblo z vseh strani in pustimo stati 10 minut, nato temeljito speremo. Rastline s številnimi majhnimi listi (tip Ficus benjamina) z brizganjem iz raztopine z razprševanjem mila.).
Po rastyushku prhanju rezerve racionalizirati, se posuši in ohladi v kopalnici, medtem ko so sami bodo pripravili prostor izmenjave, travo in zemljo.




Korak pet. Priprava tal, pot, prostor in orodja za spremembo.
Jaz ponavadi presadimo v časopisu ali reviji, danes, zaradi jasnosti, tiskanje na fotografiji in slike ne ples in premikati, sem izkoristil Whatman. Torej, oprati, nekatere suha pot imamo v njega nalijemo drenažo, tudi vnaprej oprati s tem strašnem prahu v njem in majhnih fragmentov. Sem vlijemo plast bolj, ker Calathea ni všeč stoječe vode, je lahko drenažni sloj, da bi do četrtino pota.

(Imam manj kot četrtino, za zapolnitev ji ne načrtujejo, čaj, ni prva Marantaceae I).
Drenaža splošno zaželeno za vsakogar. No, vsaj za moje dušni mir.

Kaj iskati: imeti vse na dosegu roke in na sestavo zmesi za ustrezno rasteniya.Opredelyaemsya tako, na kakšen tip tal bodo posajene. Delam sam mešanico prsti, z nekaj izjemami. Vsakdo, ki ne nalaga. Glavna stvar, ki je zemljo za rože na dosegu roke. Le seznam, da imam tako grozno ležijo na pladnju. Ta mešanica Marantaceae moje avtorstvo (spremenjen in prilagojen pod moje možnosti priporočeno sestavo enciklopedij) Medtem ko vse raste, se ne pritožujejo, ne zbolijo.

Torej, na pladenj v menyaplodorodnaya humusa zemlje, peska, šote, borovega lubja, oglja, perlit, šotni mah, cut, mehkega zemljišč iz gozda. Približne razmerja, s prostim očesom. Glavna stvar je, da je bil po mešanju tla puhasto in krhka, tako da se po stiskanju svoje pesti, je razpadla in ne tvorijo gosto komo. Poudarjam - to je za moje Qalat.

Rezultati: pripravljen lonec z drenažno plast, so sestavni deli mešanice zmešamo vse pri roki. Če uporabljate za žlic presadkom ali rezila, pripraviti. Sem naredil vse, kar z roko. Samo moja orodja - čopičem in striženje nohtov. In še zraven se zdrobi, oglje, ker je prehod na naslednjo stopnjo.

Šesti korak. Čiščenje glineni Zrno, pregled in zdravljenje koreninskega sistema, pristanek na novem terenu.
V tej fazi, moramo osvoboditi rastlino iz lonca in skrbno pregledati svoj koreninski sistem, jasno, kolikor je to mogoče iz stare zemlje, pridelek vsi nesposobni, razširila možnost, da opredelijo podzemnih škodljivcev in možne rane.

Video: Lessons kanzashi: Flower trak za lase. Kanzashi za začetnike

Imam znanje - stara zemlja neaten je čopič - to je zelo težko streljati, "shipping" šote in zelo mehka in prožna, tako da ne poškoduje korenin, saj je lahko v čiščenje komo s palčke in vilice. (Videla in priporočila za uporabo fork'll držite moje mnenje, da si, da je lažje, da bi prekinil korenine, kot nekaj, za čiščenje off). Rastyuhu potegniti iz lonca, dal na bok, veliki kosi neobdelanih tal urejeno za uporabnike (jih odpade), ostalo pa z rahlim pritiskom neaten krtačo (kot arheolog na izkopavanja) in obtryasayu.

Brez potrebe po korenu ni treba oprati, je zelo stresno za rastyuhi. Če smo za pranje, je najbolje, da to storite v posodo z vodo (bazen, vedro) gladko "bultyhaya" in pomaga roko, da izberejo kose zemlje, ne pa pod tekočo vodo - tako da je možno in odtoki zamašijo in poškoduje korenino.

