ProSadGuru.com

Zakaj umirajo Draceno?

Dracaena marginata"Pomoč, Dracaena umreti!", "Dracaena marginata die krone, kaj storiti?", "Soft Stebla na Dracaena kot ji pomagati?" - takšna vprašanja se porajajo v našem forumu z žalostno pravilnosti.

Res, zakaj se tako pogosto umrejo, kljub vsem ljubezen in skrb, ki jim dajejo svoje gospodarje? Za odgovor na to vprašanje sem šel v velikih hipermarketih prodajajo priljubljene sobne rastline. V teh trgovinah običajno največja izbira Draceno in privlačne za kupce nizkih cenah.

V Leroy Merlin so utrpele nazadovanje: velik štiri stopenjski stojalo, glasno lončke Dracaena, nisem mogel najti en sam primerek zdravo!

Dejstvo, da je pokop root ovratnik in redno močenje tal v bližini rastline koreninski sistem najprej umreti in spodnji del stvola- vsaj bolezen prizadene liste in splošno stanje vrhovih. Zato kupci pogosto prinašajo domov trupla Dracaena, in teden dni kasneje, zavedajoč se, da je bila njihova rastline dogaja na tem nekaj narobe, začeli kriv smrti sam.

Nagubana prtljažnik, nekoliko prominaetsya v osnovaniya- nekoliko povešene makushki- bleda, prosojne ali rjavkaste mladi listya- gnilobe korenin nasvetov, ki štrlijo iz lukenj možganov - to ni popoln seznam najzanesljivejši znakov približuje smrti Dracaena. Vedno skrbno preučiti všeč rastlin, to vam bo pomagalo, da bi se izognili zapravljaš denar in nepotrebne izkušnje!

In ne mislim, da če vam govoril o njihovi "želijo" in kupiti kopijo umiranja, lahko bi ga rešil ... Ne upam - ne bo rešil! Največja, ki se jih lahko naredi - cut vrhovi Dracaena in preizkusite svoje korenine. Toda njihove možnosti za preživetje so zanemarljivi.

In ne da bi načrtovani nakup v Leroy, sem šel v IKEA.

Med relativno majhno število Dracaena za prodajo v to trgovino, sem z lahkoto lahko poberem zelo veselo in popolnoma zdravega videza kopijo Dracaena že s štirimi vrhovi! Edina stvar, ki je zaskrbljen - zelo mokro razlog za dostavo v lončkih Draceno. Zato je, po vrnitvi domov, nisem odložijo presaditev rastline za nedoločen čas, dobro vedoč, ki jih je negativnih izkušenj naših članov foruma, da je ostajal na to ne bi smelo biti.

Govorim o tem sem nemudoma poudariti, presaditev s popolno odstranitev prevoz podlage, ne pa ravnanje, kar pomeni gibanje rastline v večji lonec, ne da bi poškodovali grudo zemlje in posteljnina sveže zemlje okoli oboda novih jedi. Začetniki-pridelovalci iz neznanega razloga, se pogosto zamenjuje s prvim konceptom uporabljajo drugi.

Torej prva stvar vzamemo iz lonca in dratsenu izvesti prvi pregled: korenine videti močan in zdrav - good- so zelo malo za tako pot volumen, zemlja je zelo mokra in koren ovratnik rastlina, se zdi, da je treba močno potisnjeni - to je slabo (fotografija 1).

Korenine Dracaenakoren gnilobe
fotografija 1fotografija 2

Smo začeli previdno odstranite trate iz korenin.

Jaz sem ponavadi delal ta postopek pod tekočo vodo iz pipe, ampak zdaj odločili, da poskusite z metodo, ki jo nekateri pridelovalci priporoča, - čiščenje "suhi tek". Zagovorniki take presaditve trdijo, da je manj travmatičen za koreninskega sistema, saj odstrani le del zemlje, ki lahko premika stran od korenin. Morda moje pomanjkanje izkušenj pri izvajanju takšnega postopka, vendar čiščenje mi je uspelo odstraniti korenine ne več kot pol šote, z nekaj malega trganje in lomljenega par debelih korenin.




"Suho čiščenje" kaže prisotnost gnilobe korenin ob vznožju debla in zakopavanje koren ovratnik Tovarna za skoraj 3 cm (ki je že sama po sebi škoduje Dracaena) (fotografija 2).

Preostali podlage preprečuje odstraniti gnile korenine in si oglejte spodnji del trupa (in preverite njeno stanje mora biti!), Tako da se zatekajo k večkrat dokazano načine, da - koreninski sistem pralnega elektrarne.

Tu, na koncu smo prišli do glavnih vzrokov za smrt teh priljubljenih rastlin - steblo gniloba (fotografija 3). Ta bolezen je precej bolj zahrbten in nevaren kot "normalno" gnilobe korenin, ker "Dig", da ga je veliko težje, ampak rešiti Draceno v kasnejših fazah bolezni (ko začne vplivati ​​na videz debla in listov), ​​žal, to ni več mogoče.

Če boste upoštevali moj nasvet, sem izbil korenine Dracaena sveže kupil in ugotovila, ni bilo nič "kriminalec", ne skrbite - vaše delo ni bilo zaman. Dratsenu v vsakem primeru je potrebno presaditi pred čezmerno zmogljivost vlage prevoznega substrata. Ta zemlja je skoraj nemogoče, da se prilagodijo na zalivanje. In če je vaša naprava nima časa, da izpolnite v trgovinah preveč vnet prodajalcev, potem prej ali slej bi to storili sami.

gnilo debloDracaena steblo gniloba
fotografija 3foto 4

Treba je preveriti, kako daleč je gniloba šlo v tem primeru. Dracaena izgleda dokaj zdravo in veselo - imamo razlog za upanje na najboljše.

Z ostrim nožem, da gladka nadzor rezine, v kraju, kjer je največje število gnilih korenin. Žal, slika je žalostno - rot začelo z uvajanjem v zdravo rastlinsko tkivo (foto 4). Stop koren gnilobe ni mogoča (5 fotografije), Torej je to edini način, da se prepreči gotovo smrt Dracaena biti neusmiljeni obrezovanje svoj vrh.

Rot prepojena globoko v tkanino sodDratsenu imajo pereukorenyat
5 fotografije6 fotografije

Prtljažnik je treba zmanjšati na povsem zdravih tkiv (6 fotografije). Ta operacija je najbolje narediti zelo ostrim nožem ali vrt škarje. Zgornji del žive niza na pereukorenenie in "nižjih slojev" vrgel stran, in ne obratno!

Mimogrede, to je precej pogosta napaka neizkušene vrtnarji: opazen oveneli poganjki Dracaena, ki jih zamenjujejo vzrok in posledico - zmanjšanje in vrgel krono, da je še vedno mogoče, da bi poskušali pereukorenit in mrtev že dolgo pred "konoplje" urejene in negovati, v upanju, da od se bo rast novih poganjkov. Žal, čudež v tem primeru ne more računati.

Musatov Natalia, avtor fotografij

Video: Rostov na Donu Kaktusi DIE !!!

09.03.2010

© HomeFlowers.ru. Vse pravice pridržane. Ponatis in vsaka sprememba tega materiala brez predhodnega pisnega dovoljenja mestu prepovedano!

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2022 ProSadGuru.com