ProSadGuru.com

Cvetje pogosto mutirajo

Cvetje pogosto mutirajoPogosto so pisma, v katerih myfl.ru bralci opisujejo nenavadne spremembe, ki se pojavljajo v njihovih obratih. To je čudno ukrivljeno deblo, listi rastejo zelo dikcijo obliko. In skoraj vedno v pismih je očitno moteč note. Gostiteljske rastline so zaskrbljeni, kako bo to vplivalo na prihodnjo usodo svoje hišne ljubljenčke.

Program je odgovoren za nastanek rastline kakšni obliki, zapisanih v njih na genski ravni. Toda ta program ni preveč težko. Omogoča potomci do neke mere razlikuje od svojih staršev. V biologiji se to imenuje "delitev". Če se ta svoboda ni obstajala, in ki ne bi evolucija ne gre za vprašanje, in mi nikoli ne bi videli v različnih rastlinskih vrst, ki nas obdaja zdaj.

Jasno je, da so koristi, ki jih ti potomci, katerih razlike od staršev prejeli najbolj dobičkonosna v sedanjih okoliščinah. Naj pojasnim s preprostim primerom.
se je razvil v tako imenovane "ladje" bora. Zaradi nenehnega boja za luči rastejo visok in poštenost, in sicer ta drevesa so bile nekoč v proizvodnji drogov.

Njihovi sorodniki sestre, ki je odraščal na robu gozda, bi bilo videti zelo različni. Glede na pogoje, blaginja, da ne bi smela biti visoka. Zdi se, če je iz istega storži sprejeti semena in jih posadili v istem gozdu, nato pa zrasla iz njih borovcev mora biti enak. Toda v resnici ni. Rastline, vzgojene iz semen, ki so padle v globino gozda, sčasoma spremenila v tako imenovane "ladje" bora. Zaradi nenehnega boja za luči rastejo visok in poštenost, in sicer ta drevesa so bile nekoč v proizvodnji drogov.

Njihovi sorodniki sestre, ki je odraščal na robu gozda, bi bilo videti zelo različni. Glede na pogoje, blaginja, da ne bi smela biti visoka. Veliko bolj donosno nadomestiti sonce široko širjenje krono.

Tradicionalno je verjel, da je delitev značilnost potomci zrasla iz semen, in se razmnožujejo vegetativno (potaknjenci, na primer) v celoti kopirati matično rastlino. V praksi to ni vedno tako.




Imam v svoji zbirki rastlin s precej zapleteno ime Draceno deremskaya Var. Varnek kompaktno obliko (Dracaena deremensis var. Warneckii f. Compacta). To je zrasla iz popkov prebudil v spodnjem delu stebla izvorne rastline. Značilno je, da ti ledvice ustavite pri njenem razvoju in posuši. Sem jo obrežemo z delom stebla tkiva (z "promenade") in bo obrat. Toda, ko je obrat začel pojavljati v celoti list, se je izkazalo, da so nekateri izmed njih čudne valoviti gube se razteza prečno rezila listov. Niti na izvorne rastline ali rastline, vzgojene iz potaknjencev apical, to se ni nikoli zgodilo.

Kljub temu, rastlina razvija normalno, ampak take čudne listi zrasel večji. Sedaj je več kot 6 let. Višina približno pol metra. In večina njenih listov imajo najbolj čudne valove. Po mojem mnenju, to mu daje poseben čar. S tem sporazumom in vsi moji kolegi pridelovalcev, ne samo ga videl.

Sem zagotovo ne genetik, ampak že sami po sebi to pojasnjujejo z dejstvom, da je razvojni program, je ledvične celice, potreben za razmnoževanje, vsebuje nekaj napak.
Ampak nekdo od tega slabši? Obrat normalno živi in ​​razveseljuje vse, s svojim videzom.

Mimogrede, izbor in nadaljnje vzreje kot te čudne rastline in vodi delo rejcev, ki sodeluje pri pridobivanju novih oblik sobne rastline.

Torej, vidim nekaj nenavadnega pri razvoju svoje hišne ljubljenčke, ne skrbi, in jih skrbno pazi. In če je to novost ne zavira razvoj rastlin, nato pa smo lahko srečni. Konec koncev, lahko postanete lastnik edinstven primer.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com