Video: Polymer Clay - Flower žog (master class) - Polymer gline cvet kroglice

Kaj iskati: najpogostejša, kar srečamo pri nakupu naprave - gnitje koreninskega sistema. Prav tako bodite pozorni, ne išče, če se nekdo ne skoči, če korenin žvečenje. Ali na korenine mehurji. Rotten korenine sluzaste na dotik, rjavo-rjave barve, je enostavno odstraniti in "širijo" v rokah. Vse označene s koreninami odrezani s škarjami podobnih simptomov do zdravega tkiva, mesto rezine zdravljenje z aktivnim ogljem v prahu (lahko uporabite cimet v prahu).

Poleg tega bomo lahko zazna in ti presenečenja. Tu so oni tisti razvpiti kroglice, ki so v zadnjem času ostro razpravljali na mestu.

To stimulansov ali udobryamsy, pour proizvajalca. Priporočljivo je, da jih odstranite. Če so zakoreninjena do korenin (oziroma koren za njih), ali pa so na težko dostopnih mestih v vozlišča korenin itd - da je bolje, da jih ne dotikajte, jasno, da se lahko, kaj ostalo bo. Poškodbe zaradi teh kroglic je še vedno manj od skupno trganje in rezanje koreninskega sistema. Tudi iz nasilnega pralnega skoraj krtačo. Sčasoma bodo zbledi. Prikazana gnilobe korenin ne more - vse korenine so močne, normalna, elastična.

Rezultat: Osrednji del starega tal odstranili, gnila in bolne korenine Qalat ne zazna, škodljivci ne stimulansov krogle lepo gibno čopičem, so 1-2 na vidiku. Potreba za pranje koren tam. Sistem koren zdravo, dobro razvita, razvejen. Kolikor je mogoče razvozlati. Na poti sem obstrizheny odmrle liste bližje točki njihove rasti - ne marajo lohmushki nad tlemi.

Sedmi korak: dejansko sajenje.

Na splošno velja, nič zapleteno - vlijemo na plast drenažo tal, poskušali na rastlini, tako da je površinski odsek približno 1-2 cm pod zgornjim robom lonca, damo v lonec naprave na plasti tal poravnali čim koreninski sistem (ni v vodo in staranje je), pazljivo zapolni vse praznine z zemljo, spi lonec zemljo na materničnem vratu rastlin, ki nizkoenergijskih s pritiskom na tla, zapiranje z rokami okoli korenin (crunch korenine in stebla pridelek ni potrebno), pa izhaja, da rastlina ne prevrne. Smo napolnili zemljo, kjer je potrebno. Nalijte toplo kuhano nekaj vode, tako da je zemlja poravnana in zgoščena, da bi zapolnili, če bo to potrebno, tla v lonec. To je vse. Sajenje je končana. Rezultat - tam je.
Osma etapa - zadnja. Dal obrat v toplo (še posebej na področju lonec), zmerno svetlo mesto brez neposredne sončne svetlobe, zagotavljajo udobno življenjske pogoje. Na posebej občutljivo ali oslabljeno don teplichku. To je mogoče poškropiti z raztopino Alpin. Mi Calathea storiti brez njega, in bomo šli na polno toplo parno prho, kjer bodo prenočili, nato pa zasedajo stalno mesto. In bomo prejeli ustrezno oskrbo s svojimi zahtevami.

Video: Album leta albumi tehniki. Mojstrski tečaj za začetnike

No, če ste od sreče - začenši posebno obravnavo pred škodljivci - ampak to je druga zgodba.

Če je nekdo sposoben prebrati do konca, se pravi - to je bilo 4 dni od izmyvatelstva nad slabim Calathea - in bila je vesela, srečna, ne listov uvela, ni uvela, in celo rože, so še vedno isti. Hvala za vašo pozornost, žal mi je za odvzetega časa. Upam, da za sebe, da si našel vsaj nekaj koristnega v tem članku.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com